Вилњус: Фудбалска репрезентација Србије савладала је у гостима Литванију са 2:1 у мечу квалификација за Европско првенство 2020.

Штампа
понедељак, 14. октобар 2019.

Фудбалска репрезентација Србије савладала је у гостима Литванију са 2:1 у мечу квалификација за Европско првенство.

Србија је у Вилњус отишла по победу, иако су шансе за пласман кроз квалификације врло мале.

"Орлови" су до победе дошли, иако је првих 45 минута било веома незанимљиво и нимало атрактивно.

Није било прилика на обе стране, ништа занимљиво се практично није догорило у првом полувремену.

А у наставку, Србија је врло брзо и лако дошла до сигурне предности.

Играо се 49. минут, када је Адем Љајић пробио одбрану по десној страни, додао лопту Александру Митровићу, који је наставио голгетерску серију.

Четири минута касније, врло слична ситуација. Љајић асистира са десне стране, Митровић сам пред голом, Србија води 2:0.

"Орлови" су контолисали меч, имали лопту у ногама, али су Литванци успели да узврате ударац и учине остатак меча неизвесним.

Резервиста Казлаускас је у 79. минуту прошао по левој страни, предриблао чувара и снажним ударцем погодио мрежу.

У последњим моментима меча, Литванци су умало дошли до изједначења. Убацивање са стране, Лаукземис сам пред голом Дмитровића, шутира у паду тик уз стативу.

У другом мечу групе, Украјина је савладала Португалију са 2:1.

Србија сада има само бод мање од Португалије. Два меча су остала до краја квалификација и уколико Србија победи у преостала два меча (Луксембург и Украјина код куће), а Португалија неочекивано испусти бод(ове) против Литваније или Луксембурга, Србија ће се пласирати на Европско првенство кроз квалификације.

Реалније је, ипак, да Португалија добије у два преостала меча, па је за очекивати да Србија пласман на ЕП потражи кроз плеј-оф Лиге нација.

Овако је протекао меч:

22.35 - Крај меча.

22.34 - Невероватну прилику су пропустили Литванци!  Убацивање са стране, Лаукземис сам пред голом Дмитровића, шутира у паду тик уз стативу. Много среће за "орлове".

Ток утакмице:

22.33 - Још четири минута ће се играти.

22.27 - Појачава Тумбаковић дефанзиву, пошто је уместо Љајића на терену Гудељ.

22.21 - ГОООЛ! Литванци су смањили резултат, голом Казлаускаса. Он је прошао по страни, и снажно шутирао у угао.

22.13 - Измена у екипи Србије, Саша Лукић је у игри уместо Миливојевића.

21.55 - ГООООЛ! Исти рецепт још једном. Љајић асистира, Митровић погађа мрежу. Србија води 2:0.

21.50 - ГООООЛ! Љајић је прошао по страни, сервирао лопту Митровићу, а нападач Фулама затресао мрежу.

21.47 - Почело друго полувреме у Вилњусу.

21.32 - Крај првог дела игре. Прилично незанимљивих 45 минута, без прилика, без шанси, без лепог фудбала.

21.28 - Пробао је Коларов из велике удаљености, али није било велике опасности по гол Литванаца.

21.19 - Ласицкас је пробао главом, али није успео да захвати лопту добро па је она завршила далеко изнад гола.

21.12 - Добар покушај Митровића, који је главом шутирао, Черниаускас је одбранио. Биће корнер за Србију.

21.01 - Коларов је опробао ударац из слободњака, али је поред стативе шутирао.

20.50 - Велика гужва пред голом Литванаца, прво је пробао Љајић, али је голман одбранио. Потом се Костић намештао за ударац, али му је Љајић засметао, па су домаћи отклонили опасност.

20.45 - Почео је меч.

19.50 - Познати су састави тимова.

Литванија: Черниаускас, Баравикас, Климавичијус, Гирдваинис, Миколуиунас, Голубицкас, Шимкус, Воробјовас, Вербицкас, Ласицкас, Матулевичијус.

Србија: Дмитровић, Милетић, Миленковић, Коларов, Младеновића, Миливојевић, Максимовић, Љајић, Радоњић, Костић, Митровић.

Екипа Љубише Тумбаковића у добром расположењу је кренула на пут, пошто је савладала Парагвај у припремној утакмици.

Србија је у Литванију оппутовала као фаворит у нади да ће забележити четврту везану победу против овог ривала. У последњих 13 месеци Србија и Литванија састајали су се три пута, Србија је остварила све три победе, у Виљнусу смо у Лиги нација славили 1:0, гол је постигао Душан Тадић.

Наша селекција је тренутно трећа на табели групе Б и готово је извесно да ће за пласман на континентални шампионат морати да се бори кроз бараж.

"Орлови" после пет утакмица Групе Б имају седам бодова, док су Литванци последњи са само једним бодом. Украјина је прва са 16 поена из шест мечева, Португалија је друга са 11 после пет утакмица, а Луксембург четврти са четири бода.

Утакмица између Литваније и Србија игра се у од 20.45 у Вилњусу.