Кратки подсетник, имајући у виду државне институције, где би најбољи студенти отишли и заборавили научено уз овакве ликове.
Писало се овако крајем 2009-те:
Reizbor i imenovanje novih sudija u Srbiji ovih dana prati mnoštvo iznenađenja, a veliku pažnju javnosti pobudila je činjenica da su mnoga izabrana imena od ranije poznata po raznim aferama. Neverovatan slučaj zabeležen je u Požegi, gde se među 13 sudija Osnovnog suda, koji su prošli „sito“ Visokog saveta sudstva, našlo i ime sudije Ljubiše Đurića (56), koji je preminuo pre dva meseca!
...
Podsećanja radi, sudija Nata Mesarović, koja je i član Visokog saveta sudstva, obrazlažući pre dva dana reizbor sudija doslovno je rekla: "Svakom konkretnom slučaju pristupalo se ozbiljno i nijedna odluka nije doneta napamet. Prema tome, želim da ovom prilikom kažem onima koji sumnjaju u to da je Visoki savet sudstva na objektivan način radio, da je Savet i kao i svi njegovi članovi, spreman da prihvati javnu diskusiju ili javni razgovor od onih kandidata koji smatraju da takvu odluku, u pogledu dostojnosti nekog kandidata, mogu da ospore“.
...
...sudu koji će biti nadležan za ceo Beograd, pridružiće se i Vladimir Vrhovšek, sin nekadašnjeg sudije Vrhovnog suda u penziji Miroslava Vrhovšeka. Za pet godina studiranja, prosek njegovih ocena je bio 6,07.
Na pozitivnoj listi, sa prosekom 7,08 je i Miljana Stojković iz Niša, koja je u svojoj biografiji upisala da je dve godine radila u advokatskoj kancelariji Boška Ristića, funkcionera DS, predsednika Odbora za pravosuđe i člana Visokog saveta sudstva koji ju je - birao!
Препоруке:
0
0
2
среда, 11 август 2010 21:13
SARAKOCEN
Лепо је што се аутор позабавио и оваквим стварима, тј. написао текст о томе колико смо као држава,друштво и народ морално посрнули,међутим испушта из вида чињеницу да посао правника и није да моралише већ да;што би рекао наш драги и никад прежаљени диктатор, "да се држе закона као пијан плота" , а то да ли је неко контроверзан или није то је на судским органима да утврде.У случају Шарића стоји чињеница да му је држава конфисковала и продала његову имовину а да није доказала ничим да је она стечена криминалним радњама,барем до сада, а шта ће бити убудуће незнамо.
Препоруке:
0
0
3
среда, 11 август 2010 21:20
advokat na kvadrat
Tomanović - advokat Miloševića i član tzv. udruženja "Sloboda". Treba li više reći?
Препоруке:
0
0
4
среда, 11 август 2010 21:31
Miloš
Ilija,
ode ti na drugu temu. U stvari, nije da nema veze, ali ne možeš tako da gledaš crno-belo, niti da zbog tih na čelu sudstva ocrniš rad onih koji pošteno rade svoj posao i od kojih bi studenti prisustvujući ročištima mogli dosta toga da nauče.
Препоруке:
0
0
5
среда, 11 август 2010 21:42
Velibor
Ako ti studenti i ta kancelarija dobiju slucaj,pravedno bi bilo i da fakultet lepo plati punu odstetu!
Zar cela drzava vec nema dovoljno briga u samom pravu pa da rasipamo najbolje studente na odbranu kriminalaca???
Zar ne mogu da budu uposljeni za spor JAT-a sa Hrvatskom,Hag,pa cak i proces PROTIV Joce Amsterdama i Sarica,a ne ovako naopako i nakaradno???
Препоруке:
0
0
6
среда, 11 август 2010 22:07
Marko Pravni Fakultet
Изузетно ценим господина Маринка Вучинића и могу да разумем овакав текст јер се из њега види да господин Вучинић није правник и није упознат са правничком професијом. Наиме, када неко ради као адвокат његов једини извор новца су његови клијенти и стога неком може изгледати неморално, али у чему је проблем бранити Шарића или Јоцу Амстердама. Господин Томановић је један од најбољи стручњака за Кривично право и разумљиво је што га ангажују ''крупне фигуре'' за кривичне поступке.
Својевремо је један амерички професор права питао студенте да ли би бранили Осаму Бин Ладена. Више од половине је рекло да не би. Професор им је рекао да немају шта да траже у адвокатури и да могу слободно да оду са факултета. Адвокати не бирају своје клијенте који су им једини извор новца, а њихово дискреционо право је да ли хоће или неће да бране неког. Ако држава има доказе она ће покренути добити овај поступак а окривљенима следи санкција.
Препоруке:
0
0
7
среда, 11 август 2010 23:14
разни послови
Је ли нашем друштву највећи интерес да јој најбољи студенти постану адвокати, или би добро било да их има и међу судијама, правницима по фирмама и на другим местимал.
За мене би било логично да још током студија они имају праксу код судија за прекршаје, па у судовима, да се упознају с архивама, начинима вођења разних поступака, да присуствују суђењима и томе слично.
Препоруке:
0
0
8
четвртак, 12 август 2010 00:52
горштак
@Marko Pravni Fakultet
Изузетно ценим господина Маринка Вучинића и могу да разумем овакав текст јер се из њега види да господин Вучинић није правник и није упознат са правничком професијом. Наиме, када неко ради као адвокат његов једини извор новца су његови клијенти и стога неком може изгледати неморално, али у чему је проблем бранити Шарића или Јоцу Амстердама. Господин Томановић је један од најбољи стручњака за Кривично право и разумљиво је што га ангажују ''крупне фигуре'' за кривичне поступке.
Мора ли баш ''одбрана криминалаца'' бити нешто чиме ће започети пракса студената-правника. Морају ли се њихове младе душе тако брутално суочити баш са нечим што је најгоре и најпрљавије у адвокатском позиву? Зашто Кривично право као пракса, зашто не нека друга област права?
Постоје бројни предмети из области Радног права, на пример, где многи људи годинама узалуд покушавају да се изборе са својим бившим фирмама које су их оштетиле. Ја сам један од тих невољника, две године се судим са својом бившом установом из које сам противзаконито удаљен и баш би ми добродошла помоћ тих младих даровитих правника. Зашто да се ти клинци не вежбају на случајевима истински обесправљених људи из обичног народа, којима би помагали да се изборе за своја права, а не на случајевима Јоце Амстердама и сличних? Наравно, кад постану искусни адвокати донеће им живот разне ситуације, па и такве да буду одбрана кримосима, али то се не мора догодити на самом почетку њихових каријера. И то на иницијативу баш Правног факултета, који је као званична државна институција ипак дужан да брине о њиховим личностима.
Ја у целој тој причи видим нешто веома подмукло - видим настојање да се најдаровитији студенти од самог старта навикну да сво своје знање и умење ставе у одбрану зла. Окупаторско-марионетско-тајкунска ''елита'' жели да се на време опскрби правницима-јаничарима, увежбаним да законски покривају све њихове противзаконите работе којима тек намеравају да се баве.
Препоруке:
0
0
9
четвртак, 12 август 2010 07:41
rif za sarakocena
To sto vi kazete da je drzava konfiskovala bez ikakvih dokaza Saricevu imovinu, pa to je besmislica.Postenim radom, to mi svi znamo, ne moze da se stekne toliko bogatstvo.Tu je,jos na pocetku,trebalo sve da se ispita i stane na put.Ali, ovog puta je to ovako, jer se on sada zamerio"nekom" ili stao na zulj "nekom" i zato je on i slicni, sada na tapetu.A naravno da mu treba sve konfiskovati, ponavljam,za vreme jednog ljudskog radnog veka,ni pod kojim postenim uslovima, ne moze da se stekne toliko bogatsvo,koje je cak i za davno kapitalisticki zapad,ogromno.
Препоруке:
0
0
10
четвртак, 12 август 2010 08:11
драгослав павков
Oвде се пре свега ради о класичном врбовању најбољих студената и некој врсти капарисања за будућност.Верујем да је сан сваког студента права (кога право стварно занима) да ради у великој адвокатској канцеларији попут Томановићеве.Ту има прилику да упозна људе који имају новца и не жале да га потроше на адвокате.
У нормалним друштвима сасвим је уобичајено да људи из великих компанија обилазе факултете и проналазе талентоване студенте којима нуде стипендије и на тај начин покушавају да их вежу за своју фирму и пре него што се појаве на „тржишту“ као инжењери,правници,економисти...
Нажалост,код нас владају другачија правила.Овде је важно кога знаш,уместо шта знаш.Код нас још увек постоје људи који су убеђени да им право да запошљавају кога хоће припада као нешто што се подразумева,а многи би се изненадили када би знали да то размишљање не иде јако високо-до директора,државних секретара или министара.Често посао може да вам „среди“ и кафе куварица,наравно права.
На пример;Знам девојку која је 2007 године завршила медицинску школу и стаж.Пријављена је на биро за запошљавање где су је подучили како да тражи посао,пошто они нису ту да јој га они траже.
Поступајући по њиховим упутствима,јавила се сваком здравственом центру,дому здравља и старачком дому у ближој и даљој околини...Никад је нико није позвао на разговор.
Свакодневно се запошљавају девојке које су после ње завршиле школу.Али ту долазимо до онога КОГА ЗНАШ.
Две године млађа другарица се запослила јер њен тата као возач кола хитне помоћи није хтео да иде у пензију док му не запосле кћер.Две године ју је чекало радно место,све док није завршила школу...
Ако један возач има „моћ“ да запошљава кога хоће,замислимо шта „могу“ лекари,начелници одељења,директори?
Препоруке:
0
0
11
четвртак, 12 август 2010 08:15
драгослав павков,наставак-
И онда,ко може да замери најбољим студентима са Правног што се боре за боље стартно место у трци за посао и место у друштву?Адвокати који би у судским поступцима заступали академике и нобеловце-неби се баш најели адвокатског 'леба...
Чињеница је да криминалци најбоље плаћају,ваљда јер најлакше долазе до новца-па га се лако и одричу.
Међутим,они лоше адвокатске услуге не санкционишу кукањем по новинама,већ много грубље и конкретније.Тако да би студенти који се одлучују за овај начин практиковања правне науке,свакако требали да имају у виду и ту чињеницу.
Није на месту моралисање типа „они који бране Шарића и Јоцу Амстердама-исти су као они...“.
Човеку који нема у породици проблема везаних за употребу наркотика или сумњиве послове подземља (а то је већина грађана Србије),већи непријатељи од поменуте двојице су разни бизнисмени и тајкуни који будзашто и богтепита за чији рачун купују „привредне субјекте“,уништавају их и људе бацају на улицу.Ко су адвокати који пред судовима заступају интересе тих лешинара?По чему су они моралнији од оних који бране Шарића и Јоцића?
Уосталом,где је академска и грађанска „јавност“ да изврши притисак на суд да коначно реши аферу „Индекс“?
Уопште ми не смета да неко са „фалш“ дипломом одлучи да се бави адвокатуром;У случају да ми треба адвокат,узећу неког ко иза себе има успешне одбране и ко се као адвокат доказао.
Али ми страшно смета када ме неко са „фалш“ дипломом као тужилац тужи,а суди ми његов пајташ са истог бувљака...
Препоруке:
0
0
12
четвртак, 12 август 2010 08:40
nataša
Postoji jedan izraz u engleskom jeziku "top dog" koji označava čoveka koji neki posao radi najbolje na svetu. U Beogradu nema puno takvih. Neki sportisti, Saša Đoršević, neki inženjeri, ja, i par advokata. Među njima je i Zdenko Tomanović.
Što se tiče "slučaja Šarić" to je tipičan politički slučaj, žrtvovani pojedinac u državnom švercu droge, koji poput žrtvenog jarca treba da odgovara za "posao" iza koga stoje najviši funkcioneri najmanje tri dršave. Pri tome mislim da su srpski visoki funkcioneri najmanje upetljani, ali sam vrh crnogorske države, diplomatska mreža bivše države Srbija Crna Gora, kolumbijski narko klan, u kome su političari glavni akteri i krovna organizacija američka DIA, koja je zvanično organizavcija za borbu protiv narkotika, a ilegalno organizacija za zaštitu monopola za trgovinu narkoticima.
