Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Novi politički dvojac Srbije – DS i SNS

Komentari (11) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 subota, 13 jun 2009 17:05
drago.ca
"Tako SNS i dalje uspešno kombinuje nacionalističku (mada ublaženu) i naglašeno socijalnu propagandu. "
Za bivseg sudiju Ustavnog Suda se ne moze reci da je nepismen, niti se moze reci da mu se neka rec "omakla" (pogotovo ako je to tekst napisan za novine). Titovi pioniri se jednostavno ne mogu osloboditi komunistickog stereotipa "nacionalisticke" Srbije. Kada je rec o Srbiji za njih rec "nacionalna" jednostavno ne postoji.
Preporuke:
0
0
2 subota, 13 jun 2009 21:53
hiperborejac
Možda je gospodinu sudstvo profesija.. ali mu je voćenje politike najmiliji hobi.
Oduvek.
Preporuke:
0
0
3 subota, 13 jun 2009 22:06
Vlamil
Tako jedan sudija Ustavnog Srbije (u penziji) tumači rezultate izbora!
"() uspostavljanje i formalne izborne legitimnosti" - kakav biser?!
Šta se dešavalao dok ona nije bila "uspostavljena" i šta bi da ni sada nije "uspostavljena"?
Zagovarali oduzimanje mandata ili im prigovarali za politički nemoral? A ne, posebno ako pišemo za Blic i ako zagovaramo politički korektnu stvar!
Pragmatizam je odavno vrlo in pa kako je i autor teksta oduvek u top trendu, on i ovaj put, opravdava sredstva za postavljeni cilj koji formuliše rečenicom:
"Rešenje za formiranje vlasti u u Zemunu i Voždovcu moglo bi biti u “istorijskom” sporazumu DS i SNS po uzoru na, do pre godinu dana “nemoguću” koaliciju DS i SPS.".
Preporuke:
0
0
4 nedelja, 14 jun 2009 06:19
Only in Serbia
'[Ne]formalna izborna legitimnost'. Samo u Srbiji.
Preporuke:
0
0
5 nedelja, 14 jun 2009 09:17
Ala
Godinama,prateci razmisljanja g Vucetica,uvidjam njegovo razumevanje i odobravanje garniture na vlasti, kao i razumevanje njihove erozije poverenja glasaca na izborima,makar oni bili i lokalni.Kritiku cemo cuti od autora,kada rezim sidje s vlasti.
Tacno je da lokalni izbori nisu, a mogu da budu, lakmus-papir za buduce izbore krajem leta,cime ce DS verovatno uci u koaliciju sa SNS-om (verbalno diferenciranim od SRS).
Dok DS ima razvijen i bogat partijski aparat,SNS zavisi od sponzora(?!),te brz uspeh,bez jasne koncepcije,ne moze da izdrzi test vremena.Udruzivanjem tesko da mogu da ostvare stabilnu koaliciju a koliko se u javnosti zeljno iscekuje odlazak G-17 i Chedista zbog korupcije,autonomastva i jevtinog marketinga bez rezultata,toliko je neizvesna podrska koaliciji Tadic-Nikolic.
Amoralno je da Nikolic pruzi podrsku Tadicu jer je dopustio primenu Ahtisarijevog plana,Statut Vojvodine,zabaviste od Vlade,burazerstvo i javasluk u Ministarstvu spoljnih poslova,Ministarstvu pravde,finansija, milijarde pljacki oko Luke BG,stranih banaka,stranih telekomunikacionih kompanija(Nortel,Microsoft)),NIS-a?!
Time je,zahvaljujuci Srbija gurnuta u provaliju.
Tadic je,zahvaljujuci unisonom dezavuisanju DSS-a od strane zapadnih politicara i ambasadora,a i losih ministara DSS-a, uspeo da skloni Kostunicu.
Ipak,mozda ce Srbi shvatiti sta im je interes i to iskazati na izborima....
Tija voda,breg roni...
Preporuke:
0
0
6 nedelja, 14 jun 2009 13:57
MP
@Ala
"Tadic je,zahvaljujuci unisonom dezavuisanju DSS-a od strane zapadnih politicara i ambasadora,a i losih ministara DSS-a, uspeo da skloni Kostunicu. "
Ovde promeniti redosled: prvo loših ministara DSS-a...pa tek sve ostalo.
Preporuke:
0
0
7 ponedeljak, 15 jun 2009 00:10
Ala
@MP
Ne znam sta je od ta dva bilo presudnije.
Mislim da losi ministri (cast Popovicu i Naumovu)nisu bili u fokusu stranih drzavnika-na sve nacine pokusali su da sprece donosenje Ustava Srbije(putem LDP,G 17).Sada pokusavaju da ga ruse i dalje cepaju Srbiju trazeci promenu Ustava,sto je suprotno ocuvanju bezbednosti zemlje i nasim interesima.Pa bas evropske drzave po 200 godina imaju iste Ustave na koje samo dodaju amandmane.
Lobiranje stranih diplomata u zemlji i inostranstvu protiv Kostunice poprimalo je vise no nepristojne razmere,pomognuto medijima i spin-doktorima rezima.
Kostunica,ni danas, niti je procesljao(reshuffle) tim niti se malo vise okrenuo biracima.
Sta mislite da neki nas diplomata kaze za Berluskonija Italijanima da je "grozan" ili u Francuskoj da Sarkozi"mora da ode" ili da je Bler"katastrofa"?To su neprimerena mesanja u politiku domacina i to se nigde u svetu ne tolerise,cak i da je tacno.
Posebna je prica sto nasi politicari,ministri i novinari ne znaju da "drze jezik u toplom"kada su interesi drzave u pitanju i bar cutanjem sprece dispergovanje informacija.
Ja jos nisam videla plan Vlade za pomoc siromasnima i nezaposlenima,stimulisanje poljoprivrede,zastitu domace robe i usluga...
Nema ni plana kako tokom krize i pandemije skloniti decu s ulica.
Uvek sam se manje plasila pametnih a lenjih, od glupih a vrednih-sto potonji mogu da upropaste generacije ne mogu da isprave.
Uh,svi smo mnogo sumorni!
Preporuke:
0
0
8 ponedeljak, 15 jun 2009 05:40
Ultravisitor
DS je najvece zlo koje je zadesilo Srbiju. Kostunica je odgovoran za njihov dolazak na politicku scenu Srbije. Prepustio im je vlast a da nije obavestio narod o kome se radi. Narod mu vise ne vereuje, ni njemu ni zutima.
Preporuke:
0
0
9 ponedeljak, 15 jun 2009 12:48
Dimitrije Logdanov
Ne brinu me ispadi vezani za "ekstremizam" i "primitivni nacionalizam" kojima g. Vučetić unosi ličnu notu u članak, koji bi trebalo da bude emotivno neutralan.
Lično imam emotivnu reakciju na neke druge predrasude.
Bivši sudija ustavnog suda, ustavotvorac Miloševićevog ustava (kojeg je kasnije toliko kritikovao), iz mističkih razloga koji nigde u svetu nisu naučno provereni, kao što nije ni telepatija, veliča dvopartijski sistem. Čovek je više od polovine svoje karijere branio jednopartijski sistem, zatim je prihvatao Miloševićevu ideju o vanpartijskom pluralizmu, da bi preko čistog višepartijskog sistema došao do zaključka da je idealan, ustvari, dvopartijski sistem.
E sad. Zašto je dvopartijski sistem idealan? Zato što ga imaju "razvijene demokratije poput američke i britanske". Ali ga isto tako nemaju ni Nemačka, ni Austrija, a i one nisu manje demokratske.
Zašto je onda dvopartijski sistem bolji? Dvopartijski sistem je bolji za dve partije koje su na vlasti, a uz pomoć odgovarajućeg izbornog sistema, one mogu zauvek ostvariti monopol nad našim izborom.
Otprilike, kao kad bismo zabranili uvoz stranih čokolada, zato što imamo Pionir Suboticu i Soko Štark. Imamo dvočokoladni sistem, a vi građani birajte od ponuđenog.
Da li to znači da će te partije biti bolje?
Naravno da ne znači. Problem je upravo u tome što se važne političke odluke ne donose na mestu koje je jedino predviđeno, a to je skupština.
Sve političke odluke u našoj zemlji donose se u CK (raznih partija). Poslanici su tu samo da izglasaju odluke centralnog komiteta svoje partije.
Problem je što građani Srbije ne mogu da se kandiduju, imenom i prezimenom, za skupštinu, jer pojedinačno ne mogu da pređu cenzus.
Sistem kakav danas imamo, odgovara svim partijama, ali ne odgovara građanima.
Izborni sistem mora da se menja. Odnos prema svim partijama takođe.
Kad dve partije između sebe podele mesta u upravnim odborima javnih preduzeća, meni i Vama dođe isto kao kad to uradi njih deset. Opljačkani smo.
Preporuke:
0
0
10 ponedeljak, 15 jun 2009 13:33
Ljiljana
Bivši sudija Ustavnog suda,ali i sadašnji član Upravnog odbora Službenog Glasnika.Kakvo merilo objektivnosti.
Preporuke:
0
0
11 utorak, 16 jun 2009 22:39
uzgred
Uvek uz vlast.
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner