Početna strana > Hronika > SP u Kini: Košarkaši Srbije izgubili u četvrtfinalu od Argentine 87:97 i oprostili se od borbe za medalju

utorak, 10. septembar 2019.

Košarkaška reprezentacije Srbije izgubila je od Argentine četvrtfinalni meč na Svetskom prvenstvu u Kini 97:87.

KRAJ - 97:87

40. minut - Kampaco uzvraća trojku, gubimo loptu u napadu, Argentina je na plus 10, 95:85.

39. minut - Argentina održava prednost, trebaju nam brze trojke. Bogdanović sa 8 metara, za - 6, 91:85.

37. minut - Meč se lomi, Argentinci dva napada rešavaju sa košem uz faul. Sada su na plus 11, 87:76, najveća prednost do sada. Sve je manje vremena za preokret.

35. minut - Argentina ne staje, sve pogađaju, sada su na plus 9, 82:73.

14.37 – Nekoliko laganih poena za Argentince koji vode sa 82:73.

14.31 – Protivnik uzvraća saa dve vezane trojke - 70:74.

14.28 – Trojkom Gudurića Srbija prelazi u vođstvo - 70:68.

14.25 – Kraj treće četvrtine. Srbija - Argentina 67:68.

14.18 – Ponovo prilazimo na jedan poen zaostatka - 66:65.

14.09 – Žestok tempo i u nastavku, velika borba na parketu. Nekoliko grešaka naše ekipe i protivnik ponovo ima plus šest 63:57.

14.05 – Srbija drugo poluvreme otvara trojkom Bogdanovića.

14.04 – Počelo je drugo poluvreme.

13.49 – Poluvreme, Srbija - Argentina 49:54. Veliki broj poena u prvom delu igre na kraju protivnik ima prednost od pet poena.Najefikasniji u našoj ekipi je Jokić sa 14 poena, Bogdanović je dodao 10. Kod Argentinaca, Garino je postigao deset, a Dek i Vildoza po devet.

13.44 – Argentince odlično služi šut, što im pomaže da održavaju prednost. Naši uspevaju da pariraju.

13.38 – Konačno, prva trojka za Srbiju, pogodio je Simonović, smanjena prednost Argentine 39:34.

13.35 – Protivnik maksimalno koristi namernu ličnu grešku Marjanovića i sada ima prednost od osam poena 36:28.

13.32 – Nastavljena je velika borba, igra koš za koš, ekipe se smenjuju u vođstvu.

13.23 – Kraj prve četvrtine, Srbija – Argentina 23:25.

13.21 – Sjajna blokada Lučića, nakon toga kontra Srbije i koš Gudurića za prvo vođstvo Srbije 22:21.

13.16 – Izjednačenje, Srbija - Argentina 16:16.

13.15 – Pet minuta igre protivnik je napravio osam ličnih, a naša ekipa tri. Naši se privikli na ovakav način igre protivnika i polako smanjuju prednost protivnika. Košarkaši Srbije precizni sa linije za slobodna bacanja.

13.08 – Protivnik agresivan u odbrani, ali previše. To je rezultiralo time što su izašli iz ponusa posle tri minuta i 40 sekundi igre.

13.05 – Žestoko, puno kontakta. Važnost meča unela je dodatnu nervozu.

13.02 – Argentinci nešto sigurniji na satartu meča, posle dva minuta igre vode sa 7:2.