Mreža je provaljena zbog tada sukoba između kolumbijskih i venecueanskih vlasti, kada je Čavez ciljajući Kolumbijce otkucao Rusima, a ovi Dačiću celu akciju.
Ako to nije vredno izučavanja i ako to nije iskustvo onda ja ne znam šta je. Ja sam protivnik narko biznisa, i tom zlu svakako treba stati na put, ali Šarić je žrtveno jagnje i ako je samo on kriv, a ne prozove se sami vrh crnogorske države i ne nađu se te veze, "eliminacija" Šarića ne znači ama baš ništa. Zar ne vidite, Šarić, "narko-bos" pao, a tržište i trgovina narkoticima nije ni osetilo. Kako je to moguće? I ko će to razbiti, ako ne mladi i pametni ljudi?
@ advokat na kvadrat
Šta vas čudi, najbolji ljudi i najbolji advokat, ako sumnjate u sposobnost iziđite na teren pa kažite šta imate.
Možda biste hteli da SM i Sloboda nemaju nikakvo pravo na odbranu?
Препоруке:
0
0
13
четвртак, 12 август 2010 09:54
Dijapazon
Na pravnim fakultetima sirom EU je vrlo cest slucaj da najbolji studenti rade po slicnim advokatskim kancelarijama.
Препоруке:
0
0
14
четвртак, 12 август 2010 11:38
Џон Шепард
Мени ово уопште не смета. И ред је да ову Власт рашчерече адвокати (ако треба, и ова деца!), кад већ народ нема ума или храбрости да то учини.
Адвокати нису никакве моралне громаде, нити им је то посао. Тај посао је још поодавно Нушић описао кратко, у својој "Аутобиографији":
Адвокат?
Одиста примамљив позив. У теорији: браниш невинога и прогониш кривога, а у пракси: браниш кривог а прогониш невиног; јер кад би се остало при теорији, адвокатски би позив постао илузоран. Невиног, ако је већ невин, није потребно ни бранити; кривога, ако је већ крив, прогони сам закон и без адвоката.
Стога је најбоље немати посла ни са невинима ни са кривима, утолико пре што је врло тешко знати ко је невин а ко крив па се бавити само продавањем савета, јер то је једина срећна професија која продаје савете; све остале, као што су родитељи, учитељи, професори и кућни пријатељи, дају их бесплатно. И што је најглавније, када као муштерија одеш адвокату, ти немаш права ни да пипнеш савет па да кажеш: „Имате ли ви на лагеру какав бољи квалитет?“ Немаш право ни да му вратиш савет па да му кажеш: „Слушајте, господине, овај вам је савет нешто прокисао и заудара на буђу!“
Немаш никаква права, па свиђао Ти се савет или не свиђао.
Препоруке:
0
0
15
четвртак, 12 август 2010 15:34
Vladimir
Nema veze afera indeks, jednostavno to treba uvesti kao praksu, jos bolje, pravni kurs, ili samo naklonost, malo vezbe u uglednoj i povlascenoj kancelariji, ukinuti Pravni fakultet, kao besmislenu instituciju, isprazno radno mesto profesora prava, i proizvoditi lica koja se bave pravnim aktima...
Srpsko pravosudje ima samo jedno ime, Bosko Ristic..sve ostalo je beznacajno...
Препоруке:
0
0
16
четвртак, 12 август 2010 18:19
Komarac
Bolje na praksu kod g. Tomanovica, nego u Nemacku i Austriju pod firmom "Hiljadu mladih lidera"...
Sta god mislili o moralu u advokaturi, nekako mi ti "lideri" bude mnogo vecu nelagodu...
Препоруке:
0
0
17
четвртак, 12 август 2010 19:42
Милена Матић
Са свим дужним поштовањем присутним правницима, идеолозима и бранитељима лика и дела "демократске" Србије, ја се не слажем са горњим текстом!Из више разлога:
1.Адвокат Томановић је међународно признат стручњак за кривично право! Шта му се замера овде, лични став, партијска припадност, идеологија!?!
2. присуство тзв. "мафијаша" је потпуно нормална појава у нашем друштву већ дуже време, с'тога неко МОРА да их брани/тужи
3. факултети су слободни да праве уговоре о пословној сарадњи, исто колико су слободни да наплаћују школарине у милионским износима
4. пракса чини стручњаке, као кад сте шегрт, исто важи и за правнике
5. зашто би одбрана убице, од његовог адвоката направила убицу?????
6. зашто сматрате да је пракса код кривичара лошија од праксе код диворцисте или парничара???
7. зашто сматрате да пракса код кривичара нужно води у адвокатуру а не у тужилаштво?
Осим тога, студије права су таакоо досадне у Србији, дајте деци неки конкретан животни пример, да могу да схвате сву страст и одговорност посла којим би хтели да се баве!
Писало се овако крајем 2009-те:
Reizbor i imenovanje novih sudija u Srbiji ovih dana prati mnoštvo iznenađenja, a veliku pažnju javnosti pobudila je činjenica da su mnoga izabrana imena od ranije poznata po raznim aferama. Neverovatan slučaj zabeležen je u Požegi, gde se među 13 sudija Osnovnog suda, koji su prošli „sito“ Visokog saveta sudstva, našlo i ime sudije Ljubiše Đurića (56), koji je preminuo pre dva meseca!
...
Podsećanja radi, sudija Nata Mesarović, koja je i član Visokog saveta sudstva, obrazlažući pre dva dana reizbor sudija doslovno je rekla: "Svakom konkretnom slučaju pristupalo se ozbiljno i nijedna odluka nije doneta napamet. Prema tome, želim da ovom prilikom kažem onima koji sumnjaju u to da je Visoki savet sudstva na objektivan način radio, da je Savet i kao i svi njegovi članovi, spreman da prihvati javnu diskusiju ili javni razgovor od onih kandidata koji smatraju da takvu odluku, u pogledu dostojnosti nekog kandidata, mogu da ospore“.
...
...sudu koji će biti nadležan za ceo Beograd, pridružiće se i Vladimir Vrhovšek, sin nekadašnjeg sudije Vrhovnog suda u penziji Miroslava Vrhovšeka. Za pet godina studiranja, prosek njegovih ocena je bio 6,07.
Na pozitivnoj listi, sa prosekom 7,08 je i Miljana Stojković iz Niša, koja je u svojoj biografiji upisala da je dve godine radila u advokatskoj kancelariji Boška Ristića, funkcionera DS, predsednika Odbora za pravosuđe i člana Visokog saveta sudstva koji ju je - birao!
ode ti na drugu temu. U stvari, nije da nema veze, ali ne možeš tako da gledaš crno-belo, niti da zbog tih na čelu sudstva ocrniš rad onih koji pošteno rade svoj posao i od kojih bi studenti prisustvujući ročištima mogli dosta toga da nauče.
Zar cela drzava vec nema dovoljno briga u samom pravu pa da rasipamo najbolje studente na odbranu kriminalaca???
Zar ne mogu da budu uposljeni za spor JAT-a sa Hrvatskom,Hag,pa cak i proces PROTIV Joce Amsterdama i Sarica,a ne ovako naopako i nakaradno???
Својевремо је један амерички професор права питао студенте да ли би бранили Осаму Бин Ладена. Више од половине је рекло да не би. Професор им је рекао да немају шта да траже у адвокатури и да могу слободно да оду са факултета. Адвокати не бирају своје клијенте који су им једини извор новца, а њихово дискреционо право је да ли хоће или неће да бране неког. Ако држава има доказе она ће покренути добити овај поступак а окривљенима следи санкција.
За мене би било логично да још током студија они имају праксу код судија за прекршаје, па у судовима, да се упознају с архивама, начинима вођења разних поступака, да присуствују суђењима и томе слично.
Мора ли баш ''одбрана криминалаца'' бити нешто чиме ће започети пракса студената-правника. Морају ли се њихове младе душе тако брутално суочити баш са нечим што је најгоре и најпрљавије у адвокатском позиву? Зашто Кривично право као пракса, зашто не нека друга област права?
Постоје бројни предмети из области Радног права, на пример, где многи људи годинама узалуд покушавају да се изборе са својим бившим фирмама које су их оштетиле. Ја сам један од тих невољника, две године се судим са својом бившом установом из које сам противзаконито удаљен и баш би ми добродошла помоћ тих младих даровитих правника. Зашто да се ти клинци не вежбају на случајевима истински обесправљених људи из обичног народа, којима би помагали да се изборе за своја права, а не на случајевима Јоце Амстердама и сличних? Наравно, кад постану искусни адвокати донеће им живот разне ситуације, па и такве да буду одбрана кримосима, али то се не мора догодити на самом почетку њихових каријера. И то на иницијативу баш Правног факултета, који је као званична државна институција ипак дужан да брине о њиховим личностима.
Ја у целој тој причи видим нешто веома подмукло - видим настојање да се најдаровитији студенти од самог старта навикну да сво своје знање и умење ставе у одбрану зла. Окупаторско-марионетско-тајкунска ''елита'' жели да се на време опскрби правницима-јаничарима, увежбаним да законски покривају све њихове противзаконите работе којима тек намеравају да се баве.
У нормалним друштвима сасвим је уобичајено да људи из великих компанија обилазе факултете и проналазе талентоване студенте којима нуде стипендије и на тај начин покушавају да их вежу за своју фирму и пре него што се појаве на „тржишту“ као инжењери,правници,економисти...
Нажалост,код нас владају другачија правила.Овде је важно кога знаш,уместо шта знаш.Код нас још увек постоје људи који су убеђени да им право да запошљавају кога хоће припада као нешто што се подразумева,а многи би се изненадили када би знали да то размишљање не иде јако високо-до директора,државних секретара или министара.Често посао може да вам „среди“ и кафе куварица,наравно права.
На пример;Знам девојку која је 2007 године завршила медицинску школу и стаж.Пријављена је на биро за запошљавање где су је подучили како да тражи посао,пошто они нису ту да јој га они траже.
Поступајући по њиховим упутствима,јавила се сваком здравственом центру,дому здравља и старачком дому у ближој и даљој околини...Никад је нико није позвао на разговор.
Свакодневно се запошљавају девојке које су после ње завршиле школу.Али ту долазимо до онога КОГА ЗНАШ.
Две године млађа другарица се запослила јер њен тата као возач кола хитне помоћи није хтео да иде у пензију док му не запосле кћер.Две године ју је чекало радно место,све док није завршила школу...
Ако један возач има „моћ“ да запошљава кога хоће,замислимо шта „могу“ лекари,начелници одељења,директори?
Чињеница је да криминалци најбоље плаћају,ваљда јер најлакше долазе до новца-па га се лако и одричу.
Међутим,они лоше адвокатске услуге не санкционишу кукањем по новинама,већ много грубље и конкретније.Тако да би студенти који се одлучују за овај начин практиковања правне науке,свакако требали да имају у виду и ту чињеницу.
Није на месту моралисање типа „они који бране Шарића и Јоцу Амстердама-исти су као они...“.
Човеку који нема у породици проблема везаних за употребу наркотика или сумњиве послове подземља (а то је већина грађана Србије),већи непријатељи од поменуте двојице су разни бизнисмени и тајкуни који будзашто и богтепита за чији рачун купују „привредне субјекте“,уништавају их и људе бацају на улицу.Ко су адвокати који пред судовима заступају интересе тих лешинара?По чему су они моралнији од оних који бране Шарића и Јоцића?
Уосталом,где је академска и грађанска „јавност“ да изврши притисак на суд да коначно реши аферу „Индекс“?
Уопште ми не смета да неко са „фалш“ дипломом одлучи да се бави адвокатуром;У случају да ми треба адвокат,узећу неког ко иза себе има успешне одбране и ко се као адвокат доказао.
Али ми страшно смета када ме неко са „фалш“ дипломом као тужилац тужи,а суди ми његов пајташ са истог бувљака...
Što se tiče "slučaja Šarić" to je tipičan politički slučaj, žrtvovani pojedinac u državnom švercu droge, koji poput žrtvenog jarca treba da odgovara za "posao" iza koga stoje najviši funkcioneri najmanje tri dršave. Pri tome mislim da su srpski visoki funkcioneri najmanje upetljani, ali sam vrh crnogorske države, diplomatska mreža bivše države Srbija Crna Gora, kolumbijski narko klan, u kome su političari glavni akteri i krovna organizacija američka DIA, koja je zvanično organizavcija za borbu protiv narkotika, a ilegalno organizacija za zaštitu monopola za trgovinu narkoticima.
Mreža je provaljena zbog tada sukoba između kolumbijskih i venecueanskih vlasti, kada je Čavez ciljajući Kolumbijce otkucao Rusima, a ovi Dačiću celu akciju.
Ako to nije vredno izučavanja i ako to nije iskustvo onda ja ne znam šta je. Ja sam protivnik narko biznisa, i tom zlu svakako treba stati na put, ali Šarić je žrtveno jagnje i ako je samo on kriv, a ne prozove se sami vrh crnogorske države i ne nađu se te veze, "eliminacija" Šarića ne znači ama baš ništa. Zar ne vidite, Šarić, "narko-bos" pao, a tržište i trgovina narkoticima nije ni osetilo. Kako je to moguće? I ko će to razbiti, ako ne mladi i pametni ljudi?
@ advokat na kvadrat
Šta vas čudi, najbolji ljudi i najbolji advokat, ako sumnjate u sposobnost iziđite na teren pa kažite šta imate.
Možda biste hteli da SM i Sloboda nemaju nikakvo pravo na odbranu?
Адвокати нису никакве моралне громаде, нити им је то посао. Тај посао је још поодавно Нушић описао кратко, у својој "Аутобиографији":
Одиста примамљив позив. У теорији: браниш невинога и прогониш кривога, а у пракси: браниш кривог а прогониш невиног; јер кад би се остало при теорији, адвокатски би позив постао илузоран. Невиног, ако је већ невин, није потребно ни бранити; кривога, ако је већ крив, прогони сам закон и без адвоката.
Стога је најбоље немати посла ни са невинима ни са кривима, утолико пре што је врло тешко знати ко је невин а ко крив па се бавити само продавањем савета, јер то је једина срећна професија која продаје савете; све остале, као што су родитељи, учитељи, професори и кућни пријатељи, дају их бесплатно. И што је најглавније, када као муштерија одеш адвокату, ти немаш права ни да пипнеш савет па да кажеш: „Имате ли ви на лагеру какав бољи квалитет?“ Немаш право ни да му вратиш савет па да му кажеш: „Слушајте, господине, овај вам је савет нешто прокисао и заудара на буђу!“
Немаш никаква права, па свиђао Ти се савет или не свиђао.
Srpsko pravosudje ima samo jedno ime, Bosko Ristic..sve ostalo je beznacajno...
Sta god mislili o moralu u advokaturi, nekako mi ti "lideri" bude mnogo vecu nelagodu...
1.Адвокат Томановић је међународно признат стручњак за кривично право! Шта му се замера овде, лични став, партијска припадност, идеологија!?!
2. присуство тзв. "мафијаша" је потпуно нормална појава у нашем друштву већ дуже време, с'тога неко МОРА да их брани/тужи
3. факултети су слободни да праве уговоре о пословној сарадњи, исто колико су слободни да наплаћују школарине у милионским износима
4. пракса чини стручњаке, као кад сте шегрт, исто важи и за правнике
5. зашто би одбрана убице, од његовог адвоката направила убицу?????
6. зашто сматрате да је пракса код кривичара лошија од праксе код диворцисте или парничара???
7. зашто сматрате да пракса код кривичара нужно води у адвокатуру а не у тужилаштво?
Осим тога, студије права су таакоо досадне у Србији, дајте деци неки конкретан животни пример, да могу да схвате сву страст и одговорност посла којим би хтели да се баве!