Читава ова ствар са „ћацијима“ је, као што рекосмо, ипак озбиљнија него што на први, па и други поглед делује. Они су ту (п)остављени да буду мета и мамац за нападе од стране што стварних, што полицијских „хулигана“ А, истовремено, и алиби за (планирану?) интервенцију жандармерије против „насилника који нападају мирне студенте“
Браво! Био је то веома покварен и опасан план.
Препоручи коментар:
382
269
2
недеља, 23 март 2025 13:31
Милена
Но, суштина је у томе што је, упркос привиду самопоуздања и хладнокрвности коју некад више, а некад мање успешно глуми, његова позиција далеко од добре и све више подсећа на пиле које се заплиће у сопствене политичке и пропагандне кучине. Другим речима, он је ових претходних месеци слабио, такорећи, свакодневно. У бајку о „историјском“ и „никад већем“ рејтингу не верује вероватно више ни он сам (мада то није сасвим јасно). Али, што је још важније, у то све мање верује и његово окружење и „средњи“ СНС ешалони. ЗАТО му је требао „крај“ и зато је управо ОН (а не студенти или опозиција) форсирао причу о „Дану Д“.
Ђорђе у свом стилу, прецизно и тачно.
Препоручи коментар:
387
324
3
недеља, 23 март 2025 14:17
1244
Вучићев пад је неминован, питање је само динамика и начин како ће се то десити.
Препоручи коментар:
396
275
4
недеља, 23 март 2025 14:59
Nije nego. ..
I da je bio dobar,a nije, posle 13 godina vlasti bi se pokvario...
Препоручи коментар:
334
230
5
недеља, 23 март 2025 15:03
Туц, туц
Директор једног комуналног предузећа из града који се у задње време често спомиње, поднео је оставку на своје радно место, руководећу функцију. Разлог: одбио је да своју ћерку која је студент, пошаље у "ћасиленд", тамошњим мајмунима да да радост плус афирмативне изјаве. Није то све. И његова супруга, такође директор, али у другој фирми, ће добити отказ. То је "награда" за непослушност. Чист, тврд фашизам.
Препоручи коментар:
350
236
6
недеља, 23 март 2025 15:11
Официри...
...Официри, Официри Христове Цркве ( и главни Официр) да сложно уђу у колону са Народом, са Студентима и то је то...
Браво Студенти, СЛОГА са Народом, СЛОГА са СПЦ...и без насиља, мирно отпремити режим где им је место ... власт је смењива!
Снага је у СЛОЗИ! Невоља нас је ујединила. Пуцањ у леђа јер СТУДЕНТИ траже ИСТИНУ јесте знак да су ЗЛИКОВЦИ обојени!
...да режим објави токове новца у грађењу Настрешнице која је падом усмртила 16 недужних!!!
Препоручи коментар:
310
230
7
недеља, 23 март 2025 15:26
Ко може подржавати Вучића ?
С обзиром на то шта су учинили и пта чине Вучић и његова приватна држава,
Само богата мафија око њега и на локалу и они који су уцењени било послом било неким пријавама које стоје у ладицама - могу подржати Вучића.
То је мање од 30%.
Препоручи коментар:
338
238
8
недеља, 23 март 2025 16:18
Ах
Да, истина је - Вучић је готов. Питање је само дана
Препоручи коментар:
309
212
9
недеља, 23 март 2025 16:38
Jeremija
Сад је прешао у Јеховине сведоке,поставља штандове за врбовање на улицама Београда.
Препоручи коментар:
312
209
10
недеља, 23 март 2025 20:00
Đole
Elem, zaista je zastrašujuće šta nam je bio spremao tog 15. marta uveče. Nepomenik je u svom ludilu 'ladno planirao krvoproliće i žrtve.Što se tiče zaključka da je neophodna politička artikulacija ustanka koji su inicirali studenti - apsolutno se slažem, ali mislim da sa tim ne treba žuriti. Potrebno je da studenti sami izađu sa takvim predlogom i da kandiduju ljude (najverovatnije bi to bile vanstranačke ličnosti).
Препоручи коментар:
268
176
11
недеља, 23 март 2025 21:18
Dragan Ob
Odlican tekst i analiza.
Meni je posebno interesantna reakcija na upotrebu nekoga zvucnog orudja od strane sudske vlasti u Srbiji.
Prosto ne mogu da verujem da su svi tuzioci clanovi SNS-a i da 'slave' upotrebu zvucnog topa poput Djuke i Vucicevica sa ekipom Informerovih novinara....Malo mi to deluje glupo posto su ovim cinom priznali da je upotreba zvucnog topa bila unapred planirana.
Cudi me zasto opozicija i gradjanske organizacije ne insistiraju vise na snimku slavlja u Informeru kao dokazu da je zvucni uredjaj koristen.
Izdvajam Zorana Kesica koji je njihivo slavlja odlicno prikazao u 24 minuta sa ZK. Bice ovo dobar dokazni material na buducim sudjenjima.
Препоручи коментар:
258
170
12
понедељак, 24 март 2025 00:41
Saša
Čak i relativno nenormalna vlast bi se bar posle 15.3. zaustavila. Rekli bi - čekaj, otišlo predaleko, daj da se ovo svede u neke institucije. SNS ide u sukob, provokacije, laganje dalje. Verovatno nemaju gde da naprave korak unazad. Sapliću se na leševe i opljačkanu lovu.
Препоручи коментар:
265
171
13
понедељак, 24 март 2025 08:09
Nebojsa
Srbija je okupirana od strane EU i NATO, a Kosmet je vojno okupiran. Na vlasti u ostatku, invalidu od drzave je kolonijalni upravnik, koji lazima i ustupcima kupuje sebi vreme, a radi protiv interesa srpskog naroda.
Tokom svih protesta morao je da se čuje glas naroda, jedan jedini zahtev svih blokada i protesta, jasno i glasno: "Vučiću odlazi!"
To je morao da kaže neko od profesora na skupu na Slaviji, to je moralo da se čuje ispred Skupštine...
Vučiću odlazi, hoćemo pravdu! Hoćemo prelaznu vladu!
Препоручи коментар:
231
153
14
понедељак, 24 март 2025 10:16
сомборац
Оно што мој "земо" упорно игнорише, то је да ће Вучић бити незаобилазан политички фактор у Србији док је жив, тј. најмање десетак година Чак и да спадне на 25% подршке биће опет доминанатан и зато га се не одричу из света. Овим протестима само га слабимо чиме само постаје подложнији страним утицајима (којих свакако има превише). Садашњи протести неће довести до боље Србије.
Препоручи коментар:
94
185
15
понедељак, 24 март 2025 14:08
Opet botovi kao muve zunzare
Botovi iz redova sns-ovaca predstavljaju ono najgore od Srba - nemoralne, nemisleće, potkupljive. Navijači za propast Srbije.
Препоручи коментар:
56
5
16
понедељак, 24 март 2025 14:26
Кацига
Господине Вукадиновићу ако већ није касно сматрам да би било јако корисно поставити народу и питање како би гласао на евентуалном референдуму о председнику Србије, интересантно би било видети како би се народ изјаснио на питање ЗА или ПРОТИВ Вучића, мислим да не би имао шансе. То је по мени једина шанса да се власт обезглави а потом би се урушила као кула од карата. Након тога организовати изборе у року од пола године са слободним медијима, груписање опозиције у два блока национални и грађански па ком опанци ком обојци. Очигледно је да су грађани који излазе на протесте подељени по многим питањима, реако бих да је већина против ЕУ али није занемарљив ни број грађаниста међутим једно им је заједничко, сви су против Вучића и управо га тако и треба рушити, ЗА или ПРОТИВ Вучића јер ћемо се по свим осталим питањима поделити. Обавезао се да прихвати саветодавни референдум о поверњу њему, сматрам да је то најбоља шанса да се победи. Хвала.
Препоручи коментар:
29
6
17
понедељак, 24 март 2025 14:41
Јањат Ђорђевић
Сомборац,
не брукај свој лепи град.
Десет година да Вучић још влада!?
Веома си слаб у предвиђањима.
2027. је крајњи рок његове владавине.
Никад у Србији бивши није више нешто значио.
Демократско начело није супротно националном.
У Србији ће се то потврдити 2027.
А можда и пре.
Препоручи коментар:
34
4
18
уторак, 25 март 2025 11:41
Ћаци и ђаци
Лако ћемо са ћацима, али шта са ђацима? За студенте није проблем, могу да студирају и по десет година. Али, средњошколци? Како ће надокнадити градиво? Питање за актуелну власт: Да ли ће ученици следеће године бити у истом разреду? Питање за опозицију: Ако преузмете власт да ли ћете, као револуционарни стаж, признати ученицима овај разред? Укратко, рушите Вучића или враћајте ученике у клупе. Задњи је моменат за неки скраћени програм да би се завршио овај разред. То нигде и никад није било да средњошколци учествују у побуни. Само у Србији. Ако вам је до школства. Ако није, онда извињавам се што сам на сметњи.
Препоручи коментар:
8
5
19
уторак, 25 март 2025 11:53
Антиконтрапротиван
"и то „нешто“ биће, по свој прилици, део међународне истраге у наредном периоду".
Не треба се претерано радовати међународној истрази. Предходне међународне истраге нису нам донеле ништа добро.
Препоручи коментар:
23
0
20
уторак, 25 март 2025 12:36
koba
Zamisli imaš budžet Srbije i raspolažeš s njim kao s ličnim džeparcom.
I sad neki studenti se bune i hoće da ti sve poluge izvuku iz ruku.
Pa ako si pri tome ošinut mokrom čarapom po glavi kao AV i kompanija, nije čudo da je upotrebio zvučni top.
Bacio bi on i atomsku bombu na studente kao njegov veliki prijatelj Zelenski na Kremlj, samo da je imaju.
Препоручи коментар:
32
0
21
уторак, 25 март 2025 14:04
За. " кобу"
Бацио би он атомску бомбу на сав народ који неће да буде његово ровље. Добио би за то подршку Израела. Британије и нациста свих боја који се окупљају око Зеленског.
Вучић мора отићи, колико год се позивао на лажне изборе, он нема легитимитета из више разлога. Све што има је сила и отети народни новац којим корумпира имбецилне психопате.
Браво! Био је то веома покварен и опасан план.
Ђорђе у свом стилу, прецизно и тачно.
Браво Студенти, СЛОГА са Народом, СЛОГА са СПЦ...и без насиља, мирно отпремити режим где им је место ... власт је смењива!
Снага је у СЛОЗИ! Невоља нас је ујединила. Пуцањ у леђа јер СТУДЕНТИ траже ИСТИНУ јесте знак да су ЗЛИКОВЦИ обојени!
...да режим објави токове новца у грађењу Настрешнице која је падом усмртила 16 недужних!!!
Само богата мафија око њега и на локалу и они који су уцењени било послом било неким пријавама које стоје у ладицама - могу подржати Вучића.
То је мање од 30%.
Meni je posebno interesantna reakcija na upotrebu nekoga zvucnog orudja od strane sudske vlasti u Srbiji.
Prosto ne mogu da verujem da su svi tuzioci clanovi SNS-a i da 'slave' upotrebu zvucnog topa poput Djuke i Vucicevica sa ekipom Informerovih novinara....Malo mi to deluje glupo posto su ovim cinom priznali da je upotreba zvucnog topa bila unapred planirana.
Cudi me zasto opozicija i gradjanske organizacije ne insistiraju vise na snimku slavlja u Informeru kao dokazu da je zvucni uredjaj koristen.
Izdvajam Zorana Kesica koji je njihivo slavlja odlicno prikazao u 24 minuta sa ZK. Bice ovo dobar dokazni material na buducim sudjenjima.
Tokom svih protesta morao je da se čuje glas naroda, jedan jedini zahtev svih blokada i protesta, jasno i glasno: "Vučiću odlazi!"
To je morao da kaže neko od profesora na skupu na Slaviji, to je moralo da se čuje ispred Skupštine...
Vučiću odlazi, hoćemo pravdu! Hoćemo prelaznu vladu!
не брукај свој лепи град.
Десет година да Вучић још влада!?
Веома си слаб у предвиђањима.
2027. је крајњи рок његове владавине.
Никад у Србији бивши није више нешто значио.
Демократско начело није супротно националном.
У Србији ће се то потврдити 2027.
А можда и пре.
Не треба се претерано радовати међународној истрази. Предходне међународне истраге нису нам донеле ништа добро.
I sad neki studenti se bune i hoće da ti sve poluge izvuku iz ruku.
Pa ako si pri tome ošinut mokrom čarapom po glavi kao AV i kompanija, nije čudo da je upotrebio zvučni top.
Bacio bi on i atomsku bombu na studente kao njegov veliki prijatelj Zelenski na Kremlj, samo da je imaju.
Вучић мора отићи, колико год се позивао на лажне изборе, он нема легитимитета из више разлога. Све што има је сила и отети народни новац којим корумпира имбецилне психопате.