субота, 18. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

О Влади

Kоментари (10) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 петак, 10 јул 2009 12:28
луди скретничар
Свака част, господине Павловићу! Објашњено тако да свако разуме, без увијања и паковања у, нестручном делу јавности, неразумљиве термине. Такође сте одлично указали на (не)одговорност наших новинара и све шупље приче о "истраживачком, независном и објективном" новинарству у Србији.
Проблем је што Ваше и сличне ставове, обичан грађанин Србије нема где да чује, јер се већина информише преко телевизије, а на истима су се поводом годишњице владе могла видети само насмејана лица чланова владе и водитељки информативних емисија које су о томе известиле.
Препоруке:
0
0
2 петак, 10 јул 2009 13:20
Гокси
Сама чињеница да је Цветковић премијер,вам довољно говори.Немам ништа лично против,али стварно Србија у оваквим моментима заслужује врхунског експерта,и човека који има енергију,да реши горуће проблеме.То је само доказ да смо мо само партијска држава.Па погледатјте само пољопривреду,годинама ми имамо страшне губитке,и то због ,суше,или полаве.Шта смо урадили да побољшамо систем за наводњавање,или да уредимо речна корита, насипе,а противградној заштити да и не говоримо.
Препоруке:
0
0
3 петак, 10 јул 2009 13:51
Izvinjavam se,...
...ali autor nije u pravu. Vizni "beli rezim" je, iako "u igri" tek dogodine, ipak veelikii uspeh, rekao bih i jedini, ove vlade. Jer, u pitanju je druga Srbija! Oni su na vlasti, a znamo da bi i rodjenu majku prodali za "bezvi(e)zno" putovanje po bezalternativnom svetu, pardon Evropi. Koga briga za bankarski sistem? Decu, unuke, buducnost? Za Srbiju ih ionako nikada i nije bila briga...
Препоруке:
0
0
4 петак, 10 јул 2009 15:15
ljiljana
jednostavnim recima ispricana istina srbija bez poljoprivrede i seljaka bice izgubljna . hvala vam na istni
Препоруке:
0
0
5 петак, 10 јул 2009 20:45
Дарко
Оцене ѕа ову годину:
Бранко - одличан 5;
Мирко - недовољан 1.
Да је среће да је Бранко на месту Мирка, било би наде ѕа ову земљу.
Препоруке:
0
0
6 петак, 10 јул 2009 21:22
dreem
da ne govorimo o stalnim ponizavanjem srb i srpskog naraoda od tkz.komsija cg, fbih, cro, bugarske i generalno eu., gde vlada nema nameru da se ustane, ispravi i odgovori istom merom , nastavak samoponizavanja nastavice se u jos vecoj meri i nesumljivo je kurs vlade .
na unutrasnjem planu ista slika , raspaecavanje srbije , formiranje navodno danas statisckih regiona po verskoj osnovi .
smanjenje budzetskog deficita kroz navodno smanjenje zarada zaposlenim u drzavnpj upravi , mozda cirka 500 din pr. zaposlenom je kozmetika , kao da vlada nesto ozbiljno radi .
a o kreditno - monetarnoj politici da ne govorimo , nije rec o politici nego cistoj prevari i zloupotrebi deponenata.
Препоруке:
0
0
7 субота, 11 јул 2009 08:52
Branko Milovanovic, London
Jedna ispravka, u vezi sa autorovom referencom na perspektivu razvoja vocarstva u Srbiji, i podelu na industrijsko i konzumno voce. Ne bih se slozio da maline spadaju u industrijsko voce.
Sticajem okolnosti zivim nekoliko godina u Londonu gde radim u hotelskoj industrij, i svedok sam veoma izrazene traznje za kvalitetnim MALINAMA kako u maloprodajnim lancima Tesco, Sainsbury's i sl., tako i u poslasticarstvu, gde plasticna kutijica malina od 250 g potrosaca kosta oko 3 funte (4 evra). Prosto je neverovatna popularnost i rasirenost upravo malina, borovnica i kupina u Londonu generalno, koje sve moraju da se uvoze zbog kisovite i relativno hladnije klime u UK.
Izazov je kako da vise od te maloprodajne cene eventualno nadje put do srpskih poljoprivrednih proizvodjaca, gde se 1 kg malina otkupljuje za 1 evro.
Inace, odlican i inspirativan tekst g. Pavlovica.
Препоруке:
0
0
8 субота, 11 јул 2009 16:19
Бранко Павловић
Око малина.Не спорећи то што сте рекли (малина је и индустријско и конзумно воће)хтео сам да укажем на много лакше питање у воћарству: јабука, крушка, кајсија и сл.. Зашто је то лакше? Зато што се вишње, купине, малине морају брати букавално у тачно одређено време. Вишње нпр. ако покисну у два-три дана када морају бити убране пропадају. Затим морају бити веома пажљиво сортиране, брзо складиштене, прописно замрзнуте, па транспорт итд. Оне су воће великог ризика за произвођача и захтевају неупоредиво развијенији ланац производње и пласмана и осигурања целог посла, од нпр. јабуке. Ризик код производње јабуке је много мањи. Па ни то нису у стању да ураде. И тржиште је много лакше- руско. И практично неограниченог капацитета ( само у јабукама преко 1,5 милиона тона, наравно одговарајућег квалитета јабука, се из Србије може пласирати на руско тржиште). Моја поента је: зна се који квалитет и како треба да се произведе. имамо пољопривредна газдинства у довољном броју за производњу. Имамо природне услове за то. Имамо тржиште. Мали је ризик производње. И све то ништа не вреди. Замислите шта је онда са компликованим питањима.
Препоруке:
0
0
9 субота, 11 јул 2009 16:22
Jasna Simonovic
Bravo, gdine Branko Milovanoviću iz Londona...
Kakva divna tema za neku korisnu doktorsku tezu za nekog ekonomistu da "ispita" gde odlazi 15 eura pre nego britanski potrošač kupi od srpskog uzgajivača kilo malina! ...Tamo-amo, a skoro ništa ovamo! A na to sve, mogu da zamislim britanskog potrošača kad pročita da je ta malina iz Srbije kako nas samo "proklinje" jer 250 gr nije dovoljno ni za četvrt nekog pristojnog kolača...
Rad bi se mogao zvati "Realna cena gotovog proizvoda malina u UK", sponzori bi mogli biti članovi dedinjskog "Privrednika", a predgovor bi mogao napisati premijer Srbije...
Препоруке:
0
0
10 понедељак, 13 јул 2009 14:34
Branko 2
Za sve je kriv nenarodni režim Slobodana Miloševića.
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер