петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > СПС предао платформу за дијалог власти и опозиције о изборним условима
Хроника

СПС предао платформу за дијалог власти и опозиције о изборним условима

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 15. април 2021.

 Социјалистичку партију Србије (СПС) ће у међустраначком дијалогу власти и опозиције о побољшању изборних услова представљати посланици Ђорђе Милићевић и Жарко Обрадовић. Они су данас председнику Народне скупштине Ивици Дачићу, који је и председник СПС-а, предали платформу те партије за учешће у међустраначком дијалогу за унапређење изборних услова.

Обрадовић је на конференцији за новинаре у Народној скупштини рекао да изборни процес не сме да остави сумњу „да је све урађено по закону“, и да су неки од конкретних предлога те партије да се повећа број број бирачких одбора, као и да „Републичка изборна комисија донесе одлуку којим би се повећао број записника са бирачких одбора са постојећих три на пет“.

„Носиоци јавних функција треба да обављају свој посао непрекидно, па и током трајања изборног процеса, али треба да је уређен начин њиховог појављивања“, рекао је Обрадовић.

Обрадовић је додао и да је оно за шта ће се СПС залагати у међустраначком дијалогу „елимининисање могућности да се нападају чланови прородице или лица која ни на који начин нису део изборног процеса“.

Ђође Милићевић је рекао да ће СПС и у другој фази међустраначког дијалога, као и у претходном периоду „имати одговоран и озбиљан приступ“, али да став неких опозиционих партија за испуњење „42 захтева или бојкот није пут да се дође до одређеног договора, већ ултиматум који не оставља простор за дијалог“.

Милићевић је рекао да СПС „неће дозволити покушај једног дела опозиције да међустраначки дијалог искористе да заваравају међународну јавност и да га представе као фарсу покушавајући себе да представе као жртву“.

„Таква врста политичке магле и политичког маркетинга у Србији не може да прође, да своју инфериорност претворе у оружје“, рекао је Милићевић.

Према његовим речима има опозиционих странака које не желе да учествују у разговорима о побољшању изборних услова са представницима ЕУ парламента, као и да „не може ниједна политичка странка да буде искључена из међустраначког дијалога“.

„Спремни смо да саслушамо сугестије и предлоге и критике, уколико критике постоје и уколико су оправдане, како би дошли до побољшања изборних услова са циљем да што већи број грађана учествује и на председничким и парламентарним и градским изборима“, рекао је Милићевић.

Он је рекао да је СПС у првој фази дијалога, пред изборе 2020. године, изашла са 17 принципа и начела који су били „компатибилни са оним за шта се залагала већина током међустраначког дијалога“.

„Више од 90 одсто агенде (СПС-а) је током међустраначког дијалога имплементирано и реализовано, направили смо квалитативан искорак који води ка демократском духу“, рекао је Милићевић.

(Бета-Н1)

 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер