четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > ССП: Нема никаквих „нових америчких инвестиција у Србију“ - кредити ДФЦ нису инвестиције; Србија ће се задужити 3,7 милијарди долара да би се Приштина ауто-путем, а Албанија железничком пругом повезале са ЕУ
Хроника

ССП: Нема никаквих „нових америчких инвестиција у Србију“ - кредити ДФЦ нису инвестиције; Србија ће се задужити 3,7 милијарди долара да би се Приштина ауто-путем, а Албанија железничком пругом повезале са ЕУ

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 22. септембар 2020.

Странка слободе и правде (ССП) саопштила је данас да нема нових америчких инвестиција, да сви који другачије тврде обмањују народ и да отварање канцеларије америчке Међународне развојне финансијске корпорације (ДФЦ) значи да ће Сједињене Америчке Државе (САД) Србији одобрити више милијарди кредита.

Србија ће се задужити 3,7 милијарди долара да би се Приштина ауто-путем, а Албанија железничком пругом повезале са Европом. Дакле, свако српско домаћинство ће се за пројекат повезивање Албанаца са Европом задужити 1.500 евра

Тим кредитима Србија ће америчким грађевинским компанијама платити радове на изградњи инфраструктуре, упозорила је ССП и додала да кредити нису инвестиције, јер инвестиција значи да неко улаже новац у посао који треба да му поврати улагање и да заради.

Како је наведено, Србија ће се задужити 3,7 милијарди долара да би се Приштина ауто-путем, а Албанија железничком пругом повезале са Европом.

“Дакле, свако српско домаћинство ће се за пројекат повезивање Албанаца са Европом задужити 1.500 евра. Ако је у интересу САД да се Албанија повеже са Европом и да њихове фирме граде у региону, нека САД финансирају градњу, а заузврат ће добити концесију за ту деоницу. Једино је такав аранжман фер, јер Србија нема никакав интерес да се додатно задужује за те намене”, навела је ССП.

Та странка подсетила је да је дуг Србије 2012. године био 15 милијарди евра и да ће га “Вучић увећати за додатних 20 милијарди евра”, па ће се Србија ускоро наћи у ситуацији да не може да враћа кредите.

“Тада ће нам се ‘инвеститори’ обратити са захтевом да им уместо пара дамо ЕПС, наменску индустрију, Телеком, реке, руднике, земљиште. Ако овај сценарио не спречимо, за 50 година нас дефинитивно више неће бити”, закључила је ССП.

(Фонет)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер