субота, 10. август 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Кошаркаши Србије победили Немачку 93:83 и освојили бронзану медаљу на Олимпијским играма

Кошаркаши Србије победили су у "Берси арени" Немачку 93:83 у борби за треће место чиме су освојили четврту медаљу за олимпијски тим Србије у Паризу.

Србија је освојила бронзу, победа против Немачке 93:83

43 секунде до краја, Србија води 93:83

39' Србија - Немачка 93:83

Минут и 15 секунди остало је до краја.

37' Србија је надомак медаље - 93:78

Велика предност Србије пред последња три минута меча.

36' Поново Херберт тражи тајм-аут, разлог је исти - 87:74

Тројка Богдановића и поени Маринковића после украдене лопте Алексе Аврамовића натерали су селектора Немачке да тражи тајм-аут.

Србија игра изузетно добро, поготово када је Аврамовић у игри. Алекса је од старта украо три лопте, постигао је 13 поена уз три скока и четири асистенције.

33' "Орлови" воде 82:70

Србија одржава предност против Немачке. Очекује нас неколико узбудљивих последњих минута меча.

Крај треће четвртине, Србија води 72:63

Поново благи пад у игри селекције Светислава Пешића.

Србија је имала одличних пет минута од почетка полувремена, а онда је уследио период лоше офанзивне игре који су Немци казнили да са 19 приђу на девет поена заостатка.

28' Немци прилазе на минус 10 - 67:57

Судије враћају техничку грешку која је досуђена мало раније Немачкој после флопинга Тимана.

Сада је исту добио Мицић. После праћења у блоку Мицић је пао, лопта је дошла до Бонге који погађа тројку.

Арбитри нису свирали техничку одмах после пада српског плејмејкера, већ су пустили предност и свирали после тројке Бонге.

27' Две лаке тројке за Немце, реагује и Пешић - 64:51

Дозволили су кошаркаши Србије чини се олако Немцима да постигну две тројке, Пешић је после оба поготка ушао скоро метар у поље терена.

Тајм-аутом жели да спречи Немце да приђу још ближе.

26' Немачка без решења, Србија у предности 64:45

Не могу Немци од почетка четвртине да саставе два добра напада. Алекса Аврамовић унео је велику енергију која је покренула серију Србије па изабраници Светислава Пешића одлазе на 19 поена предности.

25' Алексааааа, Херберт тајм-аутом зауставља серију Србије - 59:45

22' Шест поена Србије - 52:38

Србија у прва два минута прави серију 6:0.

Добром одбраном и лаким поенима у нападу Србија долази до битне серије.

Полувреме, Србија - Немачка 46:38

Србија је константно на око 10 поена предности.

После прве деонице у којој је тим Светислава Пешића зицерима долазио до поена из рекета, у другој су Немци то успели знатно да лимитирају.

Кључ игре у првих 10 минута био је Јокић који је имао шест поена и исто толико асистенција. После тог периода, најбољег кошаркаша на свету чувари су покушавали да изгурају на линију пенала пре него што прими лопту, играли су "фластер" на организаторима игре и то је Србију увело у нападачку кризу.

Наши кошаркаши су били приморани да узму већи број шутева за три, али немају добру реализацију.

Занимљиво је да браћа Вагнер и Шредер код судија врше притисак после сваке одлуке.

20' Маринковић и Обст разменили тојке - 46:38

Србија наставља да води, после две промашене тројке у низу, Маринковић је успео да погоди кош Немачке.

Немци доста високо излазе на примарног преносиоца лопте Србије где покушавају да што више успоре напад и узму колико год секунди могу.

Јокића чувају Тајс и браћа Вагнер, а труде се да га одгурају до линије пенала, где је обично и примао лопту.

18' Богдановић у проблему са фауловима, "орлови" воде 43:34

Капитен Србије два и по минута пре краја полувремена добија трећи фаул после којег је изашао из игре.

Обе екипе су у лошем нападачком ритму.

Мицић први двоцифрени у тиму Србије

16' Србија у предности - 41:33

Период у којем су судије доста пута заустављале игру, па је и сам ритам меча знатно опао.

И Немци су играли пресинг у одбрани.

14' Мала серија Немачке 37:28

Играчи Гордија Херберта направили су малу серију којом су стигли до поравнања у четвртини 7:7.

13' Србија први пут на двоцифреној предности - 34:23

Екипа Светислава Пешића први пут на мечу има двоцифрену предност. Немцима је нападнута организација напада. Пресингом преко читавог терена Добрића, Гудурића и Аврамовића ривал је спречен да долази до лаких поена.

Немци су шутнули 15 пута за три, убацили су пет.

Статистика после прве четвртине

Крај прве четвртине, Србија води 30:21

Прва четвртина припала је Србији која је са добром енергијом ушла у меч.

Никола Јокић прави невероватно велику разлику на паркету, пре свега у фази напада. Убацио је шест поена и поделио исто толико асистенција.

Центра Србије удвајају чим ухвати лопту, што је остављало простора за остале кошаркаше који су добром кретњом долазили до поена.

7' Србија - Немачка 18:13

Изабраници Светислава Пешића добро су отворили утакмицу против Немачке. За сада обе екипе играју брзо. Изузетно агресивна игра Немачке у одбрани.

4' Петрушев уз несвирани фаул за предност Србије - 13:8

У истеку напада Петрушев пробија Фојтмана и закуцава за предност Србије.

3' Србија добро отворила меч - 9:3

Кошаркаши Србије играју без промашаја из игре.