среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Крај косовске политике

Kоментари (163) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 уторак, 04 јануар 2011 11:56
Милош
Један од текстова који ће се тек читати! Свака част за господина Антонића што је све ове чињенице сакупио на једно место.
Препоруке:
0
0
2 уторак, 04 јануар 2011 12:04
Станимир Трифуновић
Tекст доминантно сведочи о ономе што су српске власти предузимале на правном терену.

Ни речју се,међутим не говори о ономе што се заиста у стварном животу догађало и на шта је АКТУЕЛНА власт ПРИСТАЈАЛА мимо правног терена на којем је имала извесну иницијативу, а то је ЕУЛЕКС и ПОЛИЦИЈСКИ СПОРАЗУМ О ГРАНИЦАМА са КПС на које је актуелна власт пристала много пре 9. септембра 2010.

То и јесте differentia specifica између Тадићеве косметске политике са једне стране и Коштуничине са друге стране.

Остеје отворено питање зашто Антонић овај СУШТИНСКИ ДИСКОНТИНУИТЕТ промовише у КОНТИНУИТЕТ косметске политике српских власти све до 9. септембра 2010. године и занемарује оно мноштво латентних пузећих "уступака" којима је уз помоћ актуелен власти удахнут живот тзв. независном Космету.

Збиља бих волео да разумем мотив за занемаривање ових чињеница. Оне ЈЕСУ кључне и творе историјску разлику између актуелне српске власти и свих претходних.
Препоруке:
0
0
3 уторак, 04 јануар 2011 12:21
александар
Маестрално Антонићу.
Одустали су од КиМ, али руку на срце то је било сасвим предвидљиво и извесно.
Јер та "политика" никада није ни била искрена.
Реално гледано, "чланство" Демократске странке, а посебно врхушка никада нису подржавали овакву Тадићеву политику.
Све време су се у ствари питали шта ће ово уопште Тадићу, али нису смели да кажу.
Ради се о људима чија је заиста искрена "парола" да "живот не може да чека". Наравно, њихов лични "живот".
У том смислу између њих и LDP-a никада није било никакве разлике.
Тадићев и Јеремићев "случај" је ипак мало другачији од Мићуна, Чомићке и Шутановца рецимо.
Тадић као син једног ипак просвећеног националисте професора Љубе Тадића, потпомогнут агилним Јеремићем је искрено покушавао да води "некакву националну политику" и није био за признање "косове".
Сада је и са тим готово, јер је Тадић "преломио у мозгу" да и од такве млаке политике треба одустати.
А Јеремића се јавно одрекао.
На радост свог преовлађујућег "LDP" чланства и врха.
Препоруке:
0
0
4 уторак, 04 јануар 2011 12:38
Игор
А ови из батинашко-аутистичких сајтова се већ понадали расколу у НСПМу - једином озбиљном и доследном патриотском сајту у Србији... Одличан текст Антонићу!
Препоруке:
0
0
5 уторак, 04 јануар 2011 13:01
Vladimir Dž
Gosp Antoniću,

Da li su „заверолози“ i oni koji misle da su dve kule u Nju Jorku srušili vladari Imperije?
Препоруке:
0
0
6 уторак, 04 јануар 2011 13:07
Момчило
"трибални националисти", "батинашко аутистички сајтови", какви су ово термини? оваква острашћеност и етикетирање не иде у прилог Антонићу. читам и даље НСПМ, али такође читам и друге патриотске сајтове. зашто овако писати о људима који имају другачију визију патриотизма. не можемо сви бити демократе.

За Антонића би и Путин онда испао највећи трибални националиста, батинаш, анти демократа и шта све не. а управо такви људи су покретачи историје и могу нешто да ураде, за разлику од оних који само причају и делају "у рукавицама", "политички коректно" и демократски.
Препоруке:
0
0
7 уторак, 04 јануар 2011 13:16
гаврило
То је заиста спуштање са политичког коња, на политичког магарца...тако је када политику магарци и воде!
Препоруке:
0
0
8 уторак, 04 јануар 2011 13:28
Dr
@Momčilo

Na osnovu vašeg komentara, jasno se vidi da u čitanju ovog velikog teksta niste dogurali dalje od druge rečenice, što pokazuje da ovaj tekst niste ni imali nameru da pročitate, već ste došli da napadnete autora i časopis. Takodje, da ste čitali ostale tekstove gospodina Antonića znali bi ste kakvo je njegovo mišljenje o Putinu. Inače tekst je odličan, ne sećam se da je iko do sada napravio ovako dobru retrospektivu kosovske politike i katastrofalnih poteza koje su pravili domaći političari, zaključno sa Tadićem.
Препоруке:
0
0
9 уторак, 04 јануар 2011 13:31
srdjan conic
Ova analiza pravi je pokusaj da se pitanje Kosova i Metohije ponovo stavi u prvi plan. Problem je sustinski jer Srbija bez Kosova i Metohije zapravo nije Srbija. Zato makar i formalno srpska politicka elita ne moze odnosno ne sme da svoje delovanje deli na Kosovsku politiku i van Kosovsku politiku. Jer ako nema Kosovske politike to znaci da Srbija nema drzavotvornu politiku drzavotvorno delovanje vec poslusnicko. To znaci da je sustina srpske politike Kosovo i Metohija. Ko se odrekne te politike taj ne vodi srpsku drzavu samostalno vec je obican poslusnik. Tako je bilo vekovima tako je i danas. U svrhu rasrbljavanja srpske politike sluze naravno i razne ankete. Jer pravo pitanje za gradjane nije da li ce Srbija vratiti KIM ili da li ce morati da prizna nezavisnost jer je to pitanje samo po sebi krivicno delo vec da li se u Srbiji poslusnickom i izdajnickom politikom to moze uciniti odnosno da li je Srbiji potrebno vratiti dostojanstvo i ko su ljudi koji to mogu uciniti.
Препоруке:
0
0
10 уторак, 04 јануар 2011 13:37
Verterdegete
@Momcilo

Pa Putin i jeste batinas i antidemokrata, a opet koji to svetski vladar nije.
Препоруке:
0
0
11 уторак, 04 јануар 2011 13:38
011 или трибални националиста
Крај косовске политике се збио октобра 2000. када је извршен пуч. Неки су такав крај и желели а међу онима који нису, било је оних који су одмах схватили где води ДОС-ов пуч (па у њему нису учествовали) и оних којима је требало две, три, или десет година да схвате. Односно, да будем прецизан у стилу уредника НСПМ сајта – октобра 2000. су Империја и њени помагачи у земљи (свесни и несвесни) ставили тачку на питање Косова. После тога су неки замишљали да воде политику па су се искрено чудили шта се дешава, неки су анализирали ту назови политику – али политике више није могло бити - судбина Косова је била запечаћена. И тако, једина релевантна подела није на „трибалне националисте“ и „другосрбијански башибозук“ већ на оне који су октобра 2000. починили првобитни грех и на оне који нису. Збогом.
Препоруке:
0
0
12 уторак, 04 јануар 2011 13:40
Бојан
Рјешење је у томе да се до следећих избора, које ће Тадић вјероватно максимално пролонгирати, умреже и организују нови људи и успоставе остали темељи потребни за преузимање власти. Након тога ћемо морати да одредимо стратегију Србије до 2020. године и у том оквиру путеве за рјешавање горућих питања, међу којима се налазе и Косово и Метохија.
Избором правих партнера и вођењем политике самодовољности (наравно у реалним оквирима) и прије свега дјеловања само по нашим националним интересима, оно што су донедавно потенцирали као недостатак (ван-ЕУ токова, ван-НАТО токова када су сви у окружењу у томе) моћи ћемо да искористимо као компаративну предност у односу на окружење.

Да, чланак је добар и желим Слободану Антонићу и НСПМ-у успјешну 2011. годину и да се у овој години дио њихових активности са теоретско-аналитичког домена пренесе на практично-историјски!
Препоруке:
0
0
13 уторак, 04 јануар 2011 13:57
Миле М
Слобо, поздрав,
ипак си морао у своју тезу да унесеш још неколико чињеница, коју људи већ наводе у коментарима, али и политичке ситуације од утицаја, које итекако разликују БТ политику од ВК-ове која је уопштено говорећи значајно озбиљнија.
а) оно што и ти и ја знамо, да је тек ВК формирао институције а што ЗЂ није хтео, председничким изборима на којима је и дошао БТ, а то има неупоредиво већи значај итд,
1. ВК је кроз рад СС-а држао чвршће терен на КиМ и то боље од мене знаш;
2. Увођење Еулекса итд, али и тражити мишљење уместо тужбе јесте било са једне куцање на отворена врата а са друге ризик са само јасним негативним исходом и гашење правне карте; те,
3. ВК је градио па и по превисоку цену унутарњи интересни консензус, као и политички, колико се могло јачајући Државу и стандард грађана, те купујући Телеком РС, док БТ билдује унутарњу превласт по превисоку националну и животну цену.
Живели, и да си у миру и све најбоље ог,
Мића Милошевић
Препоруке:
0
0
14 уторак, 04 јануар 2011 13:58
Горан
@ Станимир Трифуновић

Нема сумње да би и Коштуничина влада пристала на Еулекс и гранични споразум, али у сваком случају СУШТИНСКИ ДИСКОНТИНУИТЕТ јесте ПОВЛАЧЕЊЕ РЕЗОЛУЦИЈЕ 9. септембра 2010. Након тога, Србија више нема право ни од ког да захтева признање њеног територијалног интегритета и сама је индиректно признала независност Косова. Међутим, аутор је лепо приметио: Ко је бранио Коштуници да 10. марта 2008. направи владу са Радикалима и СПСом?
Препоруке:
0
0
15 уторак, 04 јануар 2011 14:01
Ban Mirko
Pokusajte, imacete veliku podrsku ako to uradite kako treba...
Препоруке:
0
0
16 уторак, 04 јануар 2011 14:15
ТОПОЉ
"То нису приметили ни трибални националисти,окупљени по својим батинашко-аутистичким сајтовима-јер,за њих је Тадић одувек био усташа."Дјелим мишљење господина Момчила да су ово претјеране оцјене које не иду у прилог овом цјењеном сајту.Камо среће поштовани г.Антонићу да су озбиљно схваћене ријечи које су још од прије указивали на чињеницу које и шта је БТ.Можете некога не вољети,можете са њим да се не слажете,може да Вам се гаде иступи тих "трибалних националниста",само,једну ствар сте заборавили,а то је чињеница да провјерите да ли "трибални националисти" располажу некаквим доказима који би могли бити веома занимљиви.Можда Ви на њих гледате као нешто што не завријеђује пажњу.Е видите то Вам је грешка.Сјећам се,једном је овом цјењеном сајту од стране једног коментатора упућено писмо у коме је назначено ко су појединци који данас ведре и облаче Србијом.Одговор НСПМ је био да дјеца не могу бити одговорна за поступке својих родитеља или рођака из прошлости.Наставак...
Препоруке:
0
0
17 уторак, 04 јануар 2011 14:34
ТОПОЉ
Наставак...Ја се слажем да дјеца не могу бити одговорна за поступке из прошлости,само може ли ми неко указати на конкретан примјер шта су та дјеца(она о којима је овдје ријеч-нека се препознају) учинила да не наставе са дијелима својих "славних предака"?Ја не видим ништа у шта би се прстом могло упријети те констовати:свака част,радите изванредно свој посао.Ово констатујем када су у питању ти појединци.А да има дивних људи,има и то је непобитна чињеница.Само биографије тих људи не подводе се под ријеч-језива.Гријеше господа која су потписана под никовима Dr и Verterdegete,посебно Verterdegete.Гријеше када спочитавају г.Момчилу нешто што је написао а што итекако има смисла.Путин јесте строг према онима који заслужују да се према њима примјењује строгоћа.Шта треба да дозволи,да му државу распарчавају западне протуве и плаћеници типа Отпораша?Може то проћи у Србији.И то због неупућености у поједине биографије и недостатка патриотске свијести.Али Србији томе није крив нико.Крива је сама.
Препоруке:
0
0
18 уторак, 04 јануар 2011 14:35
Саша
Ни мало није битно ко се нашао а ко не, погођен неким Антонићевим термином. Оно што је важно је Косово. А како видим ми Срби, не можемо тако важно питање да ставимо на прво место, чак ни када коментаришемо неки текст. Па какве везе има да ли ме је неко назвао трибалним, или не знам каквим, ако ми је циљ очување српске државе? На Косову се већ преко 600 година види ко је вера а ко је невера. 9. Септембар је био дана када се Србија обрукала о претке, и задала бриге потомцима. И то је једино важно. Такође је важно да у Србији (на садашњој политичкој сцени)нема политичке снаге, која нашу нацију може одржати здравом, а државу целовитом. Осим ако неко наивно не верује да је то СНС.

П.С. КАжу, да су за Нову Годину, Тадићу пожелели још једног Тому Николића!
Препоруке:
0
0
19 уторак, 04 јануар 2011 14:46
ЗоранР
Можеш лагати све људе неко време.Можеш лагати и неке људе све време.АЛИ НЕ МОЖЕШ ЛАГАТИ СВЕ ЉУДЕ СВЕ ВРЕМЕ.Мора доћи време одлуке.За велике одлуке потребни су велики људи.И ако сте се до сада уљуљкивали лепим речима:и Косово и ЕУ; и приватизација и социјална правда; и предприступни фондови и јака привреда; и повољни кредити и самостална,независна политика; и поданичка политика и углед у свету; и ... свашта се ту још може набројати,грдно сте се преварили.Политика државе Србије је постала толико провидна и предвидива да свако иоле упућен у дешавања може бити пророк.Да би сте предвидели следеће кораке Бориса Тадића и владајуће гарнитуре треба поћи од тачних предпоставки (неискреност,лицемерје, себичност,кукавичлук,похлепа,корумпираност...) и мало ослушнути гласноговорнике ЕУ и САД (као и овог невладиног и владиног ''хора'' у Србији који увек у глас заурла када је то потребно) и закључци се сами намећу.Зато ме ништа више,од њих, не може изненадити.НЕК НАМ ЈЕ БОГ У ПОМОЋИ.
Препоруке:
0
0
20 уторак, 04 јануар 2011 14:47
бојан
Антонић има само један проблем:ово што пише артикулисати у АКЦИЈУ!Иначе је све ово како некада написа Симонида-узалудна прича...
Препоруке:
0
0
21 уторак, 04 јануар 2011 15:11
Анта
Од целог поприлицно дугог чланка запамтио сам само једно....трибални националисти, окупљени по својим батинашко-аутистичким сајтовима – у рекох себи, и треба да нас бомбардују, кад имамо такве ликове , аутистичне трибалне националисте батинаше....
Иначе у тексту има доста накнадне историје...
Препоруке:
0
0
22 уторак, 04 јануар 2011 15:11
Crni
Nema tu sta da se uradi, a i do sada je "kosovska poliika" bilo gubljenje vremena, sto se konacno i vidi. Nece 2 miliona Albanaca da zivi sa nama, a i ko zna zasto je to dobro. Poraz. Idemo dalje...
Препоруке:
0
0
23 уторак, 04 јануар 2011 15:21
Мик
Поприлично ми је натегнута и уопштена тврдња о некаквом континуитету у вођењу национално одговорне и државотворне политике.
На првом месту је крајње дискутабилна Ђинђићева искрена национална политика. Не сећам се да је 99. говорио да је бомбардовање срамно, већ је припадао кругу људи којима ни оружана агресија на сопствену земљу нија била висока цена за рушење Милошевића, чак неки извори тврде да ју је и подржао као начин да он дође на власт. Зар није он био главни покровитељ разградње земље после 5. октобра, пљачкашке приватизације, растурања војске, довођења разноразних битанги под етикетом експерата? Неки његови савременици (нпр. Б. Павловић) га описују као човека изразито недемократске перцепције, без вере у институције, а са вером у владавину партијске олигархије. И одакле толики анимозитет према ВК када су обојица имали исте циљеве?
Подједнако је чудно гледати на Тадића као на искреног настављача борбе за Косово.
Препоруке:
0
0
24 уторак, 04 јануар 2011 15:26
Vido'je
Odlicna analiza, ali.......
zasto nije napomenuto u analizi da je za razliku od Tadica i Jeremica Kostunica hteo da tuzi sudu a ne da trazi misljenje. (velika i bitna razlika)

Mada to svi znaju, mislim da je to trebalo jasno da se naglasi u tekstu.

