Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Šta se desilo sa radnom etikom?

Komentari (5) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 sreda, 14 oktobar 2009 19:07
jean
DŽon Kalvin? Neće biti. Žan.
Preporuke:
0
0
2 sreda, 14 oktobar 2009 21:01
Branko Stojanovic
Kako je urednik „Američke radne etike“ iz 1973. primetio, „obilje, hedonizam i radikalizam“ odvraćali su mnoge amerikance od posla i građenja karijere, što je za rezultat imalo naglo usporavanje produktivnosti Sjedinjenih Država od 1965. do 1970.


Ja bi pre rekao da je pad produktivnosti u tom periodu bio posledica potrosenih milijardi na rat u Vijetnamu !

Evo jednog mnogo lepseg clanka na temu rada:

Bertrand Russell - In praise of idleness http://www.zpub.com/notes/idle.html
Preporuke:
0
0
3 sreda, 14 oktobar 2009 21:35
Branko Stojanović
Članak je došao iz jedne konzervativne kuhinje, i pisan je sa pokvarenom namerom da svali krivicu za krizu na eto mase koje besomučno troše, dok moralni buržuji stvaraju.

Ni pomena ratu u Vijetnamu i naftnoj krizi koji su bili glavni uzroci innflacije 70-ih, nego inflacija je posledica lenština koje hoće da žive od socijalne pomoći. Takođe reganizam i neo-liberalizam, masovna korporativna pljačka, korupcija u SAD administraciji masovnih razmera, ukidanje poreza najbogatijima, koji su glavni uzroci današnje krize su nepomenuti u analizi.

Treba pogledati poslednji film Majkla Mura!!!
Preporuke:
0
0
4 četvrtak, 15 oktobar 2009 14:06
vlks
Ja sam shvatio ovaj tekst u smislu da nisu krive mase koje troše već promene u sistemu vrednosti i na vrhu piramide američkog društva. Te promene su se prenele i na ekonomiju u vidu stalnog stimulisanja potrošnje.
Preporuke:
0
0
5 subota, 17 oktobar 2009 11:02
Milorad
Ma članak je super i mogao bi da se primeni i kod nas, međutim kad nas ima jedna bolest koja se zove nerad, a podržavaju je roditelji. Znaš nije to posao za njega, kaže jedna majka za svoju lenčugu od 30 godina, bez dana staža sa završenom Višom osnovnom školom ( tako moj mladi prijatelj Dule zove srednju školu ). Naravno u 12,00 časova na prstima ulazi u njegovu sobu i stavlja mu pored glave Marlboro jer dete ne sme da puši svašta. Šta činiti? Lično trenutno ne vidim glavu koja štrči i može da otpeva onu pesmu o radu o da povede decu. Što se tiče dece koja vole da rade, a tu ubrajam i one sa srednjpm školom i one koji su završili fakultet, počevši da rade, ubrzo uviđaju da moraju da rade za gore od sebe i tu dolazi do opšte konfuzije, jer što bi radio za čoveka koji mu pije krv. Primer, razradi se tržište, recimo griclkalica, gazda ga onda normalno otpusti jer on to sad može da prodaje preko drugog, jer tržište ostaje, a novom ne plaća procenat... takvih primera ima koliko hoćete. Oni pametniji nađu načine da štipkaju gazde, ali i to se brzo primeti i to traje unedogled. Postoji jedna knjiga "Kako zaposliti i sačuvati najbolje radnike", a pisao je Brajan Trejsi. Kod nas je to otprilike " Kako zaposliti najbolje, isisati im krv i odbaciti ih". Pisac je tačno primetio da se u Evropi rad ne ceni. Reče mi jedan momak da su Francuzi najveće lenčuge. Bio je na nekom usavršavanju...Nezadovoljstvo po pravilu izaziva eksplozije, pozitivne ili negativne.
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner