четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Сергеј Шојгу: Специјалне службе западних држава свакодневно предузимају на стотине покушаја да се убаце у комуникациони систем руских Оружаних снага
Хроника

Сергеј Шојгу: Специјалне службе западних држава свакодневно предузимају на стотине покушаја да се убаце у комуникациони систем руских Оружаних снага

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 22. септембар 2019.

 Специјалне службе западних држава свакодневно предузимају на стотине покушаја да се убаце у комуникациони систем руских Оружаних снага, изјавио је министар одбране Русије у интервјуу за „Московски комсомољац“.

Шојгу наводи да се Запад стално меша у послове војске.

„По неколико стотина пута на дневном нивоу покушавају да уђу у нашу мрежу комуникације“, додао је министар.

Као други пример он је навео покушаје одређених лица да „по налогу из иностранства“ дођу до информација о породицама погинулих војника који су служили у специјалним службама.

Шојгу је додао да се и у руским и у светским медијима појављују лажне вести о руској војсци.

„Наводно смо бомбардовали болницу, припремамо се да заузмемо неку земљу, десетине сандука је негде стигло, неко од људи из руководства Министарства одбране је нешто направио“, набројао је министар наслове из медија.

Према речима министра, за борбу против таквих информационих напада формирана је Главна војно-политичка управа.

Шта је главна претња Русији

Америчка увереност у сопствену супериорност и могућност предузимања неразумних корака главна су претња Русији и другим државама, сматра Шојгу.

„Када је неко свестан да је рањив и када је заинтересован за очување равнотеже и опште безбедности, то га приморава да укључи мозак. А када сматра, као што то по инерцији раде у Америци, да баланс снага нагиње у његову корист, у глави му се могу јавити различите идеје, укључујући и оне најирационалније“, објашњава министар.

Према Шојгуовим речима, с тренутним нивоом информатизације и аутоматизације, висока је вероватноћа грешке у систему управљања наоружањем. Управо зато, по његовом мишљењу, у последње време је у први план изашло питање информационе безбедности.

Притом, министар сматра да засад не постоји ризик учешћа Русије у великом рату.

„Ризици и последице које са собом носи глобални рат су свима очигледни“, навео је он.

Министар одбране је додао да се Русија успешно супротставља Сједињеним Државама.

„Супротстављамо се захваљујући нашој науци, нашој индустрији, нашим новим моделима. Осим тога, ми не покушавамо да се такмичи са њима на свим фронтовима. Ако ви анализирате војни буџет САД, схватићете да имају огромне трошкове на различите базе које се налазе по целом свету. Америка таквих база има 170“, рекао је министар, нагласивши да су трошкови САД само на операцију у Авганистану једнаки са годишњим руским буџетом.

(Спутник)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер