Početna strana > Hronika > Vučić: Vojna parada nema veze ni sa kakvim dnevnim događajima, ni sa čim. Njeno održavanje je izraz želje države da se obeleži Dan srpskog jedinstva
Hronika

Vučić: Vojna parada nema veze ni sa kakvim dnevnim događajima, ni sa čim. Njeno održavanje je izraz želje države da se obeleži Dan srpskog jedinstva

PDF Štampa El. pošta
petak, 12. septembar 2025.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da vojna parada koja će biti održana u Beogradu 20. septembra nema veze ni sa kakvim dnevnim događajima i istakao da je njeno održavanje izraz želje države da se obeleži nacionalni praznik, Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, ali i izraz želje da se pokaže koliko je naša vojska napredovala.

Vučić je to rekao nakon uručivanja ugovora o radu novoj grupi zdravstvenih radnika koji se vraćaju iz inostranstva u zdravstvene ustanove u Srbiji, odgovarajući na pitanje novinara da prokomentariše navode u opozicionim medijima da vojsku koristi za "ličnu promociju" i da održavanjem parade navodno "želi da plaši narod".

"Parada je, kao što znate, zakazana još sa proleća. Više od šest meseci ima kako je ona zakazana. Nema veze ni sa kakvim dnevnim događajima, ni sa čim. Ta parada je izraz naše želje da obeležimo nacionalni praznik, ali i izraz želje da pokažemo koliko je naša vojska napredovala. Da pokažemo građanima Srbije u šta smo ulagali novac, da ljudi mogu da na transparentan način vide koliko je danas Srbija snažnija u odnosu na ono što je predstavljala juče. Da pokažemo ljudima u Srbiji da mogu da se osećaju sigurno, bezbedno, jer na braniku otadžbine su devojke i momci, ali i mnogo moćnija, snažnija oprema, oružje i oružje nego što smo ikada imali", istakao je Vučić. 

Dodao je da je održavanje parade poruka stabilnosti, sigurnosti, bezbednosti zemlje i da kao faktor odvraćanja svakog potencijalnog agresora predstavlja jednu od najvažnijih poruka koju je moguće poslati u današnjem svetu. 

"Posebno u današnjem svetu nesigurnosti, opšteg ludila, meteža, bezbroj problema na svakom mestu, to je jedan od ključnih faktora stabilnosti", rekao je Vučić.

"Vojska najpoštovanija institucija u zemlji"

Naglasio je da je Vojska Srbije najpoštovanija, najuglednija i najpopularnija institucija u zemlji i naveo da u svetu postoje trendovi, kako je istakao, anarho-liberalnih levičarskih krugova, koji žele da sruše svoje institucije.

"Sada vidimo da, pored rušenja Srpske pravoslavne crkve, žele rušenje vojske, žele rušenje svih drugih institucija", dodao je Vučić. 

Naveo je da antisrpska histerija koja se već mesecima sprovodi nije ništa novo i dodao da je video izjave koje govore o tome kako je to ista vojska koja je ubijala u regionu u sukobima devedesetih.

"Prvo, ovi mladići su 30 godina mlađi, a sa druge strane i naše vojnike i naše policajce su ubijali neki, kojima se oni dodvoravaju i 1999. godine, a i svih devedesetih godina i mi smo ponosni na naše veterane i na sve one koji su se borili za srpsku otadžbinu, za razliku od njih", rekao je Vučić.

Na pitanje novinara da prokomentariše to što su predstavnici opozicije tražili od EU da se uvedu sankcije srpskoj državi, Vučić je rekao da takav gest više govori o opoziciji.

"Mene je sramota da tražim za bilo koju zemlju na svetu, tuđu zemlju, da tražim sankcije od bilo koga. Njih nije sramota da traže sankcije protiv sopstvene zemlje. Ja mislim da to sve govori", istakao je predsednik Vučić.

(RTS, Tanjug)

 
Pošaljite komentar

Ostali članci u rubrici

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner