петак, 29. март 2024.

&

Почетна страна > Хроника > СП у Кини: Кошаркаши Србије изгубили у четвртфиналу од Аргентине 87:97 и опростили се од борбе за медаљу

уторак, 10. септембар 2019.

Кошаркашка репрезентације Србије изгубила је од Аргентине четвртфинални меч на Светском првенству у Кини 97:87.

КРАЈ - 97:87

40. минут - Кампацо узвраћа тројку, губимо лопту у нападу, Аргентина је на плус 10, 95:85.

39. минут - Аргентина одржава предност, требају нам брзе тројке. Богдановић са 8 метара, за - 6, 91:85.

37. минут - Меч се ломи, Аргентинци два напада решавају са кошем уз фаул. Сада су на плус 11, 87:76, највећа предност до сада. Све је мање времена за преокрет.

35. минут - Аргентина не стаје, све погађају, сада су на плус 9, 82:73.

14.37 – Неколико лаганих поена за Аргентинце који воде са 82:73.

14.31 – Противник узвраћа саа две везане тројке - 70:74.

14.28 – Тројком Гудурића Србија прелази у вођство - 70:68.

14.25 – Крај треће четвртине. Србија - Аргентина 67:68.

14.18 – Поново прилазимо на један поен заостатка - 66:65.

14.09 – Жесток темпо и у наставку, велика борба на паркету. Неколико грешака наше екипе и противник поново има плус шест 63:57.

14.05 – Србија друго полувреме отвара тројком Богдановића.

14.04 – Почело је друго полувреме.

13.49 – Полувреме, Србија - Аргентина 49:54. Велики број поена у првом делу игре на крају противник има предност од пет поена.Најефикаснији у нашој екипи је Јокић са 14 поена, Богдановић је додао 10. Код Аргентинаца, Гарино је постигао десет, а Дек и Вилдоза по девет.

13.44 – Аргентинце одлично служи шут, што им помаже да одржавају предност. Наши успевају да парирају.

13.38 – Коначно, прва тројка за Србију, погодио је Симоновић, смањена предност Аргентине 39:34.

13.35 – Противник максимално користи намерну личну грешку Марјановића и сада има предност од осам поена 36:28.

13.32 – Настављена је велика борба, игра кош за кош, екипе се смењују у вођству.

13.23 – Крај прве четвртине, Србија – Аргентина 23:25.

13.21 – Сјајна блокада Лучића, након тога контра Србије и кош Гудурића за прво вођство Србије 22:21.

13.16 – Изједначење, Србија - Аргентина 16:16.

13.15 – Пет минута игре противник је направио осам личних, а наша екипа три. Наши се привикли на овакав начин игре противника и полако смањују предност противника. Кошаркаши Србије прецизни са линије за слободна бацања.

13.08 – Противник агресиван у одбрани, али превише. То је резултирало тиме што су изашли из понуса после три минута и 40 секунди игре.

13.05 – Жестоко, пуно контакта. Важност меча унела је додатну нервозу.

13.02 – Аргентинци нешто сигурнији на сатарту меча, после два минута игре воде са 7:2.