Početna strana > Hronika > Novak Đoković osvojio Australijan open

Novak Đoković osvojio Australijan open

nedelja, 30. januar 2011.

Novak je imao prvi servis u meču i to je odradio na najbolji mogući način. Osvojio je treći teniser sveta prvi gem prilično lako, bez izgubljenog poena! Imao je Đoković 0:30 na servis rivala, ali ga je potom Britanac naterao na tri vezane greške. Mari je imao još jednu gem loptu, ali je potom Đoković došao do šanse za brejk. Nije to Srbin iskoristio, a potom je uz mnogo muke Mari uspeo da dođe do izjednačenja u neverovatno dugom gemu.

Čini se da su oba tenisera ušla u meč stegnuto. Mari je pri rezultatu 30:15 za njega na Đokovićev servis jedan lagan smeč poslao u aut i propustio priliku da poentira za brejk loptu. Srbin je to iskoristio i osvojio gem, doduše ne tako lako kao prvi. Škotlanđanin je siguran na svoj servis, Đoković nije imao nikakve šanse za brejk. Srbin uzvraća na isti način, dobija bez problema gem kada servira.

Prvis set traje više od pola sata, i dalje se čeka da neko naprvai brejk, ali njega nije bilo ni u gemu u kome je servirao Britanac. Suveren je Mari kada ima početni udarac za razliku od početka duela, dok Đokovića ne služi forhend. Rivali su opustili ruke i igraju mnogo sigurnije kada imaju početni udarac. Srpski teniser ponovo vodi.

Mari je besan, jer mu reket koji je poslao na španovanje još na startu meča nije i dalje stigao, ali to ga nije omelo da osvoji gem na svoj servis i izjednači rezultat. Kako set odmiče sve su duže razmene udaraca. Đoković pravi za njega nekarakteristične neiznuđene greške, ali ljubomorno čuva svoj servis. Škotlanđanin servira za ostanak u prvom setu.

I konačno, prvi brejk u meču pravi Novak! Imao je inicijativu ceo gem, pri tom je Mari loše servirao. Đoković vodi 1:0 u setovima. Britanski teniser besan zbog ovakvog razvoja događaja, baca reket!

Drugi set:

Na krilima osvojenog prvog seta, svetski reket broj tri počinje i drugi. Osvaja gem na svoj servis bez izgubljenog poena, baš kao na početku duela. Mari je uzdrman i nervozan, gubi gem na svoj servis! Đoković je odmah materijalizovao oduzeti servis protivniku i osvojio peti gem u nizu.

Britanski reket broj jedan pravi nekoliko neiznuđenih grešaka u nizu i ponovo gubi svoj servis. Novak kombinacijom as udaraca i vinera, osvaja i sedmi gem u nizu! Škotlanđanin ima servis u gemu u kome će pokušati da ostane u drugom setu. Posle sat i po vremena, Đoković je imao set loptu, ali speo je Mari da je spasi i osvoji gem.

Ne predaje se Britanac, sjajno reternira na Novakov servis i po prvi put u meču uspeva da napravi brejk! Ostalo mu je da vrati još jedan servis gem da bi bio u egalu.

Ne predaje se Britanac, sjajno reternira na Novakov servis i po prvi put u meču pravi brejk! Ostalo mu je da još jednom oduzme servis rivalu da bi bio u egalu. Međutim, neće doći u tu priliku, pošto mu je Đoković po treći put u ovom setu oduzeo početni udarac i poveo sa velikih 2:0 u setovima!

Treći set:

Endi Marej sjajno počinje ovaj set, odmah pravi brejk i najavljuje da neće lako da se preda! Ali to kao da je razljutilo srpskog tenisera. Ne prepušta Nole ništa slučaju, oduzima servis rivalu i vraća meč u egal. Osvojenim servis gemom, inicijativu u trećem setu ponovo ima Đoković.

Jedan od najdužih gemova u meču pripao je srpskom teniseru. Spasao je Mari nekoliko brejk lopti najviše zahvaljujući servisu, ali ipak nije uspeo i da trijumfuje u gemu, tako da Đoković pravi vrlo važan brejk.

Ovaj set definitivno obeležavaju brejkovi, a tu seriju je prvi prekinuo Mari. Iako se suočio sa dve brejk lopte, osvojio je gem i izjednačio rezultat u setu. Mada, u tome mu je pomogao i srpski teniser sa nekoliko neiznuđenih grešaka. Stopama tenisera sa Ostrva krenuo je i Novak. Ni on nije dozvolio protivniku da mu pripreti na servisu.