Pitam se....... mozda i sam gospodin Antonic nema dovoljno smelosti da to kaze, iako i sam kritikuje Kostunicu po pitanju hrabrosti.

Bilo kako, iako je ovde u Kaliforniji 5 sati ujutro, ovo sam procitao sa velikom paznjom, i hvala Gospodu sto medju nama postoji jedan Slobodan Antonic.
Препоруке:
0
0
25 уторак, 04 јануар 2011 15:29
Душан Ариљевић
Нема спора да текст г. Антонића уз велики бр. иннформација аналитички тумачи догађаје око КиМ. Улоге Ђинђића, Коштунице и Тадића углавном су реално представљене али је чини ми се пренглашен утицај њихових појединачних резултата на ставове грађана Србије о будућности КиМ. Процен. оних који "су дигли руке од КиМ" кретао се од минимал. 40 до чак 55. Има ли се при том у виду да се просечно 1/4 није изјашњавала може се закључити да је јавност једном трећином веровала у повратак или останак КиМ у састав Србије. Наравно јавност и грађани "не воде политику", то чине политичари. Није нужно увек слушати народ али је очигледно да велики број становника Србије јасније сагледава реално стање од оних који одлучују у њихово име. При том нико не ослобађа одговорности међунар. заједницу као одговорну за "оно што нам се дешава са КиМ" нарочито велике који или ништа не чине или чине што је на нашу штету али све то је разлог за уважавање услова за нову косовску политику. Ни "Тадићеву ни Коштуницину".
Препоруке:
0
0
26 уторак, 04 јануар 2011 15:30
Мик - наставак
Чак и сам ВК је изјавио да је изношење борбе из СБ у ГС УН супротно нашим интересима. Прихватање Еулекса, споразума у 6 тачака и остале претходне грехе су други коментатори већ наводили. Неко ко се искрено бори а не фингира отпор је морао бити свестан да ће доћи тренутак као што је дошао 7. септембра на пријатној вечери код г. Ештон. Или не би променио резолуцију или не би ни почео цео процес ако није смео да га спроведе до краја.
Препоруке:
0
0
27 уторак, 04 јануар 2011 15:38
Божо Бјелак
Да ли стварно сматрате да би странци требало да обезбјеђују наше политичаре.У овој земљи можете да радите политички, економски, на плану културе итд., шта год хоћете, само немојте угрозити интересе Империје.У том контексту дозвољавам да је Ђинђић у једном моменту почео да им упире прстом у око. Када се вратио из посјете Њемочкој, чије је ставове слијепо извршавао, гдје су му њемачки философи рекли: „никада нећете господтине Ђинђићу добити на изборима ако немате у себи мало патриотизма“, одмах је изјавио да Србија, сходно Резолуцији 1244. враћа на Космет 1000 војника и полицајаца, као и неке изјаве које сте навели. Тих дана одлази у Републику Српску и даје изјаву којом упире прстом у друго око Империје, а Империја и В. Битанија управо спремају агресију на Ирак. Коштуница је имао још какву-такву војску и патриотски набој у народу.Није имао политичку и личну храброст да направи другачију коалицију и то два пута.Империја је уништила војску,а домаћи извршиоци патриотизам и православље.
Препоруке:
0
0
28 уторак, 04 јануар 2011 15:39
bez reci
Mislim da temu treba usmeravati u tom smilu sta treba ciniti dalje da se ne bismo osramotili ni pred precima ni pred onima koji dolaze posle nas a ne da se svadjamo ko je sta ucinio bolje ili losije od drugoga.
Bitno je da zrno po zrno u temelje kosovske nezavosnosti su ulagali mnogi politicari iz srbije od 1945 do danas. Neko manje, neko vise ali uglavnom svojim cutanjem, necinjejem, ideoloskom zaludjenoscu, opcinjenoscu novcem, vlascu i tako dalje doveli su da sada zivimo posledice njhovog loseg rada i neznanja.
Mislim da treba da se zapitamo da li i do kada ce nestrucni, nepismeni i neuki da se razmecu sa vlascu setajuci se sa funkcije na funkciju dok zemlja definitivno i do kraja nestaje sa lica Zemlje i do kada cemo sve to da gledamo i cutimo.
Promenili smo zivotne standarde, sistem vrednosti, recnik, nacin zivota, nacin skolovanja, nacin lecenja, knjizevnost, muziku, umetnost, prilagodjavajuci se standardima i vrednostima ljudi na onih koji ih uopste nemaju.
Препоруке:
0
0
29 уторак, 04 јануар 2011 16:04
Nenad
Lep tekst,mislim da je napisan u odbranu stava da Tadic i Jeremic nisu izdajnici.Ali Tadic nije bio u beogradu kad je bio veliki miting protiv priznanja kosova.On je uvek bio vise za EU nego za kosovo,pa je i izbore dobio na jednu mrtvu pricu.Tesko da je on tek 7 septembra shvatio da tako dalje nece moci i da mora da se odluci.Veruje puno ljudi da su on i Jeremic samo simulirali borbu za kosovo.Sad to vise nije ni bitno.Bilo da su lagali,usta ja verujem,ili samo pukli,svejedno,oni su sada simbol poraza.Trebaju nam novi ljudi i nova energija,novi ciljevi.A i ta prica oko kosova mora da se preformulise.Mozda da srbija pocne da razmislja o svakom srbinu na kosovu kao o delu sebe koji mora da se sacuva.Da se ulaze novac i energija.Da se manemo velike price i da u tisini gradimo poverenje i veze medju nama.
Препоруке:
0
0
30 уторак, 04 јануар 2011 16:05
Никола Вулић
Честитам господину Антонићу на одличној колумни и захваљујем на проширивању видика.
Препоруке:
0
0
31 уторак, 04 јануар 2011 16:16
Слађана
Трибални националисти" и "батинашко аутистички сајтови"? Господине Антонићу, заиста сам запањена оваквим Вашим етикетирањем других људи! Ви се питате зашто нико није приметио да је наш председник пропустио да помене КОСМЕТ? Најзад је макар био искрен, а то је за сваку похвалу. За искреност и истину је увек потребна храброст или...је једноставно схватио да више нема потребе да глуми.
Али мене више занима зашто Ви, господине, користите говор мржње када говорите о неким патриотским сајтовима?
Није ми била намера да вређам,зато унапред опростите
Препоруке:
0
0
32 уторак, 04 јануар 2011 16:29
@Crni
Neće 15 miliona Kurda da živi sa Turcima. Nije poraz. Turci idu dalje.
Препоруке:
0
0
33 уторак, 04 јануар 2011 16:35
Ала
Добар покушај,надам се добра намера, једног од најбољих српских аналитичара.
Али,једно али,чланку квалитет квари.
Доста су нас делили на све могуће врсте и подврсте тако да не стоји подела на трибалне и остале-мало се перо писцу отело...
Друго ,З.Ђ је тек пред свој крај, схватио да је изигран од стране моћника са Запада и вечите Службе
изнутра.Тада је схватио да је од свих нас,због будуности наше деце,Србија најважнија.
Ђинђић је био аутократа пар екселенс,притом врло материјалистички настројен.Још није објављено шта је његова породица наследила.За сваког САД председника зна се сваки детаљ(до есцајга).
Треће,Устав Републике Србије је једини валидни документ којим се брани КиМ.
Зато Тадић,ЛДП и остали сатрапи већ две године покушавају да га оборе.Избор посланика за Парламент може да се реши и на друге начине.
ПАМЕТ У ГЛАВУ-НЕ ДАЈМО ДА НАМ ОБОРЕ УСТАВ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ!
Препоруке:
0
0
34 уторак, 04 јануар 2011 16:39
Сизиф
Ми покушавамо, да парафразирам Ђинђића, да поправимо точак на аутомобилу којему је цркао мотор. Наравно да нема изгледа да вратимо контролу над Косметом ни над било чиме уколико имамо овакву државу и овакву власт. Много тога треба да се очисти и рашчисти у овој Србији. Питање је само хоћемо ли то учинити паметно.
Препоруке:
0
0
35 уторак, 04 јануар 2011 16:46
Један пажљиви читалац
@Станимир Трифуновић
Потврђујем запажање из коментара и једнако ми се намеће исто питање. Чему таква заборавност? Услов за нову енергију и пожељну промену садашњег стања (а не било какву промену) јесте потпуно разумевање свега што је претходило (без имало релативизације)! Само кад помислим да се покушава релативизовати нешто што би се могло назвати оваквим програмом: "наставите да бомбардујте моју замљу, да ја лакше дођем на власт - и сачувам Косово"?! (Накнадно) поверовати у искреност последње "намере" тог програма, после претходних и после чувеног "Коме је до морала у политици, нека иде у цркву".
Ово је НСПМ!
Препоруке:
0
0
36 уторак, 04 јануар 2011 16:57
Боки
Претпоставка да се ради о искреном континуитету одбране државних интереса није реална у светлу пузајућег напуштања Косова, пристајања на Еулекс као и самог епилога одустајања од свега под притиском.
Пре ће бити да се радило о куповини времена и каквом таквом покушају очувања али не образа народа и државе већ голе власти и привилегија које она нажалост у Србији носи.
Оно што су многи схватили већ одавно је да оно што се лоше роди не вреди ни поправљати али ни анализирати.

Зато је крај најбољи део приче.
Потребан је нови почетак, нови људи и раскид са илузијама о деловању унутар система који је све само не демократски.

ПС
Узгред сам термин 'другосрбијанци' је лош јер постојање 'другосрбијанаца' имплицира и постојање некаквих 'првосрбијанаца' што је и политички и историјски нетачно и подметање кукавичијег јајета.
Пре би се могло рећи да се у Србији данас сукобљавају Срби и 'србијанци' при чему су ови други мешавина неСрба и одрођених Срба без имало националне и државотворне св
Препоруке:
0
0
37 уторак, 04 јануар 2011 17:00
Budimir, Beograd
U inace korektnom tekstu S. Antonic je nacinio ozbiljnu materijalnu gresku. Njegova interpretacija sustine misljenja Medjunarodnog suda pravde povodom pitanja GS UN na inicijativu Srbije je potpuno pogresna.MSP je naveo u svom zakljucku da nacin donosenja Deklaracije o nezavisnosti od 17.2.2008. ne krsi nijedno primenjivo pravilo medjuanrodnog prava. MSP se uopste nije izjasnio o sadrzini te Deklaracije (legalnost secesije itd.) na sta se svodi interpretacija S.Antonica.Cak je MSP izricito naveo da se nije bavio sadrzinom Deklaracije. Opsirnije o svemu tome pisao sam u "Danasu" od 13.8.2010. reagujuci na istovetan i pogresan stav jednog beogradskog advokata i bivseg ambasadora.
Sto se tice "zajednicke" Rezolucije Srbije i EU, u njoj je falsifikovano kako pitanje koje je GS UN uputila MSP-u tako i odgovor MSP-a.Ni "Politika" ni "Danas" nisu objavili moje tekstove o tome.
Uzgred, "zajednicka" Rezolucija uopste nije usvojena na GS UN vec je samo procitana i primljena k znanju.
Препоруке:
0
0
38 уторак, 04 јануар 2011 17:26
Млади Џедај
Они које проф. Антонић зове Империјом имају један врло доследан образац деловања. Наиме, они спроводе пројекте у етапама. Не отварају нову етапу док текућа није 100% реализована. Кад се текућа фаза реализује, она се запечати, и иде се на следећу. И нема повратка више на њу (иначе следе санкције, па авиони).

Косово није само битно као 12% територије државе Србије, него је затварањем косовског питања реализована још једна фаза "плана за Балкан" и прешло се на следећу, отворена су друга питања у процесу разградње државе Србије која до тада нису ни отварана (нпр муфтија). И сваки нови пораз Србије, сваки прелазак на нову етапу плана помера фронт дубље и дубље у срце Србије, наше домове, школе и улице. За 5 година данашња Србија ће нам личити на регионалну силу, јер план није готов.

Неорганизовани отпор може само да успори и одложи извршење плана за ликвидирање Србије на неко време; уколико нам је до државе Србије заиста стало, потребна је ОРГАНИЗОВАНА акција, пуно стрпљења и жртви.
Препоруке:
0
0
39 уторак, 04 јануар 2011 17:27
Goran
Boris Tadic nije mogao drugacije, jer su cak i zemlje EU koje nisu priznale Kosovo bile za promenu rezolucije. A on nije, i nikada se nece odreci svoje jedine ideologije-EU.To je bila njegova omca.

Vasa nada Prof. Antonicu (a i nada mnogih od nas), bio je Vuk Jeremic. Medjutim, on zna da bi odnos USA I EU prema njemu postao isti kao prema Kostunici. A, izgleda, da je i njemu USA i EU prioritet.

Treba nam neko ko ce povesti Srbiju u borbu za Kosovo sa osloncem u samoj sebi, Rusiji, Kini, Indiji...Ne moze se Kosovo braniti sa osloncem na Vasington i Brisel. To je valjda jasno.

Zasto Prof. Antonicu ne osnujete stranku? Ili cete zauvek samo postavljati retoricka pitanja dok se Srbija svodi na region bez granica, ekonomije, identiteta, religije, buducnosti...
Препоруке:
0
0
40 уторак, 04 јануар 2011 17:38
Божидар Зец
Жалосно је што ће овај текст остати само вапај једног интелектуалца и ништа више.Сигурно се
ови ставови господина Антонића неће појавит ни
и једном дневном листу,самом аутору ниједан електронски медиј неће понудити термин да грађанима Србије укаже да постоји и друга
нормална,неострашћена,дневно плитички необојена
Србија.
Овај унижени народ нажалост и даље ће забављат
аматерска дружина сакупљена са конца и конопца
ЕКРЕМ,ТАДИЋ,бОКИ13,ДИНКИЋ и сва остала политичко партиска и естрадна братија.
Господине Антонићу нема нам спаса,али се бојим да овога пута нећемо преживјет.
Препоруке:
0
0
41 уторак, 04 јануар 2011 17:40
Hide Ukh
Драги мој србски народе, наши политичари само раде оно што могу! Не заваравајмо се, њима је нож под грлом ,случај Ђинђић то потврђује. Да нам је неко други (мислим Руси) понудио искрену безрезервну подршку чак и Тадић би окренуо леђа Империји.
Да направим једно поређење:
Ако је Европа један велики 'стомак' ми смо ти у њој једно велико 'слепо црево', које ако пукне...
Препоруке:
0
0
42 уторак, 04 јануар 2011 17:51
FORum LIvi
Kao sto nisu znale da pravilno pocnu resavanje krize na KiM , SVE Vlade posle 2000 . nisu znale da formiraju svoj odnos prema SAD i EU .Ostace upamcene i po tome sto su generisale NOVU krizu u Raskoj oblasti koja se gura pod tepih .Ova nova kriza bice poluga pritiska na Srbiju u buducnosti .Ni ta kriza nije nasla mesto u referatu na Skupstini DS-a /O zamrznutom konfliktu , na prostoru juznije od Vranja , da ne govorimo .Jedino sto je postalo mnogo vidljivo posle 9.septembra 2010.je to , kao sto su mnoge novine u svetu pisale , DA SE PRITISAK NA SRBIJU ISPLATI I DA , STO VISE SE PRITISNE , TO SRBI VISE DAJU !
Препоруке:
0
0
43 уторак, 04 јануар 2011 17:55
Meurglys
Postovanje gospodine Antonicu uz jednu opasku. Ulazite u onaj isti zacarani krug izjednacavanja strana u sukobu. Valjda Srbin drugacije ne moze, a da malo ne pljucne i na sebe - cak kad za to nema razloga? Da bi imali mir u YU kuci, ustase su se morali izjednaciti sa cetnicima i Vi to odlicno znate. Zato iznenadjuju pocetne recenice, valjda bi trebalo da pokazu Vasu nepristrasnost? Ja sam, eto, primerak tog plemenskog nacionaliste, zaostao u razvoju, koji ne trazi nista drugo od onog sto je svakom mom "sunarodniku" Nemcu, Dancu, Francuzu i inima rodjenjem dato. Zelim da se oni koje finasiraju iz inostranstva (NED i drugi fondovi), da bi provodili politiku finansijera, nazovu onim imenom kakvim zasluzuju - izdajnici, kvislinzi, petokolonasi. Pomalo razocaravajuce podilazenje fiktivnoj politickoj korektnosti. Necete naici na slicnu milost druge strane, budite uvereni.
Препоруке:
0
0
44 уторак, 04 јануар 2011 18:05
Dragan Damjanic
Čestitke za Slobodana, ovo je bolje urađeno i od Đorđa koji je po snazi i britkosti napisane reči bio neprikosnoven. Iako samo puki podsetnik i hronološki kalendar našeg pada izazvao je lavinu komentara. Ne obazirem se na nebitne, one koji jedino pročitaju govor mržnje po njima a ne progovore o suštini jer ih i ne zanima, i ne pročitaju do kraja a razglabaju o nebitnim stvarima. Bitno je šta dalje, udarac za udarcem, nepravda za nepravdom i tako doveka. Oštri i pragmatični Đinđić, Nedodirljivi Eliot Nes legalizma Koštunica i na kraju želatoizni Tadić ne mogu ništa Imperiji. Čak ni da priznaju da nam nema spasa. Bar je Koštunica sam sebe smenio jer toliko drži do sebe. Hoću da kažem da niko nema rešenje šta odgovoriti nekom nadobudnom ambasadaru dok nam sastavlja vladu a Srbija nema lek za sidu, naftu pa čak ni najmanju nuklearnu bombu.Sve što možemo je da ovakve tekstove recitujemo narodu pre Farme,jer narod sve zaboravi i na kraju zaista mu ništa nije važnije od sebe samoga, ni Ponos
Препоруке:
0
0
45 уторак, 04 јануар 2011 18:07
Саша
Ви се питате зашто нико није приметио да је наш председник пропустио да помене КОСМЕТ?
Можда је Тадић пропустио да га помене, али Иљир Мета, који је био на конгресу није. Поменуо га је као независну државу, на шта није реаговао нико од присутних делегата и гостију (а били су ту и министри иностраних послова, и унутрашњих, и председник владе и председници Србије и Српске...)
Препоруке:
0
0
46 уторак, 04 јануар 2011 18:13
Шанга
Јединствена анализа која је истовремено сведочанство, упозорење политичарима и позив јавности на размишљање изван оквира и тема које нам империја и њени домицилни агенти дарују преко својих ТВ екрана, новина, портпарола "независних" аналитичара и НВО. Честитам професоре Антонићу на великом труду, интелектуалној и људској храбрости и поткрепљеним оценама. Како би то било часно и охрабрујуће када би и други интелектуалци у Србији дали предност јавном деловању у интересу државних и националних циљева уместо што ћуте или понављају изјаве лојалности вазалној власти.
Нажалост, империја у Србији има све - своју власт, опоѕицију, медије, "интелектуалце", економију, службе безбедности, тужиоце,судије...
Да ли треба рећи да је режим напустио државну политику о Косову и Метохији на неуставан и нелегитиман начин и да су поступци режима почев од 9. септембра 2010. године нелегитимни те да неће обавезивати српски народ.
Препоруке:
0
0
47 уторак, 04 јануар 2011 18:29
ja
Dok je ovakvih ljudi, nada u meni jos postoji, problem je sto ih je veoma malo.
Gospodine Antonicu, hvala vam od srca!
Препоруке:
0
0
48 уторак, 04 јануар 2011 18:51
nataša
Nemam ni jednu zamerku analizi osim preranog otpisivanja Koštunice.
U ovome što je ostalo od Srbije nema ništa preče nego stati na put vladavini DS-a i Borisa Tadića.
Bolje danas nego sutra.
SNS i Nikolić i Vučić su prevara DS-a i to je manje više jasno i kusoj vrani.
Znači dok se ne nađu mlađi lideri, dok ih ne iznedri vreme, dok se ne osmisli nova politika prema pitanju svih državnih pitanja Srbije, a to je Kosovo i Metohija, nužno je da neko pobedi na parlamentarnim izborima i preuzme Vladu. To je ipak Koštunica, posle Parlamentarnih slede i Predsednički izbori.
Svi normalni Srbi treba da stanu uz DSS i Radikale. To je najurgentnije i najvažnije u ovom momentu.
Dakle Koštunuca mora da se vrati na par godina samo da se rešimo "ovih" nesreća i neprilika.
Препоруке:
0
0
49 уторак, 04 јануар 2011 18:52
Марко Бојковић
Ко ће од српских политичара, у наредној деценији, усудити да формулише нову косовску политику?

Живи били, па видели. Ја лично "типујем" на Томислава Николића.


И у чему би се она тачно могла састојати?

У коначном признавању реалности да је Косово сусед Србије, и то не од 17. фебруара 2008, него још од јуна 1999. године.


Све у свему - без обзира на веома добре примедбе Станимира Трифуновића и неких других коментатора - изванредан чланак! Све честитке професору Антонићу! Иако се, верујем, не слажемо по питању суштине нове косовске политике.
Препоруке:
0
0
50 уторак, 04 јануар 2011 19:15
Одбрана и последњи дани
Тачно је да је Космет најважније српско питање данас и хајде да прихватимо да су се Борис Тадић и политичари око њега у неком времену искрено борили за то да га задрже у саставу Србије, али шта ћемо са свим осталим одлукама које је актуелна власт доносила на штету Србије? Од доношења резолуције о Сребреници, преко војвођанске аутономије до отвореног мешања у дешавања у СПЦ и низ других на изглед ситних, али врло крупних решења којима се повећавала дезинтеграција земље и која су доношена често под притиском Запада, али некада и због најобичније сервилности.Шта ћемо са оним поступцима које је БТ и његова странка предузели у циљу одржавања на власти као што су ограничавање медијских слобода или катастрофални економски потези? Да би добили неку цркавицу за одржање социјалног мира, прихватили су злонамерне савете онога ко им је дао кредити и тако државу довели до просјачког штапа.
Препоруке:
0
0
51 уторак, 04 јануар 2011 19:41
Dijapazon
Sjajna analiza kosovske "politike", uz neke propuste (primeceni od komentatora iznad)koji su normalni uzimajuci u obzir relativno kratku istorisku distancu.

Medjutim veliki je problem u ovoj inace dobroj analizi, je ono sto je takodje primeceno, a to su prvo: negativne karakterizacije rodoljubno orijentisanih organizacija i drugo: apriori guranje politicke pozadine ubistva Djindjica, koja nikada nije detaljno istrazena, u "teoriju zavere".

Jedan ozbiljan analiticar, a pri tom univerzitetski profesor, bi morao imati moralne snage da se ogradi od takvih "autistickih" stavova, ako sam zeli da bude sire drustveno prihvacen, jer za to ocigledno ima kvalitete.
Препоруке:
0
0
52 уторак, 04 јануар 2011 19:51
Vukasin
Slazem se sa Natašom u tome da ne trebamo potceniti ni Voju i njegov DSS, a ni radikale ako se Šešelj vrati živ u dogledno vreme. Pogotovo imajući u vidu aktuelnu društveno-ekonomsku situaciju, i očekivanja u kom pravcu će se makrouslovi razvijati.

I da dodam da se ne slažem da je Tadićeva "kosovska" politka samo nastavak Koštuničine. Neko je već napisao a ja opet ističem - ključni diskontinuitet između Tadićeve i Koštuničine politike je nastao upravo na kosmetskom planu.
Препоруке:
0
0
53 уторак, 04 јануар 2011 19:52
aleksandar ,oslobodjen za malo
Postovani g.dine Antonicu, onaj koji pledira da bude, dobar analiticar ne sme da zanemaruje cinjenice, to je g,din Trifunovic odlicno primetio, jer je verovatno pravnik po obrazovanju.

Takodje zamerka inace dosta opsirnom tekstu je i nekriticka odbrana Kostunice, za koga ja inace uporno glasam iz principa, Naime nas Voja ne poseduje osobine koje bi trebale da krase pravog vodju, odnosno preuzimanje odgovornosti, inicijativa, kao i predvidjanje buducih dogadjaja, sa pripremljenim strategijama, za svaku opciju.
Dobro ste primetili te kvalitete kod DJindjica,
pa je jos Lekicka davno primetila da je nama potrebna neka simbioza Kostunice sa moralom, smirenoscu drzavotvornim ponasanjem, i Djindjiceva agilnost, operativnost i aura optimizma, kojom je zracio.
Ali to su samo lepe zelje neki pozivaju na akciju, ja sam uvek za, samo sve osmislite i zovite ja cu pomoci.
Pozdrav svima koji misle svojom glavom.
Препоруке:
0
0
54 уторак, 04 јануар 2011 20:00
4s
Слажем се са господином Антонићем да је Коштуница пропустио историску прилику и да је требао формирати власт са радикалима,али воз је прошао треба нам алтернатива.Стално се помиње нека прича о Ђинђићу и Косову и чини ми се да је сувише надувана јер такве политике није ни било,као што је нема ни код садашње власти осим оне вербалне за народ.
Све ове анализе су одличне и добре али је време да се
пређе са речи на дела и да се формира нова национална елита која ће артикулисати свеопште незадовољство у нешто
корисно и добро.
Прича о Косову није завршена и неће за дуги низ година
али хајде да консолидујемо овај други део Србије да би
лакше поднели следеће неправде и борили се за своје као
што смо увек радили.
Препоруке:
0
0
55 уторак, 04 јануар 2011 20:11
Slavomir Srpski
Izuzev nedefinisanog napada na druge patriotske sajtove (koje? cudi ovde nepreciznost Antonica), ovo je izvrstan tekst. Ali glavnu informaciju ne dobiujamo zbog izvesnog, i svima poznatog preokreta Tadica 9 septembra, od kada ova vlada postaje otvoreni nenarodni rezim koji vec otvoreno izdaje interes drzave i svoje izborne prerogative. Po meni glavni zajednicki imenitelj je kontekst u Srbiji gde strane sile i obavestajne sile, CIA, vojni atasei, i mnogi drugi sa zapada, posredno i neposredno vrse nelegalni pritisak na glavne srpske drzavne institucije. Prete im i politicki i licno, ucenjuju, organizuju mass-medije ciji su strani kapitali vlasnici, ekonomski ucenjuju stranim bankarskim sistemo u Srbiji, itd..Djindjic se nije pomirio, nastavio, a oni doprineli da ga pokopaju, Kostunica pod pritiskom nije promenio stavove, ali napustio i vlast i skoro i politiku, Tadic nije napustio vlast,politiku, ali napustio principe, izdao svoje predizborna obecanja i time i citavu Srbiju.(nastavak..)
Препоруке:
0
0
56 уторак, 04 јануар 2011 20:18
Slavomir Srpski
(nastavak) STA CINITI? Jasno je dakle da jednostavna promena ovog nenarodnog rezima NIJE DOVOLJNA. Jer bi kontekst ucinio isto sto i trojici prethodnih. Promena rezima zahteva pre svega izbacivanje stranog zapadnog nelegalnog uticaja barem ovde u Srbiji, izbacivanjem brojnih spijuna i nihovih organizatora. Ali je jasno da Srbija sama to ne moze, jer bi vec to ranije ucinila. Jedino strana pomoc od Rusije, njihovim sluzbama, vojnom i ekonomskom pomoci, bi obezbedila novoj vladi da se izbavi iz kandzi zapadnih drzava, i da vise ne podleze ni pretnjama ni ucenama. Kao sto je Ukrajina dobila takvu pomoc, svrgavanjem narandzaste revolucije, danas opoziciona Srbija mora da trazi od Rusije slicnu pomoc. I to PRE izbora, da narod zna da alternativa nije ni-na-nebu-ni-na-zemlji, pa da da svoj glas. Naravno ako Rusija za to ima svoj interes.
Препоруке:
0
0
57 уторак, 04 јануар 2011 20:20
Боки
Толико о прошлости а будућност?

Имамо колонијални режим па у ма какве обланде то уматали. Жалосно је само што је требало десет година да то већина национално оријентисаних интелектуалаца установи, макар и прећутно.
Треба се надати да неће проћи још једна деценија док народ не схвати да ова власт не може да се промени гласањем у систему којем сами одређују правила игре и изнад и испод жита. Нажалост само широк отпор грађанске непослушности може донети промене набоље.

Оне који би да 'признају реалност' треба обавестити да је за луткаре политиканата и данашња реалност променљива категорија и да цепање Србије очигледно није довршено јер су први својим постојањем управо доказ да се посао цепача итекако исплати.
Али шта је то за квазиинтелектуални лумпенпролетаријат који је у стању да изнедри и такву мисао као што је 'Србија ће у ЕУ па макар и без Срба'.
Ово последње нажалост може и да се оствари ако инерција преостале малобројне српске интелектуалне елите а и народа потраје.
Препоруке:
0
0
58 уторак, 04 јануар 2011 20:25
Rado
KiM su u kontinuiteu gubile mnoge vlade u jugoslovenskoj i srpskoj istoriji. Ipak, u istoriji ce biti zabelezeno da su kosovski Albanci proglasili nezavisnost za vreme vladavine demokrata. Ipak, tri su kamena medjasa gubitka KiM: 1.Rambuje, 2. Sesti oktobar (onaj koji je trebao da usledi posle 5.og, ali nije) i 3.totalno pogresna Kostunicina legalisticka platforma koja je uvezala u cvor srpsku politiku i diplomatiju i okrenula je u pogresnom, gubitnickom pravcu. Bilo je nezavisnih intelektualaca koji su predlagali efikasnije i za Imperiju i EU a time i Srbiju prihvatljivije nacine i metode resavanja problema KiM. Ali, ko je njih slusao. Gospodo, prelistajte i neke druge izvore, a ne samo one na koje se pozivate pa cete mozda promeniti misljenje. Priznacete da se i u primeni te legalisticke platforme mnogo lutalo. Zasto? Uvidjalo se da to nije put povratka KiM ali nije bilo vizije i politicke hrabrosti.
Препоруке:
0
0
59 уторак, 04 јануар 2011 21:14
Бранислав Александар Јулиус
Молим читаоца Будимир, Београд, да нам, уколико жели, изнесе више аргумената за своје тврдње (као и редакцију НСПМ да му то дозволи). Сличне ставове сам већ прочитао у неким страним медијим, чуо од неких правника, стручњака за међународно право, па сматрам да не би било лоше да се изнесе и овакав синтетизован и аргументован став. Ако нам је неопходна нова национална политика у вези Косова и Метохије, а јесте, као што изванредно закључује проф. Антонић у свом тексту, ни један став који јој иде у прилог не би требало да остане без анализе. Па иако се ради о "сламки међу вихоровима", зашто бисмо пропуштали макар и такву прилику? Зар се одговорни и савесни људи склањају пред тешкоћама?
Препоруке:
0
0
60 уторак, 04 јануар 2011 21:18
Dijapazon
U prilog analize Profesora Antonica intervju Russia Today sa Borisom Tadicem "Pro Srpskim" Predsednikom koji u intervjuu izmedju ostalog kaze:
"...Muslims are Bosnian people who have a Muslim religion and been living in Serbia for centuries."
Vredi pogledati:

http://rt.com/programs/interview/president-serbia-kosovo-independence/

Ko ne zna Engleski, postoji analiza intervjua:

http://www.vidovdan.org/component/content/article/37-politika/5981-tadieva-diplomatija-qnije-ija-nego-vratq

Posle se narvano vartite na NSPM :)))
Препоруке:
0
0
61 уторак, 04 јануар 2011 21:40
Goran
"Ово је била преломна тачка у Коштуничиној каријери, али и у српској политици, за дужи низ година. Коштуница је, наиме, тог 10. марта 2008. могао да избаци ДС и Г17 из владе, направи мањинску владу и уз скупштинску подршку СРС и СПС влада још неко време."
Hmmm...Zanimljivo.
Zanimljivo je da vodja i ostali iz do tada najjace opozicione stranke, tri meseca posle izbora 2008 napustaju SRS i osnivaju SNS a to osnivanje ide vrlo glatko i reklo bi se kao utabano, za sta je ipak potrebna neka organizacija, to jest vreme.
Da li ste pomislili i da Kostunica ima oko sebe neke delove obavestajne zajednice koji ipak rade svoj posao pa mu mozda dostavljaju podatke o aktivnostima i susretima vodeceg dvojca radikala od pocetka 2008 do izbora, o cemu se posle dosta javno moglo cuti i iz optuzbi ostatka radikala. Na SPS ne bih da trosim reci jer oni su posle izbora 2008 pokazali ko su i kako mozete racunati na njih.
Pa, da ste na Kostunicinom mestu i da verujete svojim izvorima, sta bi uradili?
Препоруке:
0
0
62 уторак, 04 јануар 2011 21:41
Goran nastavak
Kostunica je ostao sam, i to je shvatio.
Bio je sam pre sto su ga doveli i prikazali narodu da su zajedno da bi ostvarili cilj.
Prvi put je ipak uspeo da se pozicionira i da ostvari neocekivan uticaj u srpskoj politici koji je stvorio puno problema njegovim neprijateljima i koji su izgubili nekoliko godina da ga dovedu ponovo u situaciju da bude sam, kao kada su ga doveli. Zato nekima deluje da je formiranje vlade sa SRS i SPS bila prilika ali mislim da je Kostunica imao i informacije i intuiciju i da je dobro odreagovao i da to nema nikakve veze sa karakterom ili kukaviclukom.
Ja mislim da svima kojima Srbija i Kosovo nesto znace treba da se zamisle zasto neko medju nama bez obzira kako se zove a koji se bori za Srbiju odnosno Kosovo, ostaje sam, odnosno da malo izvrnuto parafraziram Kenedija, sta smo mi ucinili da on ne ostane sam.
Препоруке:
0
0
63 уторак, 04 јануар 2011 21:58
Никола Радосављевић
На жалост, мораћу да се придужим критикама овог текста који су уочили да је овде прекид косовске политике представљен као њен континуитет. Ово би једино било могуће уколико је та политика све време била само представа за народ, а то смо открили тек у последње две године.

Али ме је нарочито заинтригирала последња реченица. Не знам да ли је то само упит аутора или се можда иза њега крије нека идеја која тек треба да се формулише као предлог. Само по себи ме не би много заинтересовало, али после Вукадиновићевог текста у коме се могла осетити узнемиреност због неких, нама литаоцима непознатих догађаја постао сам врло радознао.

Да ли НСПМ добија неке претње? Да ли можда планира да пређе ту линију без повратка, из кредибилног политичког коментарисања у ризичну политичку активност? Ја бих подржао људе активне у НСПМ и у политичком деловању, уколико намеравају да остану самостални, самосвесни али наравно не затворени.
Препоруке:
0
0
64 уторак, 04 јануар 2011 22:03
Станимир Трифуновић
@Горан

Нема сумње да би и Коштуничина влада пристала на Еулекс и гранични споразум,


Поштовани Горане,Ваша епилема се своди на магијско мишљење и збиља не заслужује место у озбиљној полемици.

али у сваком случају СУШТИНСКИ ДИСКОНТИНУИТЕТ јесте ПОВЛАЧЕЊЕ РЕЗОЛУЦИЈЕ 9. септембра 2010.


Нисам склон да ову констатцију прихватим као коректну јер је Резолуција била самоиницијативни кобни епилог СЕРИЈЕ нецелисходних правних корака српске стране која се кретала паралелно,симултано,мимо ЕУЛЕКСА И ГРАНИЧНОГ споразума којима је Ахтисаријев план постао животан а Космет стекао прерогативе државе.

Међутим, аутор је лепо приметио: Ко је бранио Коштуници да 10. марта 2008. направи владу са Радикалима и СПСом?


Дубоко верујем да га је у томе спречио онтолошки отпор према ДИКТАТУРИ И АУТОКРАТИЈИ за које би био оптужен одмах, али и ДУБОКО ПОВЕРЕЊЕ у свест национа да ће препознати обману и мудро бирати на мајским изборима. Како је и било!!!
Препоруке:
0
0
65 уторак, 04 јануар 2011 22:10
Jasna ili tribalni nacionalista
Svima ko je hteo da vidi,je bilo jasno od samog pocetka, da od Tadicevih parola i akcija nema nista,i da ce se kad tad morati opredeliti,sto je i ucinio pri prvom jacem pritisku Zapada.Dakle i ja spadam u "tribalne nacionaliste"koji su od samog pocetka smatrali sve Tadiceve akcije samo simuliranjem i praznom retorikom u sluzbi zamajavanja naroda ,sto ce trajati dok ga njegovi Zapadni prijatelji malo jace ne nacepe,sto se i desilo, te se moze reci da smo mi "tribalni nacionalisti" bili u pravu.
Potpuno se slazem sa misljenjem komentatora @o11 da je krah kosovske politike usledio 5. oktobra pomocu "obojene revolucije",finansirane od Zapada, kad je taj isti Zapad doveo na vlast one ,koji ce po njihovom misljenju biti mnogo kooperativniji od prethodnika i koje ce moci lakse da slome.
Sve posle toga je samo bezuspesno koprcanje u blatu,kako od strane agilnog Djindjica ,legaliste Kostunice i popustljivog Tadica.
Препоруке:
0
0
66 уторак, 04 јануар 2011 22:14
slobodan45
razumem da nije lako pisati i da treba početi od nečega, ali početak ovog teksta je za mene i ostatak poštenog i napaćenog naroda, prilično uvredljiv...KO, NORMALAN NIJE ZNAO, šta će biti dolaskom ds i borisa na vlast?i kao nismo čuli ovo-ono...i da slušamo ispiranje mozga sa skupa ds, dok cena mosta na adi, od početnih 180, pa 300, pa 400, pa 500, pa 700 miliona evra...!?
Препоруке:
0
0
67 уторак, 04 јануар 2011 22:36
S
Ко ово горе написа:
Да нам је неко други (мислим Руси) понудио искрену безрезервну подршку чак и Тадић би окренуо леђа Империји.


Не би тај њима окренуо леђа!

Хајде да прихватимо да су сви наши владари уцењени од империје, да су у процепу, да немају неки избор,све им је поднето под нос по принципу "Take it or live it!"

Хајде да прихватимо да му је империја наметнула ШуНАТОвца као министра.
Међутим,он му је кум.

И,није империја наметнула разне Нате и Душане Петроивће и Јакшиће и Пајтиће...

Погледајте само киме је окружен?

Прочитах да Дулићева фирма послује са 70 буџетксих корисника. А не би смела ни са једним. Сукоб интереса.

Маните ме амнестирања притиском од империје.

Да се окружио иоле доследним и поштеним људима, који нису алави и који не би продали народ и државу за свој џеп, онда би му се опростило све што на спољном плану учини.

А свако бира сараднике према својој мери.
Препоруке:
0
0
68 уторак, 04 јануар 2011 22:53
Владан Ненадић
Поштоване колеге коментатори,

На Интернет локацијама Видовдана и Новог Стандарда током децембра спровођена је анкета са мање-више истим питањем: „Ако би сутра били одржани парламентарни избори, за кога бисте гласали?“. Анкете су почеле приближно у исто време (30. новембра на НС, 4. децембра на Видовдану); анкета на Новом Стандарду је завршена 27. децембра, а на Видовдану још увек траје.

Уз мање непрецизности и разлике, резултати су такви да је до краја децембра, или до Нове Године, ДСС добила 42% (НС) и 27,5% гласова (Видовдан), а радикали 15% (НС) и 25% гласова (Видовдан).

СНС је добила 13% и 19 % гласова, Демократска странка 1,78% и 1,15% гласова, а коалиција око СПС-а 0,87% и 0,14% гласова.

Штагод ми мислили о посетиоцима ових Интернет локација и ауторима који на њима објављују своје текстове, ипак су то све наши сународници, комшије, рођаци, колеге, пријатељи итд.

Волео бих да неко покуша да анализира и образложи ове резултате.
Препоруке:
0
0
69 уторак, 04 јануар 2011 23:05
За Момчила, 011, Јасну, и све трибалне националисте.
Да ли сте схватили суштину текста? Да ли сте ви уопште пажљиво прочитали текст или сте одлучили да ловите и доказујете како аутор "није довољно наш"? И за крај да ли ви уопште знате шта значи термин "трибалан"? И да ли ово несхватљиво писање последица посећивања одређених сајтова који већ месецима на све начине покушавају да укаљају углед НСПМ-а?

Једноставно, незамисливо је да неко тек тако прочита текст, занемари и изгинорише кључну ауторову тезу (значај 9. септембра)и ухвати се за пар реченица, којим затим промени контекст и искористи то за напад на аутора. Не, то се ради свесно, са намером и са циљем.

Термин "трибалан" значи "племенски", "примитиван". Или ви себе видите као примитивне и заостале националисте, или мислите да у Србији не постоје сајтови који промовишу тако нешто? НСПМ је одувек био патриотски орјентисан часопис, али на чијим страницама се расправљало на академском нивоу. Ако нисте задовољни количином трибалности, идите па псујте на You Tube или Стормфронту.
Препоруке:
0
0
70 уторак, 04 јануар 2011 23:15
aleksandar ,oslobodjen za malo ZA g.dina Trifunovica
sa kompletnim tekstom g,Ttrifunovica cu se odmah sloziti osim sa zadnjom recenicom jer da je bilo dobro ne bi doslo do ovakve koalicije,
pozdrav svima koji misle svojom glavom
Препоруке:
0
0
71 уторак, 04 јануар 2011 23:23
ben
Preostaje borba za sjever Kosova,koji mora biti pripojen Srbiji.Hocu da kazem da se treba boriti za ostvarljive ciljeve.Za sada je ostatak Kosova i Metohije izgubljen za Srbiju.Ne zaboravite da se radi o Nato "drzavi" a Srbija u dogledno vrijeme nece moci da se suprotstavi toj organizaciji.Isto tako sumnjam da Srbija u ovakvom stanju moze da na demokratski nacin uredi stanje na Kosovu i Metohiji,stanje koje ne moze da popravi ni EU zajedno sa USA.Primjer Italije koja ima neuporedivo vise mogucnosti je odlican.Borba protiv organizovanog kriminala na Siciliji i u podrucju Napulja ne da nije dala nikakve rezultate nego prijeti da "zarazi" sve dijelove Italije.Ovi stavovi nisu inspirisani nekim hipotetickim bezalternativnim ulaskom u EU nego strahom da jedna mala siromasna,dezorganizovana zemlja,sa ne dovljno izgradjenom socijal-demokratijom moze vrlo brzo da lici na Napulj ili Palermo.
Препоруке:
0
0
72 уторак, 04 јануар 2011 23:44
kraj istorije,
Ovaj tekst dozivljavam kao pripremu Srblja za predstojece pregovore sa Pristinom. Faza politicke borbe je zavrsena i sada,dragi Srblji, pocinje nova faza borbe - pregovori o tehnickim pitanjima. Sta je bilo-bilo je, politicari od 67 godina su proglaseni fosilima i pocinje se sa pripremom terena u bazi (narodu) za dolazak mladih, ljepih i pametnih. A to je valjda gospodin Borko Stefanovic. Svaka cast gospodine Antonicu.
Препоруке:
0
0
73 уторак, 04 јануар 2011 23:45
Перун
Неки кажу да је перо јаче од мача. Можда и јесте. Ипак, реч без мача нема ауторитета!
Препоруке:
0
0
74 уторак, 04 јануар 2011 23:50
Jasna ili tribalni nacionalista
@Za nekog ko se opet nije potpisao
Ne mi "primitivni","plemenski" nacionalisti, niti znamo sta znaci rec "tribalni" ,niti smo shvatili sustinu teksta,to je verovatno zato sto smo "tribalni"sta cete morate nam oprostiti izvesnu ometenost u razvoju ,ali zato ste vi "prosveceni" tu da nam objasnite.
Uzgred nisam primetila da iko ovde psuje ,sem sto primecujem povisen ton vas "prosvecenih",dalje se ne bih spustala na nivo vas "prosvecenih",dovidjenja!
Препоруке:
0
0
75 уторак, 04 јануар 2011 23:59
рб
Поред проблема са (зло)употребом термина трибални и сл. овај текст г. Антонића пати и од још једног крупног недостатка. Недостаје му, наиме, мало шира перспектива, што је ипак чудно за аналитичара таквог формата. Тај мањак перспективе огледа се у "заборављању" да је овај исти режим учинио још неке "гафове" који иду директно на штету Србије и српског народа. Ту, пре свега, треба поменути чувену резолуцију о Сребреници (управо је на овом сајту још један изврстан текст г. Каргановића), затим бројна извињавања широм драге нам бивше Југе, пуштање на слободу оптуженог за Тузлу, унапред одустајање од изручења Ганића, довођење ЕУЛЕКС-а итд, итд. Зар је могуће да г. Антонић не види континуитет промене резолуције 10. септембра са свим тим? Или је ово ипак на линији да се БТ (макар и делимично) амнестира од кривице која је, ипак, непобитна? Али, шта да радимо - историја (или покољења) дела суде!
Препоруке:
0
0
76 среда, 05 јануар 2011 00:45
011 за онога који ми држи лекције
А нетрибални, неплеменски и непримитивни националисти су они који воде високоумне, академске расправе и пишу текстове са стотинама фуснота, референци и цитата о демократији, толеранцији, уљуђености.... док нам Империја свима држи револвер прислоњен на чело.То се друкчије зове али није за штампу. Узгред, ако неко октобра 2000. није схватио шта се дешава и шта ће уследити, онда би елементарна самокритичност налагала да се та особа (или особе) уздржи од „размишљања“ о ситуацији која је последица управо тог октобра – када он није ништа схватио. А сада, дефинитивно збогом.
Препоруке:
0
0
77 среда, 05 јануар 2011 00:47
Јовица
Наравно да је Антонићу легао леп шлагворт у виду чињенице да Тадић није поменуо Косово на страначком скупу на којем је говорио у стратегији Србије 2020...
Али, да је само неким случајем прокоментарисао и чињеницу да је на истом месту, у исто време, у првом реду седео и заменик председника владе Албаније, онда бисмо добили и контекст... дакле, добросуседни односи.............
Препоруке:
0
0
78 среда, 05 јануар 2011 01:31
@011
E ja Vam nisam "drzala lekcije" malopre ali sada cu zaista da Vam kazem par reci. Ako Vama, dragi gospodine, nije jasno da se protiv Imperije moze i stavise treba boriti perom i onim sto Vi podrugljivo nazivate "visokoparne akademske rasprave" nego mislite da se protiv Imperije treba boriti tribalno i ako, trece, ne uvidjate da taj plemenski nacin "pokazivanja misica" moze da da daleko manje rezultate nego onaj prvi - dakle, manje da dobaci - i jos da bas takav primitivni nacionalizam vrlo cesto upravo IDE NA RUKU IMPERIJI e onda zaista definitivno nemate sta da trazite na ovom sajtu i sa velikom srecom Vama zbogom.
Препоруке:
0
0
79 среда, 05 јануар 2011 03:28
Голуб
А да ли сте Ви приметили да Тадић у говорима поводом годишњица 5. октобра већ дуго није поменуо Ђинђића? И да ли сте приметили да ово што нам препричавате већ 4-5 година стоји на Ју тјубу, а то је Ђинђићев интервју из фебруара 2003. на ТВ Републике Српске?
Препоруке:
0
0
80 среда, 05 јануар 2011 03:36
Димитрије Сине Митре
Изјеначавати или проглашавати косовску 'политику' БТ са борбом ВК за Косово и Метохију је ВРЛО натегнуто. Да је нејаки борис желио да настави ту политику, Коштуница не би био прегласан у 'сопственој' влади баш по питању Косовске политике.Аутор несвјесно, или нам можда у шифрама, ипак казује да је поилитика Коштунице била и
КОСОВО и Европа
док је политика БТ била ипак само и
ЕВРОПА и Косово
.
Редослијед ових појмова је СУШТИНСКИ за Коштуницу је увијек на првом мјесту била СРБИЈА, КОСОВО а на задњем мјесту он и његова судбина. Код БТ је све у обрнутом реду на првом мјесту је
ОН
, па Европа само док то
ЊЕМУ
политички одговара, па тек онда КОСОВА али само по цјену да му то помаже.Можда и ја спадам у 'националисте', али много важних одлука противно интересу Србије и СРБСКОГ НАРОДА је БТ и ДС под његовом управом предузео да то никако не може бити случајност већ правило службе. Давно је Срђа Трифковић објавио 'КОЦКУ ШЕЋЕРА '
Препоруке:
0
0
81 среда, 05 јануар 2011 05:40
Srboljub Savic
Kosovo i Metohija - neodvojivi deo Srbije, nije samo
fraza. Stav je pitanje opstanka drzave Srbije.
Cinjenica da je tako formulisano i u Ustavu, obavezuje sve nas-gradjane a nosi odgovornost Predsednika i Vlade.
U vremenu institucionalizovanog nemorala, slobodno se
laze (iako se lazna predizborna obecanja mogu podvesti pod organizovani kriminal, daleko teze delo nego "sitne" prevare zbog kojih su mnogi uhvaceni i osudjeni).
Predsednik-Boris Tadic, od pocetka "ide istom linijom". Zna dobro da da je vecina naroda (pre 09.09. 2010) htela i KiM i EZ i d jos uvek vecina
nije za ulazak u NATO. Dok za NATO "potihonjko" (ruski) radi ekipa -ministar odbrane, Vuk Draskovic, nekoliko "pro-atlantskih NVO, kancelarija, pojedinaca, Predsednik izjavljuje "da jos nije vreme", upravo cekajuci trenutak, kad ce predlog izaci pred Skupstinu (bez najave ili referenduma). Za skidanje maske "politike KiM" jedva je docekao trenutak donosenja misljenja (ne presude) MSP.
D1 S. Savic
Препоруке:
0
0
82 среда, 05 јануар 2011 05:54
гаврило
@Божо Бјелак ,видите Ви сте успјели у само оно мало текста да кажете све а Антонићу је било потребно десет табака папира! Зато и нема напретка јер се превише филозофира када кућа ГОРИ!
Препоруке:
0
0
83 среда, 05 јануар 2011 06:14
Srboljub Savic
D2
Posle toga, sve je bilo lakse, jer je imao "izgovor".
Kako u drzavi Srbiji nema institucije zastite ustavnosti, ni demokratije, to Predsednik ne mora da brine da ce ga bilo ko prozvati za flagrantno krsenje Ustava.
[Doduse, nema ni zastite od sukoba interesa na najvisem nivou, pa on moze da objedini trostruku
ulogu i vlast. Mediji se utkuju u "zidanju" kulta njegove licnosti (prebrojati fotografije, izjave,... i uporediti sa prethodnima)]
[Molim postovanog g. Antonica da procita originalni tekst mislenja MSP. Prema mom razumevanju, misljenje govori da proglasnje nezavisnosti" ne krsi tekst Rezolucije SB -1244, jer u njoj to nije zabranjeno.
U misljenju, iznosi se i niz nelegalnih poteza pri
proglasenju ...Definitivno, MSP je doneo misljenje a ne presudu (sto je, verujem presedan za bilo koji sud, jer sud-presudjuje.]
Da li g. Antonic veruje u istinitost Predsednikovih izjava "i KiM i EZ" dok nas je "radom" doveo do "ni, ni".
S.Savic
Препоруке:
0
0
84 среда, 05 јануар 2011 06:54
zvezda
Nebeska Srbija postoji, zemaljska nestaje, sada je nada u nebeskoj Srbiji, odgovore na nasa pitanja mogu dati slavni preci i njihovi primeri stradanja. Njihovo seme je u Srbiji gotovo nestalo, ali ima ga jos malo i treba ga sacuvati.
Препоруке:
0
0
85 среда, 05 јануар 2011 07:25
Стоја
Као да је аутору био важнији обрачун са "трибалистима" него сама тема чланка. Можда су зато неке очигледне разлике у политици и деловању Ђинђића, Тадића и Коштунице, а што је неколико коментатора добро приметило, напросто изостављене (тешко је веровати да их аутор није свестан). Волео бих да се енергија аутора ипак више користи за анализу и прогнозу, а мање за етикетирање. Барем је тако било до сада на НСПМ, што је овај сајт одувек одликовало и чинило посебном и ретком појавом на нашем интернету.
Препоруке:
0
0
86 среда, 05 јануар 2011 07:43
Горан Станковић
Поштовани коментатори,
аутор, као и увек, детаљно-поткрепљено изворима, даје приказ теме. Жао ми је што на сајту нема претраживача за нас који коментаришемо-типа из архиве, па се морам поновити: питање Косова и Метохије биће ЗАВРШЕНО тек када Србија СТАВИ потпис на договор, уговор или шта год. У овом тренутку имамо ЗНАЧАЈНУ подршку Кине, Русије ( чланице УН-а са правом вета и јасним ставом око овог питања ), и још не мали број земаља ( свака од значаја на свој начин ), при чему је правни оквир У ОВОМ ТРЕНУТКУ резолуција 1244. И рекао сам, да разумем да сви они ( спољни фактор )играју своју игру- да нас ПРИВОЛЕ да добровољно, У НАШЕМ ИНТЕРЕСУ потпишемо оно што у њиховим земљама незамисливо ни као академска расправа. И рекао сам, да ми треба да радимо свој посао. Чувамо свој национални интерес. Тешко је то, знам. Чим си увео принцип да је новац број 1 ( мера вредности квалитета грађана-умеш да га зарадиш или не умеш ) и да све, ипак, има своју цену... .
Препоруке:
0
0
87 среда, 05 јануар 2011 08:28
Саша
@@011Потписујем од речи до речи. Српска предност у односу на Империју је - духовност, а не мишићи. Зато њима треба наше Косово, као центар духовности. Али треба и нама!
Препоруке:
0
0
88 среда, 05 јануар 2011 09:18
Laza
Postovani gospodine Antonovicu, uvek sam voleo da citam Vase clanke jer su studiozni i uvek iznosite argumente koji se mogu tesko pobiti.Ovaj clanak koji ste napisali, ,meni licno nema takvu ostrinu i jednu vrstu lucidnosti i ubedljivosti koje sam uvek nalazio u Vasim tekstovima.Ne osporavam da ste dali jednu dobru retrospektivu borbe srpskih politicara koji su vodili zadnji deset godina za Kosovo i Metohiju.Pojedeni izrazi u Vasem tekstu su uvredljivi
npr. tribalisticki nacionalisti.Jedom intelektualcu Vaseg renomea mislim da to ne prilici.A sto se tice Tadica i njegove borbe za Kosovo i Metohiju ne bih se slozio sa Vama da je napustio u septembru 2010.To se dogodilo mnogo ranije setite se kada je gospodin Koen podneo ostavku na mesto Tadicevog savetnika u grupi koja je vodila pregovore o Kosovu, posle iznosenja tvrdnji austrijskog kancelara o Tadicevim pregovorima iza ledja zvanicne delegacije.Mislim da je septembar 2010 samo ozvanicio tu politiku Demokratske stranke.
Препоруке:
0
0
89 среда, 05 јануар 2011 10:05
наташа @ S
Ја ту ситуацију са бирањем сарадника видим другачије. Одмах да Вам кажем да о Пајтићу, Шутановцу, Дулићу и иним мислим као Ви, али није их бирао Тадић. Сви они скупа, заједно са Тадићем су изабрани раније и од њих је састављен тим. Тадић је био потпуно безначајна личнос у ДС-у, нити га је основао, нити је предњачио у активностима, нити је писао програм, нити је био од значаја и утицаја приликом унутарстраначких престројавања. Можда је у том неком моменту било кул да се буде члан неке опозиционе странке и то би било све.
За ове друге се може рећи да су имали своје властите путеве за страначку, а касније и за промоцију у државним органима. Заједничко им је да или немају своје професије или да у њима не представљају ништа. Потпуни анонимуси и дилетанти, који су и сами промовисани куповином функција и наставили су да раде исто што су и они прошли, ако нешто хоћете у ДС-у, или на пример у тзв. Народној канцеларији, прво се плати. Дакле једна интересна група, ситних шићарџија.
Препоруке:
0
0
90 среда, 05 јануар 2011 10:24
Вид
Србији је данас потребна нова политика, потребни су јој нови људи који се неће плашити да самостално мисле и самостално политички делују. Србији је данас потребна нова косовска политика


