Хроника

СП у кошарци: Француска победила САД 89:79 и пласирала се у полуфинале, у борби за пласман од 5. до 8. места играју Србија и САД

Штампа
среда, 11. септембар 2019.

Репрезентацја Француске пласирала се у полуфинале Светског првенства у Кини пошто је у одличном мечу четвртфинала у Донгуану савладала тим Грега Поповича 89:79 (18:18, 27:21, 18:27, 26:13). Французе су до победе предводили фантастични Фурније са 22 и Гобер са 21 поеном.

Французе је до победе предводио сјајни Руди Гобер са дабл-дабл учинком од 21 поена и 16 скокова, а велика подршка били су му Еван Фурније са 21 кош и Нандо Де Коло, који је забележио 16 поена.

Њихов ривал у полуфиналу биће Арегентина, која је претходно победила Србију 97:87.

Поражени Американци ће играти против кошаркаша Србије у борби за пласман од 5. до 8. места, а тај меч је на програму сутра од 13 сати.

У полуфинале су се пласирали и Шпанци, који ће за финале играти против Аустралије или Чешке.

Ток меча:

14.57 - Крај меча. Победа Француске над тимом САД 89:79!

14.45 - Француска на прагу сензације и полуфинала - 82:78 на мање од минута пре краја.

14.38 - Кошем Фурнијеа Француска поново води - 78:76.

14.36 - Драма на мечу, Французи тројком стижу до изједначења половином последње деонице- 76:76.

14:28 - Серија од 6:2 за тим САД на старту последње четвртине - 72:65.

14.22 - Завршена је и трећа четвртина, Американци воде 66:63 против Француске. Винсент Коле морао је у финишу деонице да изведе Фурнијеа и Гобера да их одмори за одлучијући период игре. Американци су се распуцали што је и резултирало вођством тима Грега Поповича.

14.14 - Шоу Донована Мичела (26 поена) на паркету који је промешао одбрану Фрацуске и положио лопту за минималну предност Француза 60:58. Сада Винсент Коле принуђен да затражи тајм-аут.

14.11 - Сјајна кошарка у Донгуану, Француска и даље води 57:52 после првих пет минута у трећој четвртини.

14.00 -Настављен је меч, Мајлс Тарнер постиже прве поене у трећој четвртини - 45:41.

13.46 - Полувреме на мечу, Француска води против САД 45:39. Еван Фурније предводи Француску са 13 поена, Руди Гобер такође прави велике проблеме тиму САД, ко год да га чува. Играч Јуте затворио је и све прилазе кошу свог тима. Нандо Де Коло постигао је седам, а Албиси пет поена. Тим Грега Поповича предводи Донован Мичел са 15 поена.

13.39 - После нове тројке фантастичног Фурнијеа Грег Попович принуђен да затражи тајм-аут - 39:33.

13.34  -"Тврда" утакмица у Донгуан арени, 31:29 води Француска после седам минута у другој деоници.

13.25 - Тројкама Албисија и Де Колоа Французи долазе до највеће предности на мечу - 27:22.

13.20 - Прва четвртина завршена је нерешеним резултатом 18:18. Репрезентација Француске сјајно парира изабраницима Грега Поповича не допуштајући им да дођу до своје препознатљиве игре. Француски центри обављају одличан посао у одбрани.

13.10 - Одлична игра Француза који воде са 10:8 после првих пет минута меча.

13.04 - Фурније постиже први погодак на мечу, са друге стране узврћа Донован Мичел - 2:2.