среда, 23. април 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Немачка, Француска и Британија позвале Израел да поштује међународно право и омогући улазак хуманитарне помоћи у Појас Газе
Хроника

Немачка, Француска и Британија позвале Израел да поштује међународно право и омогући улазак хуманитарне помоћи у Појас Газе

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 23. април 2025.

 Министри спољних послова Немачке, Француске и Велике Британије заједнички су позвали Израел да поштује међународно право и омогући неометан улазак хуманитарне помоћи у Појас Газе, наведено је у саопштењу министарстава.

 "Хуманитарна помоћ никада не сме да буде коришћена као политичко средство, а палестинска територија не сме да буде умањена нити подвргнута било каквој демографској промени", поручили су министри, преноси Тајмс оф Израел.

Они су позвали све стране да се врате прекиду ватре и затражили су од Хамаса да одмах ослободи преостале таоце.

 Истовремено, у Израелу још није донета коначна одлука о наставку испорука помоћи Гази, изјавио је један званичник за лист Тајмс оф Израел, након што су медији пренели о сукобу током синоћњег састанка Савета за безбедност између начелника Генералштаба ИДФ-а генерала Ејала Замира и министра финансија Безалела Смотрича.

 Спор је избио након што је министар одбране Израел Кац информисао кабинет да ће Израел највероватније морати да обнови доставу помоћи у наредних недељу или две, али под условом да она не доспе у руке Хамаса.

Зафир је, наводно, одговорио да војска неће бити одговорна за расподелу помоћи, што је изазвало додатне тензије, истичу медији.

Званичник је истакао да је политички врх дао инструкцију да се спречи контрола Хамаса над помоћи, али да одлука о њеном уласку у Газу још није донета, преноси Танјуг.

(Политика)

 
Пошаљите коментар

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер