четвртак, 31. октобар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > САД: Док су у анкетама изједначени, у кладионицама Трамп убедљиво води испред Харисове
Хроника

САД: Док су у анкетама изједначени, у кладионицама Трамп убедљиво води испред Харисове

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 28. октобар 2024.

 Осам дана пре председничких избора у Америци, кандидаткиња Демократске странке Камала Харис и кандидат Републиканске странке Доналд Трамп су у анкетама готово изједначени, али кладионице знатно веће изгледе за победу дају бившем председнику.

Трамп је у кладионицама прешао у вођство почетком октобра и од тада његова предност готово континуирано расте.

Тако је у кладионици БетОнлине однос између Трампа и Харис сада 63 – 36 одсто, у Бетфаир 58 – 37, у Бетссон 61-40, у Бовада 64 – 36, у Бwин 61 – 41, у Поинтс Бет 61 – 40, у Полyмаркет 63 – 32 и у Смаркетс 58 – 38 одсто, преноси Индеx.

Тржишта клађења и анкетни подаци две су најпопуларније методе за предвиђање исхода избора. Оба имају предности и недостатке, а њихово разумевање може пружити јаснију слику њихове поузданости, објашњавају са америчке електронске берзе деоница Насдаq.

Тржишта клађења имају способност брзог прилагођавања. Она могу брзо реаговати на нове информације или догађаје, као што је био случај 2016. године, када су процурели мејлови тешко компромитовали Хилари Клинтон.

Способност брзог прилагођавања је значајна предност, јер омогућава кладионичарским тржиштима да одражавају тренутне перцепције кладионичара.

С друге стране, анкетни подаци нуде различите предности. Анкете могу пружити већи и разноликији узорак, проверавајући мишљење из различитих друштвених група, а не само коцкара. Њихова значајна предност је и способност да се усредсреде на одређене регионе или демографије.

Анкетни подаци, међутим, имају и своје недостатке, а један од значајнијих је време које је потребно за прикупљање и анализу података. То кашњење може резултирати неусклађеношћу анкетних података с тренутним расположењем, које се брзо мења.

Други недостатак анкетних података је могућност промене јавног мњења. Људи се из разних разлога могу предомислити, па њихова перцепција забележена у анкети не мора нужно да се одрази на гласање на дан избора.

(Фонет)

 
Пошаљите коментар

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер