субота, 25. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Закаснела антитајкунска кампања

Kоментари (6) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 петак, 03 децембар 2010 09:37
гаврило
цијело вријеме причам да је сазрело за револуцију али ко да је поведе?
Препоруке:
0
0
2 петак, 03 децембар 2010 11:20
Angel
Očigledno je da štrajkovi više ne obavljaju svoju funkciju. u dovoljnoj meri. Vremena i okolnosti su se promenile pa to zahtevai nove oblike borbe.

Budući da su banke centri i poluge porobljavanje i eksploatacije savremenog čoveka, borbu treba usmeriti protiv njih. Građani treba da se uduržuju i prosto povuku svoje uloge iz banaka. Takođe ako se osnivaju nove banke trebaju biti osnovane na ekonomskim principima a ne savremenom2ekonomskom modelu" (tj. - prevari!)
Препоруке:
0
0
3 петак, 03 децембар 2010 16:10
Божидар Зец
Понајмањи је проблем господине Вучетићу у десетак богатих људи.Њих је стварала власт а и ви сте дуго били дио једне гране власти.Њих је веома лако котролисати,ако се то хоће.
Проблем је веома сложенији и он је системски.Држава Србија незна,несмије или једноставно неће да се ухвати,како би то народ рекао у коштац,са броблемом сиве економије.
Сива економија је највећи проблем ове земље.У овој земљи најбоље живе власници пекара,кафића,
сплавова,кладионица и сл.Ова господа углавном возе кола од 50 до 100 хиљада евра,добит њихових фирми је углавном како се то воли рећ на позитивној нули,а да их нико непита за поријекло новца .Колико је оваквих и њима сличних у овој држави.Момци од 2о година данас возе кола од 1оо хиљада Евра.Одакле?
У земљи Србији за готов новац можете купити све,
а да вас нико непита за поријекло новца.
За ове ствари које су нажалост наша свакодневица,на западу се поштована господо иде у затвор.
Ово је само један од проблема који нико не жели да ријеши.Ово се не решава никаквим полициским акцијама и проглашавањем које каквих мафија,већ темељито и ситемски,наравно ако се хоће.
Ништа није тешко кад се хоће,каже народ.
Препоруке:
0
0
4 субота, 04 децембар 2010 11:46
Томислав Милановић
Када се говори о богатим људима у Србији, треба бити веома опрезан и никако не смемо трпати све у исти кош. Морамо разликовати богате привреднике, који су у свим фазама богаћења уредно и поштено плаћали држави порезе и доприносе, од богатих криминалаца. Извините, ту постоји огромна разлика и то ниуком случају није исто. То, што држава у неким моментима није била довољно ефикасна у смислу законских регулатива, па је дозволила да се они обогате више него што треба, нису они криви јер су поштовали законе. Нисам још чуо да Беко, Дракулић, Костић, Мишковић... нису држави плаћали порезе и доприносе. Мислим да су ти људи нон-стоп под лупом јавности и пореских органа и да би било сулудо и да помисле на тако нешто. Криминалци су нешто друго. Постоји велики број људи из такозване зоне сиве економије који су се енормно обогатили. Почев од најобичније утаје пореза па до разних других суптилнијих облика криминала. Све те случајеве треба посебно испитати. Ту држава није учинила скоро ништа а управо ту лежи огроман новац.
Што се луксуза тиче, слажем се да то треба адекватно опорезивати, чак би требало увести и посебну категорију пореза, порез на луксуз. Даље, највише нам смета када се наши људи обогате на регуларан начин, а не смета нам када то исто ураде странци. Погледајте на пример банке у Србији чији су власници углавном странци. Дошли су са капиталом од неких 5-6 милиона евра а данас имају више стотина милиона. Такође, продали смо дуванску индустрију заједно са тржиштем по багателној цени. Филип Морис има апсолутни монопол у томе јер му конкуренти нису ни до колена. У закључивању тог штеточинског уговора учествовао је и Божидар Ђелић, тако да сада имамо ситуацију да нам Филип Морис одређује акцизе уместо државе, што вероватно не постоји нигде у свету. Ето, тај случај, на пример, нити ко више помиње, нити је ко због тога одговарао, а господин Ђелић је и даље у влади. Нико више не помиње ни оних 12 милиона евра за које господин Ђелић тврди да их је легално зарадио.
Препоруке:
0
0
5 субота, 04 децембар 2010 18:25
Jasna Simonović
Vrlo lepo napisano...

Da bi neko kupio vilu od milion eura, treba mnogo miliona da zaradi u okviru svoje firme da bi njemu ostao čist prihod od milion eura!

Imitiranje Baraka Obame u smislu većeg oporezivanja bogataša je krajnje neumesno u našim uslovima (tamo se za par dolara ide u zatvor, a i može da bude uvreda za Obamu-ha!), isto kao što je neumesto žicati milostinju od ne "nepristojno" već da "kriminalno" bogatih ljudi...(izvinjavam se svim časnim bogatim ljudima kojima želim sve najbolje i želim im da svoj kapital uvećavaju i dalje!)...

Biti totov iz ekonomije nije toliko strašno za predsednika, ako imaš tim koji bar nešto zna iz ekomonije...
Препоруке:
0
0
6 недеља, 05 децембар 2010 22:16
ЈМ
Антитајкунска кампања је као покренута тек када су схватили да губе подршку и да их све већи број Срба може да види очима. Немају шта друго да користе за пред изборну кампању. Настрадаће сви они тајкуни који им нису довољно блиски. Једним ударцем хоће да постигну два циља.
Овај мудрац то наравно зна.
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер