Početna strana > Hronika > Aleksandar Vučić: Imao sam otvoren i prijateljski razgovor sa Robertom Ficom. On podržava politiku Srbije, borbu njene legitimne vlade za mir i stabilnost, a protiv onih koji to, podržani spolja, ugrožavaju
Hronika

Aleksandar Vučić: Imao sam otvoren i prijateljski razgovor sa Robertom Ficom. On podržava politiku Srbije, borbu njene legitimne vlade za mir i stabilnost, a protiv onih koji to, podržani spolja, ugrožavaju

PDF Štampa El. pošta
petak, 21. mart 2025.

 Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je imao otvoren i prijateljski razgovor telefonom sa slovačkim premijerom Robertom Fico, ističući da su odnosi dve zemlje zasnovani na uzajamnom poverenju i saradnji.

Fico je snažno podržao politiku Srbije, borbu njene legitimne vlade za mir i stabilnost u zemlji, a protiv onih koji to, podržani spolja, ugrožavaju, naveo je Vučić na Instargam nalogu buducnostsrbijeav.

Vučić se Robertu Ficu i Slovačkoj zahvalio na principijelnom stavu kada je reč o podršci našem teritorijalnom integritetu i suverenitetu, kao i na pomoći u procesu evrointegracija Srbije.

"Razgovarali smo i o unapređenju ekonomske saradnje, kao i u oblasti energetike i bezbednosti, uzimajući u obzir sve izazove sa kojima se suočavamo, kao u regionu, tako i šire. Ponovio sam stav da je za svaki dalji napredak i bolji životni standard naših građana neophodno, prvenstveno, sačuvati mir i stabilnost, ne samo na Zapadnom Balkanu, već i u celoj Evropi", naveo je Vučić.

Predsednik Srbije je naglasio da su dogovorili skori nastavak razgovora u cilju daljeg unapređenja saradnje na svim nivoima.

(RTS)

 
Pošaljite komentar

Ostali članci u rubrici

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner