У највећем броју ради се о неодјављеним Хрватима из самог Шида и свих осталих насеља шидске општине који су одавно напустили Шид, али нису одјавили пребивалиште. Исти је случај и у свим другим сремским оптинама сем Пећинаца где Хрвата никада није било у значајном броју.
Препоручи коментар:
8
3
2
понедељак, 12 мај 2025 17:59
1312
svi imamo komšije iz trafo stanice?
Препоручи коментар:
13
0
3
понедељак, 12 мај 2025 18:37
ЗОРАН
Ово је случај са свим бирачким списковима у Србији, а не само у Шиду. Имао сам прилике д ау мом Новом Пазару радим убирачком одбору на гласачком месту где гласан од своје 18те године. У том крају где сам рођен познајем сваку кућу и сваког човека. Видео сам на бирачом списки на адресама мојих комшиј апријављене десетине непознатих лица, које нико не познаје у крају и то са чудним презименима. Питам комшију када је дошао да гласа, где су му подстанари он одговра да их нема и ја знам да никада није имао подстанаре. Знам му оца, мајку, чак и покојне претке. Тако је и н још неколико локација. Од око 1800 бирача на списку око 230 су биле непознате особе и неколико лица која су преминула одавно икојима сам био на сахрани. Овај описани случај је сличан хиљадама таквих у Србији.
Препоручи коментар:
17
0
4
понедељак, 12 мај 2025 20:27
cc
Birački spiskovi treba da se ispravljaju odozdo, na nivou opštine, a ne odozgo, nekakvim dogovorima u Beogradu.
Препоручи коментар:
7
0
5
понедељак, 12 мај 2025 20:57
Тако је
елиминисање фантоимских бирача и спречавање замена гласачких кутија би бар
за 50% повећало регуларност избора...
Препоручи коментар:
6
0
6
понедељак, 12 мај 2025 23:55
Туц, туц
Све комуналне фирме имају неку евиденцију о грађанима. Затим, ту су, МУП, матична служба, амбуланте, центри за социјални рад, банке, удружења, итд. Има једна смешна ствар. Обично комунална предузећа која брину о градском зеленилу и одвозу смећа, врше и сахрањивање преминулих грађана. Није ми познато да су у неком комуналном предузећу упоредили податке о сахрањеним грађанима са подацима о плаћању комуналија. Немогуће је да мртав човек плаћа тренутне комуналне обавезе. Мој пок. таст, који је умро пре 50 г., све до смрти своје жене (пре 10 г.) је плаћао комуналије. Колико је таквих? Колико њих живи у разним списковима? Да ли професионални управник зна колико грађана живи у зградама којим управља? Ко су подстанари? Никог за ово није брига.
за 50% повећало регуларност избора...