субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Због изградње мини хидроелектрана, непоштовања закона и Устава, савез месних заједница Старе планине прогласио "ванредно стање", од Вучића траже да "стане на пут криминалцима и у одбрану закона"
Хроника

Због изградње мини хидроелектрана, непоштовања закона и Устава, савез месних заједница Старе планине прогласио "ванредно стање", од Вучића траже да "стане на пут криминалцима и у одбрану закона"

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 08. септембар 2019.

 Савез месних заједница Старе планине прогласио је ванредно стање на тој планини због, како је навео, непоштовања закона и Устава Србије.

До овог стања је дошло услед изградње мини хидроелектрана, саопштио је тај савез.

Савез је позвао председника Србије Александра Вучића да "коначно стане на пут криминалцима и да стане у одбрану закона, као и испуни свој план о очувању српских села".

"Клизишта, разорен пут и имања, угрожавање зграда и људи, све су то последице којима се мрцвари локално становништво. Исти сценарио се спрема и у Топлом Долу, на реци Јеловици, као и на још 50 локација у Парку природе 'Стара планина'", наводи се у саопштењу.

Додаје се да је јавност је већ упозната са случајем у селу Ракита, када држава није, како је тај савез оценио, предузела кораке да спречи нелегалне радње, упркос правноснажној одлуци инспектора за заштиту животне средине.

"На барикадама смо 24 часа. Наши животи су већ угрожени и под непрекидним смо притиском", наводи се у саопштењу и додаје да су приморани да праве барикада да би "заштитили своја села".

Тај савез је навео и да су организовали "солидарне страже за заштиту закона и Устава" и позвали су медије да дођу да "документују њихову борбу".

"Да ли је богаћење појединца довољан разлог да се униште најлепша српска села, реке, планински потоци и шуме у првим зонама заштите", упитали су у саопштењу тог савеза.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер