понедељак, 29. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Италијански дуг угрожава еврозону

Kоментари (11) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 уторак, 23 септембар 2014 15:00
Бране, Италија
Све високоразијене земље имају низак привредни раст зато што су високоразвијене. Баш као што и ђак одликаш има веома мало простора да се поправи, а ако је још и скроз одличан онда може само да се поквари или да остане исти (раст 0%). Али и даље је боље бити вуковац него неко ко је био добар па постао врло добар што је поправак за целих 30% ! Истина је да понестаје радних места на западу тј не посотоји више онај бум као после рата када је све живо радило и стицало. То су све циклуси: раст , стагнација, декаденција онда опет раст итд. Ето видите, у Италији је огромна незапосленост младих, а опет нико се не буни јер млади имају компензацију у огромној заоставштини, наследству, тј исувише су богати да би се стресирали што немају посла. Било би добро да и ова генерација ствара, али ето тако јој се заломило. Што се тиче негомиланих дугова то ће тако трајати, а онда ће доћи до отписа дугова и прећи ће се на скромнији начин живота. Већ виђено. Доста пута.
Препоруке:
15
22
2 уторак, 23 септембар 2014 15:10
drma se, drma
Ceo svet je u previranju. A znamo kakos ee to obično završava.
Препоруке:
28
1
3 уторак, 23 септембар 2014 15:29
Slavo0mir Srpski, O dojcland svinjama i podrepcima
Odlicno. Izbacite Italiju iz evrozone. Neka se vrati na svoju Liru i neka vodi industrijsku politiku koju je vodila od 70 na ovamo: spasavanje svojih radnih mesta i proizvodnih kapaciteta konstantnom monetarnom devalvacijom. Ali bice onda kuku-lele za nemacke proizvode iu Italiji ih nece lako moci da prodaje. U EU zoni vladsa zakon da ko ima veliki suficitet (kao Nemacka dana, preko 6% umesto do 3%) MORA da poveca unutrasnju potrosnju i na taj nacin da vazduh evro-industijama pogotovo u Italiji. Kao to da Nemacka moze da krsi te EU zakone, da Francuska isto krsi (preko 3% deficit) a ovde samo naklapate o Italiji? Nije vam lepo? Onda je izbacite iz vaseg svinjskog tora!
Препоруке:
21
1
4 уторак, 23 септембар 2014 15:55
Дринко Кончаревић
Овај текст је одговор на нама добро знано питање: "шта је "еу" донела Италији а тиме и себи самој".
Препоруке:
21
0
5 уторак, 23 септембар 2014 16:30
Бране, Италија
Немачка нема превелик утицај на италијанску економију. Исувише је Италија крупан залогај за Немачку, а има и велику производњу. Италијански дуг је настао помало из нескромности неких слојева, али је то углавном дуг ка унутра. Италија је много здравија него што се чини. Ето већ 4 године само што није пандркнула, тако проричу.
Препоруке:
12
7
6 уторак, 23 септембар 2014 18:03
Jasna@Brane Italija
Moglo bi se reci da sam jedna od malobrojnih ovde koja se cesto slaze sa vasim komentarima,ali ovo sto ste napisali nije bas tacno,da parafraziram"Kad su u pitanju mladi niko se ne stresira ,zbog nedostatka posla,jer imaju nasledstvo,bogatstvo..."
Dosta mladih Italijana u poslednje vreme odlazi iz Italije trbuhom za kruhom,evo ih dvoje novodoseljenih u mom ulazu,mladi par iz Milana centra italijanske industrije,a cujem ima ih dosta u nekim drugim gradovima u Srbiji.Iako ja najvise volim Italiju od svih zapadnih zemalja,ne bih bila bas takav optimista.
Препоруке:
21
0
7 уторак, 23 септембар 2014 18:38
Бране, Италија
Нисам био довољно јасан. У Италији већ одавно кружи парола "не ради али живи добро" (non lavora comunque vive bene). Или она чувена италијанска: трећина живи феноменално, трећина нормално, а трећина се сналази. Свакако да су млади потиштени јер не стварају и то страшно утиче на психу људи, а друго Италија има дугу традицију емиграције. Па ипак не постоји неки генерални бунт младих јер опет понављам, већина се мири са ситуацијом и ужива у комфору стеченом у нека срећнија времена.
Препоруке:
11
6
8 уторак, 23 септембар 2014 20:40
thinking maize
Досад је Волфганг Минхау био коректан у текстовима (барем оним у НСПМ), али сад га је БАШ УБРЉАО!? Што не рече (као и Бране from Italy) који је ГЛАВНИ РАЗЛОГ што је "одлетео" Берлускони!? Наиме, Берлускони је и 1994 био корумпиран, као и сад кад га ШАТРО ОПТУЖУЈУ за утају пореза (ко да не знамо да је то талијански "национални спорт") и за ваћарење са малолетницама (шта би са Строс-Каном, што и он не иде у бајбок)!? Наравно, НИКО НЕ ЖЕЛИ да КАЖЕ да је ОСНОВНИ РАЗЛОГ што је "пао" Берлускони "Јужни ток", чију је изградњу ПРЕ СВЕГА Силвио договорио са Владимиром, да би И Италија ИМАЛА ЈЕФТИНЕ ЕНЕРГЕНТЕ ко и Швабе!? Кад пажљиво погледате КУДА ИДУ ТРАСЕ "Јужног тока", лепо се види да СЕВЕРНИ, ГЛАВНИ ДЕО иде преко Бугарске, Србије, Мађарске и Словеније КА СЕВЕРУ Италије, уз мањи крак ка Аустрији и још мањи ка Р Српској и Хрватској, док ЈУЖНИ, МАЊИ ДЕО иде од Бугарске ка Грчкој, па ПОДВОДНИМ ПУТЕМ испод Отранта ка Калабрији, да би И ЈУГ Италије мало живнуо!? Но, НЕКОМ то НЕ ИДЕ у ПРИЛОГ!?
Препоруке:
8
4
9 среда, 24 септембар 2014 02:53
Reddy
Бране, Италија

Ono čime se ti služiš su floskule. Da. živiš u Italiji ali to još nije nikakav argument. I drugi tako isto žive ali čitaju na primer i jedan "Il sole 24 ore"!
Препоруке:
11
0
10 среда, 24 септембар 2014 17:31
mila w.@thinking maize
Berlusconi je pao jer je stari kov politicara koji nije odgovarao mocnicima iz EU. Onda su pronasli maloletnice i ostale veze i vezice.

Naslov iz dnevnog lista "Il resto del Carlino" od 31 avgusta 2014:

Italia burne 1959. godine.

Bili smo jaki, gledali u buducnost sa velikim optimizmom i bez veze sa EU. Ovo je sunovrat nase zemlje.

Danas smo mnogo udaljeni od te 1959. godine.Prekinut je ciklus politickog, ekonomskog,socijalnog i demokratskog razvoja zemlje.
Препоруке:
2
0
11 четвртак, 25 септембар 2014 17:14
Чавез
https://www.youtube.com/watch?v=aekoeHQeTDw
Негде пред крај овог грчког документарца се говори о томе како су ЕУ неолиберали не челу са комесаром Баросом хтели да на силу приватизују водоводе Италији у време Берлусконија иако је на раферендуму о приватизацији воде било 95% против.
Берлускони на крају није приватизовао, али се из овога види разлог што Италија крупним корацима пропада.
Рим је ретко прљав град, цене по самосулугама и кафанама су астрономске веће него у Паризу, Италијани у пограничним деловима раде у Аустрији.
Препоруке:
1
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер