Početna strana > Hronika > Vilnjus: Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u gostima Litvaniju sa 2:1 u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

ponedeljak, 14. oktobar 2019.

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u gostima Litvaniju sa 2:1 u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je u Vilnjus otišla po pobedu, iako su šanse za plasman kroz kvalifikacije vrlo male.

"Orlovi" su do pobede došli, iako je prvih 45 minuta bilo veoma nezanimljivo i nimalo atraktivno.

Nije bilo prilika na obe strane, ništa zanimljivo se praktično nije dogorilo u prvom poluvremenu.

A u nastavku, Srbija je vrlo brzo i lako došla do sigurne prednosti.

Igrao se 49. minut, kada je Adem Ljajić probio odbranu po desnoj strani, dodao loptu Aleksandru Mitroviću, koji je nastavio golgetersku seriju.

Četiri minuta kasnije, vrlo slična situacija. Ljajić asistira sa desne strane, Mitrović sam pred golom, Srbija vodi 2:0.

"Orlovi" su kontolisali meč, imali loptu u nogama, ali su Litvanci uspeli da uzvrate udarac i učine ostatak meča neizvesnim.

Rezervista Kazlauskas je u 79. minutu prošao po levoj strani, predriblao čuvara i snažnim udarcem pogodio mrežu.

U poslednjim momentima meča, Litvanci su umalo došli do izjednačenja. Ubacivanje sa strane, Laukzemis sam pred golom Dmitrovića, šutira u padu tik uz stativu.

U drugom meču grupe, Ukrajina je savladala Portugaliju sa 2:1.

Srbija sada ima samo bod manje od Portugalije. Dva meča su ostala do kraja kvalifikacija i ukoliko Srbija pobedi u preostala dva meča (Luksemburg i Ukrajina kod kuće), a Portugalija neočekivano ispusti bod(ove) protiv Litvanije ili Luksemburga, Srbija će se plasirati na Evropsko prvenstvo kroz kvalifikacije.

Realnije je, ipak, da Portugalija dobije u dva preostala meča, pa je za očekivati da Srbija plasman na EP potraži kroz plej-of Lige nacija.

Ovako je protekao meč:

22.35 - Kraj meča.

22.34 - Neverovatnu priliku su propustili Litvanci!  Ubacivanje sa strane, Laukzemis sam pred golom Dmitrovića, šutira u padu tik uz stativu. Mnogo sreće za "orlove".

Tok utakmice:

22.33 - Još četiri minuta će se igrati.

22.27 - Pojačava Tumbaković defanzivu, pošto je umesto Ljajića na terenu Gudelj.

22.21 - GOOOL! Litvanci su smanjili rezultat, golom Kazlauskasa. On je prošao po strani, i snažno šutirao u ugao.

22.13 - Izmena u ekipi Srbije, Saša Lukić je u igri umesto Milivojevića.

21.55 - GOOOOL! Isti recept još jednom. Ljajić asistira, Mitrović pogađa mrežu. Srbija vodi 2:0.

21.50 - GOOOOL! Ljajić je prošao po strani, servirao loptu Mitroviću, a napadač Fulama zatresao mrežu.

21.47 - Počelo drugo poluvreme u Vilnjusu.

21.32 - Kraj prvog dela igre. Prilično nezanimljivih 45 minuta, bez prilika, bez šansi, bez lepog fudbala.

21.28 - Probao je Kolarov iz velike udaljenosti, ali nije bilo velike opasnosti po gol Litvanaca.

21.19 - Lasickas je probao glavom, ali nije uspeo da zahvati loptu dobro pa je ona završila daleko iznad gola.

21.12 - Dobar pokušaj Mitrovića, koji je glavom šutirao, Černiauskas je odbranio. Biće korner za Srbiju.

21.01 - Kolarov je oprobao udarac iz slobodnjaka, ali je pored stative šutirao.

20.50 - Velika gužva pred golom Litvanaca, prvo je probao Ljajić, ali je golman odbranio. Potom se Kostić nameštao za udarac, ali mu je Ljajić zasmetao, pa su domaći otklonili opasnost.

20.45 - Počeo je meč.

19.50 - Poznati su sastavi timova.

Litvanija: Černiauskas, Baravikas, Klimavičijus, Girdvainis, Mikoluiunas, Golubickas, Šimkus, Vorobjovas, Verbickas, Lasickas, Matulevičijus.

Srbija: Dmitrović, Miletić, Milenković, Kolarov, Mladenovića, Milivojević, Maksimović, Ljajić, Radonjić, Kostić, Mitrović.

Ekipa Ljubiše Tumbakovića u dobrom raspoloženju je krenula na put, pošto je savladala Paragvaj u pripremnoj utakmici.

Srbija je u Litvaniju opputovala kao favorit u nadi da će zabeležiti četvrtu vezanu pobedu protiv ovog rivala. U poslednjih 13 meseci Srbija i Litvanija sastajali su se tri puta, Srbija je ostvarila sve tri pobede, u Viljnusu smo u Ligi nacija slavili 1:0, gol je postigao Dušan Tadić.

Naša selekcija je trenutno treća na tabeli grupe B i gotovo je izvesno da će za plasman na kontinentalni šampionat morati da se bori kroz baraž.

"Orlovi" posle pet utakmica Grupe B imaju sedam bodova, dok su Litvanci poslednji sa samo jednim bodom. Ukrajina je prva sa 16 poena iz šest mečeva, Portugalija je druga sa 11 posle pet utakmica, a Luksemburg četvrti sa četiri boda.

Utakmica između Litvanije i Srbija igra se u od 20.45 u Vilnjusu.