Не верујем да ће ико имати примедбе на овај део текста, с тим што нам је потребна не само косовска, већ уопште нова политика, са новим политичарима. Добар текст! Драго ми је што је неко попут проф.Антонића препознао вредност "косовске иницијативе" покојног премијера. Само подсећања ради, када је Ђинђић покушао да отвори то питање неки други политичари (који себе сматрају националистима за разлику од Ђинђића) говорили су да још није време за то. Искрено верујем да бисмо у свему па и у погледу КиМ много боље прошли да смо имали Ђинђића на челу.
Више пута сам навео да нам се ово са КиМ није десило у последњих 5,10 година. Траје то много дуже, деценијама! Не може се то исправити тек тако! Паметно и упорно па ће све поново доћи на своје место!
Препоруке:
0
0
91 среда, 05 јануар 2011 10:57
брм
национализам не може да буде трибални, јер онда није национализам - он је супротност трибализму и родовској/етничкој стратификацији карактеристичној за империјално устројене државе и њихове колније, каква је Србија(колонија) и Југославије разне (империјално устројене)...
нације постоје само у демократским државама
дакле по милионити пут - борба за НАЦИОНАЛНУ ДРЖАВУ..
у Србији то конкретно значи ПРОТИВ ТРИБАЛИСТА КОЈИ СЕ ЛАЖНО ПРЕДСТАВЉАЈУ КАО НАЦИОНАЛИСТИ - попут аутора актуелног устава нпр... и осталих КОСоваца
Препоруке:
0
0
92 среда, 05 јануар 2011 11:29
MilanS
Za finalni status Kosova za sada imamo Cvetkovića ,čeka se još Maček.
Препоруке:
0
0
93 среда, 05 јануар 2011 11:55
Igor
Šteta samo što neki komentatori ne mogu da shvate (ili se prave da ne mogu) da ovo nije zvaničan sajt DSS, fan klub Vojislava Koštunice, niti bilo čije stranačko glasilo, a da je Slobodan Antonić politički analitičar koji nema nikakvu obavezu da svoje viđjenje stvari pravda stranačkim pionima, koji bespogovorno brane svog vođu.
Препоруке:
0
0
94 среда, 05 јануар 2011 11:55
Orlando Blum
Када Борис Тадић, говорећи на Скупштини Демократске странке,18. децембра 2010, ни једном речју није поменуо Косово[1]

Ne bih se slozio da nije pomenuo. Pomenuo je tako jako da je zvecalo na sve strane. Jos se cuje suplji eho. Zar nije pozvao svog dragog prijatelja Metu iz Albanije da drzi govor? Coveka koji je bio premijer zemlje koja je otimala organe nasim sunarodnicima. Otisao je on dakle korak dalje od priznanja Kosova. Priznao je on ne samo Kosovo vec i veliku Albaniju!
Препоруке:
0
0
95 среда, 05 јануар 2011 12:21
Др
@Стоја

А вама Стојо (и још неким овде видим), као да је важнији обрачун са аутором него сама тема чланка. Као да сте дошли с намером, да изигноришете цео текст и ухватите се за те трибалисте, покушавајући да при том да без иједног правог аргумента оптужите Антонића за издају или шта већ? Драго ми је што је модерација тако благонаклона према гомили "видовданаца" и "новостандардаца" који су дошли да овај сјајан текст укаљају својим паћеничким коментарима.

У сваком случају, поред таквих националиста (небитно дал сами себе сматрају за трибалне или не) издајници нам и нису потребни.
Препоруке:
0
0
96 среда, 05 јануар 2011 12:23
Тореадор
Слажем се са Јасном, 011 и осталим "трибалним" националистима.

Србија је поражена 5. октобра 2000. године, а капитулацију је потписала на Видовдан 2001. године (изручењем једног од највећих лидера у српској историји - Слободана Милошевића).

Прилично сам незаинтересован за накнадну памет наших потоњих вождова. Коштуници нећу опростити девастацију економије, изручење генерала, инфантлну политику према Црној Гори (која је много већи губитак од Косова и Метохије). Нећу му спорити добру вољу, мислим да је имао добре намјере, али није био дорастао историјском тренутку.

Никад му нећу опростити што је срушио Слободана Милошевића, јер да Коштунице није било Ђинђић никад не би успио спровести у дјело план капитулације Србије.
Препоруке:
0
0
97 среда, 05 јануар 2011 12:35
Milan
@Toreador

Prvo napišete da se slažete s Jasnom i drugim tribalnim nacionalistima, a onda napadnete Koštunicu, od koga upravo ti isti tribalci prave heroja?!
Препоруке:
0
0
98 среда, 05 јануар 2011 12:47
Божо Бјелак
Господине Антонићу, било би неозбиљно констатовати да је овај текст лош. Напаротив, све ове чињенице (провјерене и непровјерене) скупити на једном мјесту је велики посао.Мећутим, он је недопустиво дугачак, а нама сте дали буквално десетак редова да се осврнемо.Требале би ми двије шлајфне да се озбиљно осврнем. Када се сазна наредбодавац убиства Ђинђића, онда се о њему може дати политичка слика.Да ли је требало направити свјетски скандал, ухапсити Монтгомерија, који је недавно лапрдао по ТВ каналима и натјерати га да каже ко је био наредбодавац, питање је свих питања.Дајем сва парава Јовановићу да га тужи суду.Ко је наредбодавац онаквог примитивног хапшења Милошевића и извоза као обичне робе у Хаг, такође, би расвијетлио много-штошта у Србији.Ваша тврдња да је Империја дигла руке од „уобичајене обавештајно-безбедносн заштите која се даје политичарима савезничких земаља“, је непромишљена. Ако то сматрате нормалним, онда је то антидржавни акт Империје.
Препоруке:
0
0
99 среда, 05 јануар 2011 12:47
komunalni patriota,
Ova vlast je resila da sa 2010. godinom zavrsi sa dosadasnjom strategijom borbe za Kosmet i osmislila genijalni plan kako da sa novih pozicija nastavi ovu vekovnu borbu srpskog naroda. Novi plan je podudaran intelektualnim kapacitetima vlade i ogleda se u prelasku sa parole “Borise bori se” na parolu “Borko – ok rob”. Istovremeno je Sluzba Infostana podelila patriotsku populaciju na “tribalne patriote” i “komunalne patriote”. Tribalne patriote razmisljaju na prevazidjen, demode nacin i smatraju da bi neka teritorija bila deo neke drzave, ta drzava treba da ima vlast u svim sferama na toj teritoriji. Nasuprot njima, savremene, urbane “komunalne patriote” smatraju da je dovoljno da se kontrolisu racuni za vodovod i dimnicarske usluge na odredjenoj teritoriji, pa je ona automatski deo drzave-matice.
Cinjenica da su cista voda i cist vazduh bez dima strateski resursi buducnosti, dokazuje koliko je vizija “komunalnih patriota” modernija u odnosu na retrogradnu viziju “tribalista”.
Препоруке:
0
0
100 среда, 05 јануар 2011 12:47
луди скретничар
У основи потпуно исправна запажања аутора, једино што исти не жели или му сујета (а сви је имамо) не дозвољава да уочи, је његова ранија потпуно погрешна процена политичког деловања и намера Вука Јеремића. Или је можда Антонић имао погрешна уверавања од неких људи, што ја као обичан читалац из провинције не могу да знам, или се напросто преварио погледу тог министра (па и министровог патрона).
Препоруке:
0
0
101 среда, 05 јануар 2011 13:03
Један пажљиви читалац
@Dejan (дакле, латинични) у свом коментару, у последњој реченици,
zasto neko medju nama bez obzira kako se zove, a koji se bori za Srbiju odnosno Kosovo, ostaje sam, odnosno da malo izvrnuto parafraziram Kenedija, sta smo mi ucinili da on ne ostane sam?
кроз своје питање које остаје без одговора, износи суштину проблема актуелне ситуације Србије. То питање је ноћна мора интелектуалаца, аналитичара и коментатора, дотле, да неки морају сами себе да заваравају, и посредно, оправдавају недостатком (идеалног) вође, као лисица "киселим" грожђем. Неко тако лакше подноси унутрашњи конфликт појачан сопственим страхом! Очигледност Кркобабићевог случаја, додатно мучи: дефинитивно, за политику (а она је све) нема обавезујућих услова. Дакле, политика није представа за посматрање, нема изговора за неучествовање (старост, младост, некфалификованост...); о њој се не говори као о уметничком клизању! Ако нема странке - направи је, ако нема вође - поведи сам! Не смишљај изговоре Србине!
Препоруке:
0
0
102 среда, 05 јануар 2011 13:06
Игор Трифуновић
Искрено, не разумем Вас.
Фаца је сам, ничим изазван, рекао да је про(дајни)србин.

Не треба пуно разума да би се схватило да је у разговору са баронесом избегао Санадерову судбину.
Цена његовог спокоја смо сви ми, припадници најновијег светског изма: орган-изма.
Препоруке:
0
0
103 среда, 05 јануар 2011 13:19
Душан Ариљевић
"Србији је данас потребна нова косовска политика. У протеклој деценији старукосовску политику формулисао је Коштуница, а наставио Тадић. После слома те политике, међутим, на те старе актере се више, бар како сада ствари стоје, не може рачунати."

Велики труд је г. Антонић уложио да постави ово, крајње сврсисходно питање.

"Ко ће од српских политичара, у наредној деценији, усудити да формулише нову косовску политику? И у чему би се она тачно могла састојати?"


Онај ко има храбрости да стаање/проблем посматра нормално. Он то већ и чини.

"Остаје нам само да сачекамо и да видимо. Или да покушамо да и ми нешто на том плану урадимо?"


Нема ту шта да се чека и гледа. "Све је виђено". Зато искористимо (подржимо) оно што нам још стоји на располагању људи, културнна баштина, црквени интреси, да и за то не буде касно јер ако не буде тако на крају ћемо једино имати времена до допишемо "књигу звану Косовски мит."
Препоруке:
0
0
104 среда, 05 јануар 2011 13:28
slobodan45
"Посебно је питање мотива са којим је Ђинђић одлучио да покрене „косметску иницијативу“. „Неко је рекао да су то маркетиншки мотиви“, бранио се он од напада да је реч о демагогији којом само жели да поправи слаб политички рејтинг. „Шта мени треба да имам тај маркетинг? Нити у Србији има избора, нити ја могу за то да добијем међународну подршку".ko nije živeo u srbiji, ili bolje reći, da je neko pao sa marsa, posle ovako izgoverenih reči i rečenica, a bilo ih je milion i to ne samo od strane đinđića, nego, od gotovo svih ostalih učesnika u političkom životu srbije, jasno se može zaklučiti, koliko je sve bilo iskreno i odlučno, da se zaustavi "imperija".sem toga, tada je bila SCG i važio je jedan ustav pred međunarodnom zajednicom, tako da su sve ovo bile igre, pred konačnom predajom...samo je bilo potrebno raskantati SCG, potom ustav , malo "fingirati" javnost i to je to.nema metohije u srbiji.ŠTA TREBA JOŠ DA SE DESI, DA BI SE OVO SHVATILO?nego, izbori se bliže, strah je sve veći...
Препоруке:
0
0
105 среда, 05 јануар 2011 13:59
Voja
Prvi deo:

Gospodine Antonicu, Vi nam u ovom tekstu podmecete jednu veliku neistinu. Citajuci Vas clanak, covek bi mogao da zakljuci da je Vojislav Kostunica stvrio politiku "i Kosovo i EU" koju je kasnije napustio a da je Boris Tadic nastavio njegovim stopama. Ovakvo izvrtanje cinjenicnog stanja zataskava pomeranje srpske politicke scene ka krilu gde se nalazi LDP, sto onda i vas cini saucesnikom u svemu tome.

Vojislav Kostunica nikada nije ni imao "kosovsku" politiku. Njegova politika se uvek bazirala na srpskom nacionalnom interesu. Druga je stvar sto je Srbija u odredjenom periodu imala interesa da se pridruzi EU. Taj interes nestaje onog trenutka kada clanstvo u EU dovodi u pitanje teritorijalni integritet zemlje Srbije.
Препоруке:
0
0
106 среда, 05 јануар 2011 14:00
Voja
Drugi deo:

S druge strane, politika Borisa Tadica je uvek bila marketinska. Boris Tadic je u svakom trenutku, proracunato, izjavljivao ono sto ce mu doneti politicke poene a radio ono sto ce ga odrzati na vlasti. Narodu se predstavljao kao "lukavi patriota" dok je u delo sprovodio naloge svojih poslodavaca iz Imperije.

Ove dve politike su naisle na dodirnu tacku dok clanstvo u EU nije dovodilo u pitanje teritorijalni integritet zemlje. Kada je postalo jasno da su ocuvanje srpskog teritorijalnog integriteta i clanstvo Srbije u EU dva nespojiva interesa, Vojislav Kostunica je izabrao Srbiju dok je Boris Tadic poceo da ponavlja dve mantre: "i Kosovo i EU" i "Evropa nema alternativu". Dakle, bilo je sasvim jasno da Boris Tadic hoce i Kosovo i EU ali da Evropa nema alternativu. (Poredjenja radi, Vojislav Kostunica se nikada nije izjasnio protiv clanstva Srbije u EU, samo je trazio da Srbija bude ravnopravna clanica svim drugim.)
Препоруке:
0
0
107 среда, 05 јануар 2011 14:03
Voja
Treci deo:

U svemu ovome ja ne krivim Borisa Tadica. On je takav kakav je. Ja krivim narod koji tom i takvom Borisu Tadicu dao glas, dao legitimitet da vodi ovako nakaradnu politiku. Ja krivim taj isti narod koji ce na sledecim izborima ponovo da da svoj glas takvoj politici, glasajuci ili za Borisa Tadica ili za Tomu Nikolica.

Alternativa politici Borisa Tadica postoji, cega ste i vi sami svesni, ali to zataskavate i trazite neke "nove snage" koje ce opet narod da prevedu zedne preko vode. Ne, hvala!

Srdacan pozdrav!
Препоруке:
0
0
108 среда, 05 јануар 2011 14:14
@Душан Ариљевић
Нема ту шта да се чека и гледа. "Све је виђено". Зато искористимо (подржимо) оно што нам још стоји на располагању људи, културнна баштина, црквени интреси, да и за то не буде касно јер ако не буде тако на крају ћемо једино имати времена до допишемо "књигу звану Косовски мит."
Ко треба то да учини и како?
Имате ли конкретан предлог?
Препоруке:
0
0
109 среда, 05 јануар 2011 14:15
Бијек
Видим да сте и даље замрзнути у времену. Шта је овај ваш један живот а и сви ови наши животи наспрам ове косовске битке!
Препоруке:
0
0
110 среда, 05 јануар 2011 14:37
DHSS-ovac
Sto se tice Djindjica opste poznata cinjenica je da je on bio pristalica podele Kosova,i to ne naravno ne u kompoziciji samo sever Srbima,vec i znacajni delovi recimo kosovskog Pomoravlja i sl.
Kostunica je bio diskontinuitet u odnosu na Djindjica, za njega je Kosovo postalo veoma znacajan predmet medijskog eksplatisanja, i upravo zbog njega Srbija je izgubila sve sanse da dobije ista od Kosova.
Slazem se da je i Tadic nastavio slicnu politiku, ali da se ne zavaravamo, razlog forsiranja te price od strane DS-a je iskljucivo ocuvanje nekog nacionalnog mira, sto meni opet nije jasno jer vecina gradjana Srbije Kosovo vidi kao svrsenu pricu.
Na kraju, takodje slozio bih se sa konstatacijom gospodina Antonica da je potrebna nova politika u vezi Kosova. Da, ona koja ce prestati Srbe da seli sa Kosova, koja ce im dati priliku i da upravljaju tim Kosovom, a ne samo kao dosad virtualno uz posrednistvo Beograda. Ahtisarijev plan je odlicna polazna osnova i o tome bi Beograd trebao razmisljati
Препоруке:
0
0
111 среда, 05 јануар 2011 15:47
Висарион ,колико стане у упола мање словних знакова
Да ли сте и Ви Антонићу сигурни да Ђинђић није због нагле промене косовске политике убијен.Све говори да их је он својим заокретом запањио.Ко ће још једног стршљена да трпи.Та неукротива зунзара, и то у светском поретку у коме се зна ко има главну реч, толико је почела неочекивано да смета да је било најбоље уништити је.Иначе што се Ђинђића тиче неки коментатори су потпуни његов портрет овде пре мене како ваља ,и то боље од аутора чланка иако имају упола мање "карактера" него пре, начинили.Сами сте навели шта је од њега очекивао Монти и шта је он , не бендајући их, одговорио.То се у том свету не трпи.Можда су све вешто сакрили али то што се до коначне истраге не може да дође може да буде симптом да се иза свега крије највећи мајстор за подземље, главни Ал Капоне.Уосталом ни Ви у том пасусу ниште баш имуни од сличних помисли.Уосталом они заслужују много горе помилси од ове.
Препоруке:
0
0
112 среда, 05 јануар 2011 15:47
jasnicaa
Odlican clanak sa jos boljim znakom upita na kraju.
Препоруке:
0
0
113 среда, 05 јануар 2011 16:12
Стоја
@Др - Жао ми је што Ваш коментар представља директан напад, док сам се ја трудио да скренем пажњу на оно што је битно, дакле на озбиљност теме, и очигледне пропусте који постоје у анализи. За испољавање личних анимозитета постоје други начини и места, у крајњем случају ту је и суд. НСПМ се одувек и разликовао по томе што је на овом сајту било могуће и критиковати, а да то не буде окарактерисано као лични напад и обрачун са аутором чланка. Верујем да је то битније него само хвалити писца, па макар се ту радило и о Слободану Антонићу. Лично не читам ни НС ни Видовдан, што не значи да имам ишта против тих или других медија којима је стало до српског народа и његовог опстанка. Ваша острвљеност и олако изрицање осуда и оптужби, пре дисквалификују вас, него што на било који конструктиван начин доприносе расправи. А Слободан Антонић свакако није неко коме треба таква врста острашћене, а беспредметне подршке.
Препоруке:
0
0
114 среда, 05 јануар 2011 17:00
Радоје
ЈЕДАН ИНТЕРЕСАНТАН ТЕКСТ КОЈИ НАВОДИ ЧАК И НЕКЕ ЧИЊЕНИЦЕ А У ВЕЗИ КОСОВА У ЗАДЊИХ ГОДИНУ ДАНА. ПРАВО И НЕВЕРОВАТНО ОСВЕЖЕЊЕ, ВЕЛИКИ НАПРЕДАК - ПРОБОЈ, ИЗ ОТАЏБИНЕ. ЈЕР ДА НЕКО НАВОДИ ЧИЊЕНИЦЕ ТО СЕ ОДАВНО НИЈЕ ДЕСИЛО У ЗЕМЉИ СРБАДИЈЕ.
Препоруке:
0
0
115 среда, 05 јануар 2011 17:25
The Tao of Groove
Vukadinovicev tekst na Politici i Antonicev na nspm imaju simtome otupelog pera. Tadic i kontinuitet borbe za Kosmet? Kosmet je umro onog momenta kada je Tadic nasilnicki progurao Rezoluciju o Srebrenici u Skupstini tzv. Srbije. Tom tzv. rezolucijom je sve receno : Srbija ne priznaje Srbe izvan Kruga Dvojke. Tadc je pre toga doveo Eulex na Kosmet i prodao narodu pricu o 6 tacaka za koje niko do dan danas ne zna sta je to. Hrvatima je dao svu vojnu dokumentaciju SR Jugoslavije. Tadic je preporucio pustanje Ganica rekavsi da mu moze suditi i sud u Sarajevu. Tadic je pitao MSP nesto sto ni sarlatan amater ne bi uradio. Tadic je pustio Jurisica....
9. semptebar 2010 nema nikakav istorijski znacaj.
DS je prodao Srbiju 2000. a pazar je utvrdio i utvrdjuje ga dok glupi narod slusa politicke bajke i gleda turske serije.
Srbija je mrtva sve sa Kosmetom!
Препоруке:
0
0
116 среда, 05 јануар 2011 19:15
srpski patriota
Bravo gsn Anticu. Jedna od najboljih analiza kosovske politike Srbije ikada napisana. Koristicu ovaj clanak za sopstvenu borbu za nezavisnost Srbije od stranih posebno americkih licemera. Kao sto i sami kazete izgleda da je ostalo na nama samima da preformulisemo kako dalje, i da ne dozvolimo prodanim srpskim politicarima i novinarima da nam zemlju stave na dobos zapadnim silama. Citaoci ovog portala treba da salju ovaj tekst svojim prijateljima i rodjacima. Srbija treba da procita ovo sto ste napisali. Bravo!!
Препоруке:
0
0
117 среда, 05 јануар 2011 19:43
Обсервантес
Захваљујем се Г. Антонићу за велики труд. Ово је стварно био велики посао. Метохија и Косово немају где да оду. Увек ће бити српско! А неће бити српско под условом да планета у будућности постане коцкаста. А ако је за укупан опстанак људске цивилизације потребно да Земља буде коцка а Србима отму Метохију и Косово и у том случају би Срби поново дали одлучујући допринос и жртву за опстанак човечанства. Хтео сам да кажем да је косовскометохијско питање планетарно питање и Срби нису сами колико год да то тако данас изгледа.
Препоруке:
0
0
118 среда, 05 јануар 2011 19:50
Обсервантес
КиМ је отето Србима и Србији као последица одлуке великих и то је злочин (злочин 1). Ниједно српско персонално руководеће решење на највишем нивоу и никаква посебна политика то није могла да спречи али није ни требало том злочину подилазити од стране неких позиционираних (пре свега због менталног здравља овог народа). Механизам отимања (као и протеривање Срба с других српских земаља) је у градацији злочина тек посебан злочин за себе (злочин 2). Отети, протерати и убијати Србе и на крају Србе прогласити за кривце што им се то десило је цинизам што такође спада у врхунски злочин с морбидном подлогом – целом једном народу индуковати и напаковати кривицу која ће касније значајно унесрећити, осиромашити, разболети и имобилисати тај народ (злочин 3).
Препоруке:
0
0
119 среда, 05 јануар 2011 20:07
Сувајац
Заиста мислим да је је непримјерено користити термин "трибалисти". Ваш текст је од огромне вредности, али такве дисквалификације су неутемељене и штетне, не уважавају разлику у мишљењу и онемогућавају потребни дијалог у патриотском кружооку.
Препоруке:
0
0
120 среда, 05 јануар 2011 20:27
Висарион
Да ли је само Косово и расплети поводом њега или је у питању целокупна невоља обвог народа у позадини оволике потребе за коментариам.Ово је сигурно доказ да су се недаће накупиле, да су настеле унутрашње тензије у целом нариоду и да стрепње и наде муте излазе и кваре визуру онога што на сочекује.
Неме више места , па ћу једну ствар рећи.
Мислим да однекуд знам како је и зашто контраверзни Ђинђић променио своју политику према Косову и зашто је тако твдо наступио.Поудано знам да је пре тога провео једну ноћ у разговору са једним нашим истанутим писцем који има огроман углед у народу свеједно што га многи нападају и неки омаловажавају.Писца који је добро упућен у ставрима ове покрајине.Он му је изложио многе појединости и драме које прате Косово од увек а нарочито под Титом.И Ђинђић који је причу упијао са страшћу коју је у себи имао,окренуо ћурак наопако.Можда, не можда сигурно су то сзнали они отуда и решили да га скину с листе живих.Можда?
Препоруке:
0
0
121 среда, 05 јануар 2011 20:28
Dr @ The Tao of Groove
Права су то пера, али не могу ни она непрестано да се троше, а да немају никакву помоћ са стране. Приметио сам да многи симпатизери ДССа, лика и дела Војислава Коштунице очекују од Антонића и Вукадиновића да у континуитету гину у првим редовима и трпе ударце, док њихов флегамтични председник, као и пасивно и незаинтересовано чланством ћуте и не мешају се. Нису вам Антонић и Вукадиновић криви што сте једну озбиљну националну и државотворну причу својом (не)активношћу свели на 7% подршке бирача.
Препоруке:
0
0
122 среда, 05 јануар 2011 20:57
slobodan45
g.Observantes!nije mi jasan Vaš stav, a pomno pratim vaša razmišljanja i komenatare...kada se pristupi nekom poslu, šta je cilj, šta je važno, šta je kvalitet?otaljati posao, uništiti posao, ili je potrebno držati se naučnih, profesionalnih i empirijskih protokola, da bi se posao uradio na najkvalitetniji, mogući način?čemu hvale DOS-u, čemu hvale g.Antoniću?čemu hvale, na kraj krajeva, srbima?ponavljati poznate činjenice, ponavljati polučinjenice, ponavljati špekulacije i na kraju, (po mom sudu) ponavljati podmetačine sa strane?jel to posao, ili dobro obavljen posao?u stvari, molim Vas, objasnite mi, šta je za Vas posao, u ovom komentaru, članku?cilj tog "posla"?Ne bih Vam postavljao, ovako složeno pitanje, da nam sadašnja vlast ne poručuje, da će 2011.godina, biti i teža, nego li 2010...korpus ostatka poštenih građana Srbije je na mortales linea, a mladi, fale im sekunde, da krenu, ne samo u inostranstvo, nego, putem totalne anarhije..
Препоруке:
0
0
123 среда, 05 јануар 2011 21:26
Сале
Жутократска 'борба за Косово' је најобичнија фарса. Лепо би било да 'просвећени' објасне нама 'ступиднима' и 'трибалнима' аферу Гузенбауер и прихватање еулекс-а!? Шта би остало од Ахтисаријевог плана да они нису дали сагласност за еулекс? Да ли је постојала заједничка платформа РФ и Србије о неприхватању еулекса? Да ли би и Коштуница прихватио еулекс? ... ... ...

9. септембар нема баш никакав историјски значај. Серијал издаје је започео 5.10.2000. Прихватање еулекса-а (уз све фолирање народа о 6 тачака) представља велеиздају.
Препоруке:
0
0
124 среда, 05 јануар 2011 21:50
zika
Kada bi Milo Djukanovic resio da se aktivira u srpskoj politici uz dobru propagandu mogao bi da zameni Tadica. Onda bi mi pricali kako nas je Milo izdao(kako moze stranac da te izda?) i da je to razlog sto izgubismo pola zemlje i zato smo onako razocarani napunili kafice.
Препоруке:
0
0
125 среда, 05 јануар 2011 21:50
Jasna
@Visarion
Jeste kontraverzni Djindjic pred kraj svog zivota pricao sa Dobricom COsicem,ali pre toga nije hteo ni da cuje za Dobricu.Sto znaci da je prvo napravio zaokret,pa onda odlucio da prica sa njim ,a ne obrnuto ,da je Cosic uticao da se Djindjic promeni.
O tome je Tijanic pisao jos u starom dobrom NINu,kojeg vise nema,(mada bliski Djindjicev saradnik C. Jovanovic sve to negira).Tijanic je tada jos napisao da je DJindjic umro kao nacionalista(sto za zivota nije bio).Ali je jos napisao da su Djindjicevo zavestanje Ceda ,Beba,Janusevic,Kolesar,Zivkovic...
Препоруке:
0
0
126 среда, 05 јануар 2011 22:04
александар
Поштовани Сале.
Не треба претеривати.
Коштуница, кога свакако ценим и поштујем више него "врховништво" жутог предузећа је и сам, док је био на власти, правио сличне ствари као што је ова свињарија са "еулексом".
Сетите се само СОФА споразума, испоручења наших храбрих генерала Хашком Минотауру или "Цефте" у којој је "косова" представљена посебно, готово као потпуна држава, заједно и у сваком случају равноправно са другим "државама" насталим на развалинама СФРЈ.
Просто истине ради.
И Коштуница је у многим стварима морао да игра онако како Империја каже, али суштина је у томе што је он то радио нерадо, против своје воље, у изнудици и имајући свест да му је то наметнуто од окупатора и непријатеља (мислио је да је то мање зло), док ови садашњи то раде из убеђења, са осећањем љубави и оданости према својим западним "пријатељима", односно са радошћу ђака који су успешно урадили домаћи задатак задат од вољене и непогрешиве учитељице.
Поздрав.
Препоруке:
0
0
127 среда, 05 јануар 2011 22:04
veljkovic
Srbine prvo trebas da upoznas sebe i svoj narod.
Pocni od Milunke Savic.U njenoj zivotnoj prici se vidi sva mizerija srpskog karaktera i objasnjava zasto su Srbi(velika vecina) pasivni dok neko otima srpsku teritoriju ili ubija Srbe na tamo nekom Kosovu.
Milunka je bila zena heroj u 1. ratu.Visoko odlikovana od kralja licno.Dobila francusku Legiju Casti.Odbila francusku ponudu da uzme njihovo drzavljanstvo i penziju.
Kada se rat zavrsio svi su je u Srbiji zaboravili.Izdrzavala se ciscenjem klozeta u Hipotekarnoj banci.
Onda se ja kao 100% Srbin zapitam: zasluje li taj narod drzavu za koju se Milunka borila?
Препоруке:
0
0
128 среда, 05 јануар 2011 22:40
александар
Поштовани Висарионе.
Јеретички ћу рећи да покојни грешни Ђинђић није "мењао политику" према Косову.
За разлику од многих оних моралних и интелектуалних бедника који се граде да су "настављачи његове политике" и који се сада (а и онда су) залажу за "признавање реалности", Ђинђићева политика никада није била проалбанска.
Прецизније би било рећи да до 2002. он није имао јасну изграђену политику према КиМ, али је чињеница да његове идеје нису биле идеје које пропагирају његови данашњи "следбеници".
Ако сте пажљиво пратили, он никада није причао о Сребреници, Вуковару,о "нашој кривици за ратове", о "извињењима", о "катарзи", "денацификацији" и сличним антисрбизмима данашњих најгласнијих "ђинђићеваца".
Ја не могу ни да га замислим скрушеног у Овчари, нити да се диви Северини, рецимо.
Ђинђић је баш пред смрт почео да израста у државника, а ту метаморфозу обележава његова реченица коју Ћосић цитира, парафразирам, да се демократија више не може градити на издаји националних интереса.
Препоруке:
0
0
129 среда, 05 јануар 2011 23:15
slobodan45
slažem se sa g.Veljković!moj pradeda jovanča veljković mi je dovoljan putokaz i sve što je, potom, moj deda sima propatio i cela familija, jer nije ni dobila penziju, a otišao je u rat 1911 i vratio se ranjen i nesposoban za život 1918 god...verujem, da svaka srpska kuća u srbiji, na žalost, tako prošla, jer 1918. godine nije postojalo muško za ženidbu, a u uzrastu od 16 do 65 godina je izgunulo 65% ljudi.otuda i svi moji stavovi, ko treba i mora da vodi našu srbiju i na koji način.sve vrlo prosto i jednostavno.međutim, ništa nije tako i zato nam je, tako kako nam je...pozdrav za mog prezimenjaka.
Препоруке:
0
0
130 среда, 05 јануар 2011 23:34
Peter RV
Prosto ne mogu da vjerujem ovo sto citam u Antonicevom tekstu.
Zoran Djindjic je postao uzor hrabrosti ? Radi li se o onom Zoranu koji je trcao po Evropi trazeci da se Srbija bombarduje, sve dok 'demokratija' (t.j. on) ne dodje na vlast? Trebali onda rehabilitovat i njegove saveznike kao Madlen Olbrajt i Veslija Klarka? Oni su isto tako ucestvovali u uspostavljanju ove zalosne drzave koju sad uzivamo. Nasi heroji ce postat, malo po malo, najmracniji karakteri iz nase istorije.
Ako Antonic misli da ce pri-emptivno, nokautirat one koji se ne slazu sa njim, nazivajuci ih prezirnim izrazima kao "tribalni" ili ekstremni nacionalisti, on ce se prevarit. Sto se tice nas ovakvih, imace jasni odgovor- mi ne zaboravljamo i ne oprastamo nikakve zlocine ni izdaje prema Srbima. Pa zvao nas kako hoce.
(P.S. Kostunica nije pobijedio Milosevica, jer je drugi krug izbora bio sprijecen drzavnim udarom, organizovanim od 'hrabrog' Djindjica i ostalih kolaboratora CIA - tj ako nas istina interesuje)
Препоруке:
0
0
131 среда, 05 јануар 2011 23:51
Vladimir Dž (1)
Ono što meni smeta u tekstovima Gosp Antonića i Vukadinovića je blaćenje onih stavova patriota za koje iznose da su „заверолози“ (Antonić) i “докони домаћи патриоти и антиглобалисти” (Vukadinović). Ne znam koja je svrha ovakvih kvalifikacija ali me živo interesuje jedna stvar. Svi smo već primetili da NSPM skoro uvek prenese neki tekst američkog ekonomiste Paul Craig Roberts. U komentarima uvek stoje sve pohvale uredništvu i prevodiocu na objavljenom tekstu. Voleo bi da znam i stav dotične gospode za izjavu koju je dao Gosp Roberts u Alex Jones Show 31.12.2010 (53:30-56:43 minut)

http://www.youtube.com/watch?v=fb8qNPx64WQ

…Znaš (Alex) kad su se izvukli sa 11 Septembrom – to je zapečatilo našu sudbinu – to je postao izgovor. Ja ne vidim nikog drugog ko bi mogao da im se suprostavi sem “Thuthers” (članovi pokreta za otkrivanje istine o 11 Septembru)…Tako da mislim, kad su se izvukli sa 11 Septembrom da su bukvalno sve dobili, jer bukvalno sve ostalo potiče od toga.
Препоруке:
0
0
132 четвртак, 06 јануар 2011 00:04
Висарион Јасни и Александру ако се тачно сећам
Све је могуће.Али тај разговор се догодио пре но што је Ђинђић кренуо у офанзиву.Но то не причам због тога.Онима којима је сметао није било важно ко је не њега утицао.Њима је било важно да он притом неће да пита Монтија шта му је чинити.Мени се чини да треба откривати оно што је могло да изазове убилачке намере и ко би то могао бити.Чини ми се да се ту крију јаки набоји у којима је могла да се завргне идеја ликвидације.Утолико пе што је таква идеја била могућа и на другим странама па да се ствар лакше закамуфлира.Уосталом ми овде нисмо истражитељи. Имамао само право на претпоставке.А Ћосић се није виђао само са њим.Многи су били и још више њих се с њим није слагало.Зато смо и дошли овде где јесмо.Да се Косово онда поделило, сад бисмо били мирнији и са много мање жртава, свеједнно што косвско питаљње ни тада не би било дефинитивно решено.Сада сумњам да ће се решити кад Албанија стигне до Ниша.Дух је пуштен из боце.Дај боже да грешим
Препоруке:
0
0
133 четвртак, 06 јануар 2011 00:21
Milos Stankovic
У протеклој деценији старукосовску политику формулисао је Коштуница, а наставио Тадић. После слома те политике, међутим, на те старе актере се више, бар како сада ствари стоје, не може рачунати.

Ovo bi trebalo da znaci da su Kostunica i Tadic imali zajednicku politiku o Kosovu, a da ju je prvo sprovodio Kostunica, a potom Tadic, sto, blago receno, nije tacno. Navescu samo neke od argumenata u pilog ovoj tezi:
1. Tadic je dosao na vlast u sadejstvu sa celnicima EU, odnosno zemalja koji su glavni sponzori kosovske nezavisnosti(tajming predsednickih izbora 2008. - sacekali su da Tadic pobedi, a onda priznali Kosovo). Kostunica je ponizen i porazen zbor odbrane celovitosti zemlje.
2. Tadic je prihvatio Euleks koji treba da sprovodi Ahtisarijev plan, tj. implementaciju kosovske nezavisnosti uz kontrolu EU.
Препоруке:
0
0
134 четвртак, 06 јануар 2011 00:29
Milos Stankovic, nastavak
3. Nije tacno da su Tadic i Kostunica imali zajednicku politiku oslanjanja na instrumente medjunarodnog prava - Kostunica je predlagao da tuzimo zemlje koje su glavni sponzori kosovske nezavisnosti(makar jednu, recimo SAD). Tadic je postavio pitanje onako kako ga je postavio, kilavo i nemusto. Verovatno ga je i tu posavetovao neko od evroatlanskih "prijatelja".
4. Iako izgleda da nema veze sa Kosovom, vracanje drzavnih prerogativa Vojvodini najbolje govori o Tadicu "patrioti". Kad u Vojvodini izlazi u susret okorelim autonomasima, sta ockujemo da ce uraditi na Kosovu, gde je situacija visestruko nepovoljnija.

Tekst vise lici na stav nekog politicara koji bi da bude i evropejac i Srbin, i prozapadan i proruski, a manje na analizu. Nije potrebno vestacki stavljati znak jednakosti izmedju politickih stranaka i lidera, nego stvari treba nazvati pravim imenom. Mozda ustedimo sebi malo vremena.
Препоруке:
0
0
135 четвртак, 06 јануар 2011 02:15
Милодан
Не бих имао ништа да замерим господину Антонићу на тексту који је написао. Све потписујем, од речи до речи. Али! Антонић пише у ограниченом времену. Од почетка фебруара 2003. године до последње Скупштине ДС-а занемарујући чињенице које су се на Косову и Метохији дешавале од Прве Призренске лиге, да занемаримо Други светски рат, преко 1968. године, Устава СФРЈ 1974. године а посебно од марта 1981. године па до 10. јуна 1999. године. Све су то историјски догађаји који за епилог имају ово што сада имамо. Политичка парола "И Косово и ЕУ" није могла да прође и то је било свакоме јасно ко је реалистички прилазио косовском проблему. О томе сам опширно писао на овом порталу. Политичка елита (власт) је требала да се определи за Косово или европски пут и да у томе остане доследна, овако играње на обе карте је било нереално не сумњајући у искреност Ђинђића и Коштунице али је било одређеног кокетирања са "оба" бирачка тела Србије и то нам се на крају олупало о главу. Сада је за све касно, од '99.
Препоруке:
0
0
136 четвртак, 06 јануар 2011 03:30
Сале
Поштовани Александре,
слажем се са сваком вашом речи и такође осуђујем Коштуницу због ствари које сте навели (софа, хаг, цефта) или пропустили да наведете (укидање СРЈ, пристанак на Лајчакове услове,...).

Међутим, теза 'да је Тадић, све до септембра 2010, био верни настављач Коштуничине косовске политике 2004-2008', представља увреду за моју логику и ја у том смислу морам да одреагујем.

Они који тврде да се демокрадско удружење јесте борило за Косово - нека већ једном образложе прихватање еулекса!?
Препоруке:
0
0
137 четвртак, 06 јануар 2011 03:48
Милан
Мене све ово ништа не чуди. Ради се о новцу. Србија је банкротирана држава. Распродали су све што се продати могло, задужили се до темена, производња нула, 17% БДП-а дознаке од дијаспоре, ... а са друге стране огроман политички апарат (последица неприродне коалиције), корупција, непотизам, лоповлук.

И шта им онда преостаје, осим да се повуку са власти (то никако!) ...? Приступни фондови ЕУ! У томе је читава поента "безалтернативног" курса. Наравно, као што се да претпоставити, то има своју цену, ... губитак суверенитета.
Препоруке:
0
0
138 четвртак, 06 јануар 2011 04:04
Pera iz famosa
Čudan tekst. Po Antoniću su Tadić i njegova vlada bili iskreni borci za Kosovo do 9. 9. kada su ih primorali da odustanu. Drugim rečima On i nije imao izbora i da ćemo mu jednom svi biti zahvalni.
Antonić ni reč nije rekao o untrašnjoj politici Tadića a ona govori mnogo. Sve je uradio da oslabi veze sa narodom Kosova i prepusti ga tamošnjim vlastima:
Izabrao je nesposobnog Ministra koga su i kamenovali. Lokalni Kosovski izbori su marginalizovani. Mlaka reagovanja na ubistva i zlostavljanja Srba, prekidanje struje, telefona, otimanje imovine, .... su bila obeshrabrujuća. Podsticani su stranački sukobi Srba. Reformom je najveći broj sudija sa Kosova ostao bez posla. Vođena je medijska hajka na primanja stručnjaka. Euleks, koji su predstavljali kao svoj veliki uspeh, izrodio se u projekat stvaranja Kosovske države, potpuno neprijateljski prema Srbiji i Srbima kojima prete silom ako se ne integrišu.
Da li je navedeno delovanje vlasti politika iskrenih boraca za Kosovo?
Препоруке:
0
0
139 четвртак, 06 јануар 2011 08:28
Патриота из Топлице
Текст професора Антонића је свакако добра аналитичка ретроспектива неуспешности српске политике, ако она уопште носи тај предзнак. Српски народ нестаје у својој земљи а његова власт ништа не чини да то промени, јер не стиже од испуњавања захтева Империје. Косово је само најболнија тачка на трагичном путу нестанка.
Код Ђинђића је прорадио "српски црв" јер је очито био изнервиран недоследношћу и лицемерјем својих западних пријатеља. Међутим, то га ни најмање не аболира за ликове које је оставио да роваре на политичкој сцени Србије, ни за друге грешке.
Ако је опстанак историјског српског народа наш циљ, онда власт која опрезно, да неког не увреди, честита Православни Божић СПЦ и "свим грађанима који Божић славе по јулијанском календару" мора да оде на ђубриште историје или нас заиста неће бити!
Поштованом професору Антонићу замерам не престрогој оцени очајника који ипак стижу да изразе свој став по националним питањима, јер их "све ране свога роде боле" а то је предуслов Препорода!
Препоруке:
0
0
140 четвртак, 06 јануар 2011 09:01
Милан
Једини искрени борац за суверенитет и просперитет Србије је био и остао Војислав Коштуница. На жалост, највећим делом заслугом империјалних медија и њихове кампање, потпуно је маргинализован. Једног дана Срби ће га од блата правити. Жалосна истина.
Препоруке:
0
0
141 четвртак, 06 јануар 2011 12:13
Висарион трећи пут бог помаже
Кад човек погледа политичку позорницу, на којој много великих избора нема,а нема ни видика за неку другу "опцију", и ако од свих зала морамо да бирамо мање, у праву су сви они који помишљају на Коштуницу.Делује као поштен човек.Оставља утисак човека који, истина мало споровозно, али зна да мисли и мисли онако како би било најправедније за нас.Заклео бих се, ма да знам да то са политичарима никад не треба чинити, да он ништа , преко реда није , од ове државе и народа , "мазнуо".Само ја сам још седамдесетих година знао и имао уврење да се од Косова морамо опростити.Милошевић ме је једно време,својим једино у то вфреме могућим акцијама био ооколебао, али кад је он забраздио и није добро прорачунао, опет сам се вратио свом емпириском осећању (Живое сам тамо 2о година)да с њима заједнишва нема.Мање нас је и треба бежати.Ни С Хрватима , ни са Словенцима ,ни са Муслиманима, али са Шиптаима поготову.Но. ипак Коштуница је бар поштен.Па да видимо.Дај боже да грешим
Препоруке:
0
0
142 четвртак, 06 јануар 2011 13:29
veljkovic
slobodan45 ,
ne samo da smo prezimenjaci vec se isto i zovemo a vidim da mozda isto i razmisljamo.

Pozdrav
Препоруке:
0
0
143 четвртак, 06 јануар 2011 13:49
влкс
Очигледно да је аутор анализирао више спољнополитички контекст борбе за Косово. Као што рече претходни коментатор нико од нас није доживео 9.9. као прекретницу управо стога што смо знали шта се дешавало на унутрашњем плану са темом Косова још од маја 2008. године. Тадић је настављао политику Коштунице од које је он сам одустао свестан проблема на том плану. Коштуница је 2008. знао да ћемо у једном тренутку морати да изаберемо Косово или ЕУ, и код њега није било дилеме чему дати предност. Код Тадића је та дилема постојала, иако је он говорио и једно и друго. У суштини је вагао да би 9.9. 2010. дефинитивно јавно одустао од било какве борбе за Косово и Метохију. Тешко је формулисати нову политику за Космет, јер сваку политику треба и спорводити. Другим речима џаба нам сва теорија ако нема праксе. Коштуница је формулисао косовску политику 2004. пошто је стао на чело Владе. Остаје нам дакле да чекамо да неко самосвестан поново стане на чело Владе Републике Србије.
Препоруке:
0
0
144 четвртак, 06 јануар 2011 15:44
veljkovic
Djindjic nije bio nikakav genije kakvim ga predstavljaju.Mozda je bio manje zlo od ovih na vlasti.
-Djindjic je upotrebio za obezbedjenje "Surcince" ,Buhu i Spasojevica 6.X 2000. i kasnije
-Djindjic je upotrebljavao privatni avion Caneta Subotica za sluzbene letove
-Djindjic je postavio Janjusevica za savetnika.
-Kolesara za sefa kabineta
-Tadica za ministra telekomunikacija.Tadic je psiholog i veze nema sa poslom elektrinzinjera
-Sartid i luka Smederevo odose za smesnih 23 miliona Dolara pod njim.
-Secerane za 1E
-cementare sumnjivo rasprodate
-Buha asfaltira puteve Srbije
Sve to je uradjeno pod njegovom upravom.Kriminalne i polukriminalne odluke,sigurno ne odluke jednog genija.
Препоруке:
0
0
145 четвртак, 06 јануар 2011 18:25
Драган
Остаје суштински проблем приступа Антонића тадићевој и Јеремићевој косовској политици.
А то је да се из анализе потпуно изоставља "деловање на терену", од препуштања Срба косовским институцијама, прихватање ЕУлекса, истискивање Унмика, криминализовање Срба са севера(јер да је циљ био истрага то би се радило у миру институција, а не преко медија, Богдановића и Ивановића) који су пружали активан отпор независности...
Вучелић је нешто слично написао у чувеној полемици са Антонићем:

Да би се стигло тамо где се сада стигло у државној политици морале су се проћи многе успутне станице: заказивање и одржавање председничких избора у време наметања Ахтисаријевог плана и прекида преговора о статусу КиМ; дисквалификовање великог народног протестног митинга у Београду поводом независности Косова; само паљење, и намештене оптужбе за паљење америчке амбасаде; сва она обмана око неких непостојећих „шест тачака“ у одбрани КиМ; елиминација КФОР-а и прихватање Еулекса;
Препоруке:
0
0
146 четвртак, 06 јануар 2011 20:16
A Beba?
Upravo tako Veljkovicu!
Vasem spisku treba dodati i Bebu Popovica cuvenog Djindjicevog "strucnjaka" za medije ,komunikacije, tajne sluzbe i druzbe i ko zna sta jos...
Препоруке:
0
0
147 четвртак, 06 јануар 2011 22:36
за Милодана
А за шта сте ви? За Косово или ЕУ?
Или је питање сувишно, судећи по вашим бројним коментарима у корист потоњег, а на штету Србије.
Препоруке:
0
0
148 четвртак, 06 јануар 2011 23:27
рб
@veljkovic
Има још оног што сте пропустили. На пример, чувену министарку саобраћаја. Није лепо запостављати такве бисере од политичара.
Исто тако, није лепо заборављати отимање мандата у Скупштини, макар то било и од коалиционог партнера (па макар се и не волели с тим коалиционим партнером).
А што се тиче његове државотворне политике, можда се треба подсетити и чувене изјаве да је свеједно да ли се границе Србије налазе 500 километара тамо или овамо.
Препоруке:
0
0
149 четвртак, 06 јануар 2011 23:28
Висарин за Вељковића
Наеавно Вељковићу.Све то .У праву сте и још много тога.Али кад је реч о Косову он се тргао.Шта би било да је остао жив, сам бог зна.Можда је као политичар , нека ми бог опрости,овим убиством спашенх да не потоне.Много је ризиковао и ма Видовдан послао Милошевића у Шевенинген.И мислио да ништа није немогуће учинити ако нечему другом служи.Макијавели му је био у малиом прсту.Све је тачно, мој господие.И пазите убијен је треће године у новом веку као Алекасандар Обреновић у претходнонм.Тамо Апис , овде Аркан.Подударност фратална.И не говри само о државницима него и о нама.Таква нам је судбина.
Препоруке:
0
0
150 петак, 07 јануар 2011 00:10
slobodan45
Neka vam od jutra sve krene na bolje,
da imate za sve snage i volje,
da vam život bude kao najlepši san,
želim vam srećan Božić i Badnji dan.
Препоруке:
0
0
151 субота, 08 јануар 2011 00:02
ZoranT
Tekst S. Antonića je fantastičan ali se pridružujem svima koji su stavili primedbu na "govor mržnje". Dakle svako ima pravo na svoje mišljenje.
Kraj kosovske politike BT je bio očekivan jel je ta politika suprotna politici Imperije. Treba da nam bude jasno da je Srbija mala zemlja bez svog suvereniteta već odavno i da svaka vlast koja dođe mora da radi po diktatu Imperije ili je neće biti.Planovi Imperije su (svi to znamo) da se ona još uništava samo je pitanje kojom brzinom. Ako budemo poslušniji biće sporije a ako ne biće brže.I 5. oktobar se desio sa podrškom Imperije, i 27. mart 1941. se desio sa podrškom nekih Imperija. Šta nam je činiti. Ćutati i trpeti dok dođe kraj Imperiji. Jevreji su bili pod Misircima 400 godina. Pa je bio teror Rimskog carstva.Mi smo bili pod Turcima 500 godina.Dok Imperiji ne smrkne, mnogima neće svanuti.To ti je istorija.
Препоруке:
0
0
152 субота, 08 јануар 2011 02:03
Nikola
'који би се данашњи српски политичар усудио да каже...'
Svi politicari iz SRS-a, dalje Vojislav Kostunica...
Valjda je tribalista novi sinonim za realistu, posto kome i dalje nije jasno da je Tadicevo zalaganje za KiM bilo lazno i praceno Jeremicevom predstavom, taj je zabrinjavajuce naivan...
Препоруке:
0
0
153 субота, 08 јануар 2011 11:40
Одбрана и последњи дани
Висарин за Вељковића@


Невероватна подударност. Да ли због тога што су се и Ђинђић и Обреновић превише везали за Немце? Да ли то значи да се у последњих сто година ништа није променило у светској политици? Не би се рекло обзиром на нове савезе бивших непријатеља. Ипак, постоји одређена сумња кад су у питању та савезништва.
Препоруке:
0
0
154 субота, 08 јануар 2011 19:44
Душко Милошевић
Мој дубоки наклон, не само за огроман напор и студиозност да се напише овакав текст него и за велики проценат коментара. Примедба на текст је да се свакако не ради о КОНТИНУИТЕТУ Тадићеве "косовске политике". Све је била лаж и поза. Невешто прикривени чисти ДИСКОНТИНУИТЕТ. Сетите се ДЕСЕТИНА његових потеза. Он је већ бивши. Много је теже и веће питање, где пронаћи нове политичаре. Никаква сатисфакција неће ми бити да изгуби следеће изборе (ако уопште и уђе у трку, јер је свестан свог огромног недржавничког понашања). Питање је како да манекенска штеточина одступи још колико СУТРА! А признајем, гласао сам за штеточину!
Препоруке:
0
0
155 субота, 08 јануар 2011 20:38
Direktna demokratija
Pitanje jeste i uvek je trebalo da bude 'sta cemo Mi da uradimo'? Isuvise dugo smo verovali i bili prevareni od raznoraznih predstavnih politickih tela i politikanata raznoraznih vrsta.

Vreme je da se vratimo zadrugarstvu i zajednistvu, svi za jednog i jedan za sve-dakle najvazniji politicki program trenutno jeste rad na zajednistvu.

Sve ostalo je istorijski i politicki iskomprovisano.
Препоруке:
0
0
156 субота, 08 јануар 2011 22:02
Turas
Dobar tekst Antonica i zakljucak za razmisljanje.Pa ne izgleda ruzicasto.Mi sto kuckamo,ma koliko pametni komentari bili,efekat nula.Osim da se mi(tribalni),ili kao ja nacionalisti skupimo u jednu zacetnu opoziciju a udruziti se preko NSPM,gde i kada da se sastanemo zarad osnivacke skupstine.Dali osecate gospodo potrebu da ucinimo nesto za ovakvu Srbiju.
Препоруке:
0
0
157 субота, 08 јануар 2011 22:47
Goran
Napisao sam povodom vaseg teksta,vezano za tada mogucu Kostunicinu koaliciju sa radikalima, jedan komentar.
Napisao sam da je Kostunica ostao sam.
Mislim da su izjave nekih politicara ovih dana dale mi za pravo.
Prvo je Dacic izjavio da DS i SNS odavno imaju susrete i da tajno pregovaraju. Danas Vucic izjavljuje da mu je sef Tadicevog kabineta Miki Rakic prijatelj, i da to cvrsto prijateljstvo traje dosta dugo.
Wikileaks objavljuje o velikom napretku Srbije u saradnji sa haskim tribunalom od kada je administracija predsednika Tadica preuzela duznost a da glavna osoba koja u stvarnosti vodi tu saradnju je sef Tadicevog kabineta i sekretar Saveta za nacionalnu bezbednost Miki Rakic.
I sta je mogao da uradi Kostunica?
Da raspusti vladu i da formira novu sa radikalima, vi kazete.
Sa radikalima kod kojih vodeci dvojac vec pregovara sa DS a iza ledja svojih.
Da li bi vi da ste na njegovom mestu, usli u takvu avanturu?
Rezultat je poznat.
Ostao je sam ali politicki ziv.
Препоруке:
0
0
158 недеља, 09 јануар 2011 01:08
roadrunner
A koji su to "tribalstički sajtovi" gde se "Tribali emocijalno prazne"? Baš bih voleo da posetim jedan
Препоруке:
0
0
159 понедељак, 10 јануар 2011 22:16
Petrushin
Gdje se odjednom izgubi metohijska i kosmetska politika, profesore?

Ni svoju najvecu muku ne znamo da opisemo svojim jezikom?

Koji to srpski pravni dokument pominje "kosovsku politiku" (ako izuzmemo ove danasnje Jeremiceve besmislice!), njen pocetak i razigravanje - prije ovog profesorovog najavljivanja njenog "kraja"!

"Kosovska politika"!?

I njen "kraj"?!

Strasno!
Препоруке:
0
0
160 уторак, 11 јануар 2011 01:50
SARAKOCEN
Za DIREKTNA DEMOKRATIJA
evo još jednom da podržim ideju koju ste ovde izneli, a to je ZADRUGARSTVO i ZAJEDNIŠTVO ja bih se ovog puta zadržao na zadrugarstvu kao jednom proverenom putu koji se pokazao kao spasonosan i za engleske radnike na početku industrijske revolucije,za gubitnike u kapitalizmu tokom svog vremena njegovog postojanja kao i za većinu srba danas.Pošto već učestvujem u jednoj takvoj akciji molio bih sve zainteresovane da mi se jave da se okupimo i da krenemo da radimo na boljitku za sebe ,svoju decu kao i za Srbiju uopšte.Tek kada uspemo da stvorimo kapital od zadružnog načina poslovanja možemo da krenemo i da politički se organizujemo i da duh koji budemo kroz ZADRUGARSTVO stvorili a to su :ZAJEDNIŠTVO,SOLIDARNOST,UZAJAMNA POMOĆ onda ćemo biti zreli i da državu dignemo na noge iz ovog nokdaunu u kojem se sada nalazi zahvaljujući ŽUTIMA.Evo moja e-mail adresa: Ова адреса ел.поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели
Препоруке:
0
0
161 уторак, 11 јануар 2011 15:07
Марко
Савка част гсподину Антонић-у! Десет година једног круцијалног питанја за Србе у једном тексту.Ваљда ће се малтене затворене очи Српског народа -после ове колумне- барем мало отворити!
Препоруке:
0
0
162 среда, 12 јануар 2011 13:13
Jos jedan "tribalac"
Zivot u SFRJ baziran na pseudokomunistickoj a u stvari antisrpskoj revoluciji, sveo je kriterijum patriotskog delovanja na najnize grane. Tako frustriranom gradjanstvu uopste nije palo na pamet da porazmisli kad je Milosevic rekao da niko ne sme da nas bije, misli li on to ozbiljno, a Jeremic je sa par "odbrusavanja" stranim diplomatama i "rastrcavanjem" izgleda jednako jeftino kupio epitet patriote. Cinjenica da je se Tadic za vreme Jeremicevog "rastrcavanja" iz petnih zila trudio da uveri sve one koje priznaju nezavisnost Kosova da nece snositi nikakve posledice, da je Tadic paralisao institucije vlasti u vreme samoproglasenja nezavisnosti, da je oborio rezoluciju 1244 prihvatanjem EUleksa i jos mnogo toga. Da je raskol izmedju ovog pseudopolitickog dvojca stvaran, desio bi se mnogo ranije. Nepostojanje novog talasa priznavanja Kosova posle propasti u MSP-u na najjasniji nacin obelodanjuje nepostojanje bilo kakvog znacaja Jeremicevog delovanja sem unutarpolitickog.
Препоруке:
0
0
163 субота, 15 јануар 2011 19:58
xxxxx
mislim da nije niko odgovorio na pitanje sta bi bilo kad bi nam svet vratio kosovo?! znaci tachi bi bio prvi do tadica u srbiji? niko se time nije pozabavio jer niko nema pojma sta bi. valjda je jedino resenje poiseljavati sve albance s kosova? ma nek im posalju malo kineza dole... srbija uopste ne zna sta hoce i zato baulja u mraku kao i uvek. zna da hoce kosovo...?
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер