Početna strana > Hronika > Novak Đoković osvojio Vimbldon pobedom nad Rafaelom Nadalom 3:1

Novak Đoković osvojio Vimbldon pobedom nad Rafaelom Nadalom 3:1

nedelja, 03. jul 2011.

Najbolji igrač sveta Novak Đoković demonstrira vanserijski tenis u finalu Vimbldona. Ekspresno je povećao vođstvo na 2:0 u setovima.

Novak Đoković odlično je počeo i još duplo bolje nastavio finalni okršaj sa Rafaelom Nadalom!

Od prve titule na Vimbldonu, a treće na grend slem turnirima deli ga samo još jedan set. Do vođstva od 2:0 stigao je za samo 74 minuta!

Prvi set protekao je u potpuno izjednačenoj igri, sve do desetog gema, kada je Nadal konačno poklekao.

Pri vođstvu Novaka od 5:4, Španac je imao 30:15, ali mu je "stao" prvi servis koji ga je do tada fenomenalno služio. Đoković je pogodio forhend paralelu za 30:30, a Nadal zatim napravio dve neiznuđene greške, čime je dao Novaku set kao na tacni.

Brejk lopta koju je iskoristio Đoković bila je jedina na obe strane u tom delu meča.

Očekivao se odgovor španskog asa, ali je umesto toga Novak uspostavio totalnu dominaciju. Blago rečeno, Nadal nije znao šta ga je snašlo, nije imao apsolutno nikakav odgovor na precizne, povremeno i genijalne udarce Đokovića.

Uzeo je prva tri gema, zatim napravio još jedan brejk za 5:1, a onda lako, bez izgubljenog poena, odservirao set do kraja. Iako je poznat kao veliki fajter, Nadal je na putu ka klupi delovao kao igrač koji se pomirio sa porazom!

Treći set, ipak, dobija Nadal sa 6:1.

U četvrtom setu Đoković dobija svoj servis i oduzima servis Nadalu, ali Španac uspeva da, lopticom koja je okrznula mrežicu i prešla na Đokovićevu stranu, vrati brejk. Trenutno je 2:1, servira Nadal i niko nema prednost oduzetog servisa protivniku. U nastavku su obojica dobili svoje servis-gemove i rezultat je 4:3 za Novaka Đokovića.

Đoković osvaja gem na servis Nadala, vodi sa 5:3 i servira za set/gem/meč/šampionat!

Novak Đoković je šampion Vimbldona, dobija četvrti set rezultatom 6:3!