петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Јеремић и Хисени оптужили један другог за погрешно тумачење оцене МСП

Kоментари (3) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 среда, 04 август 2010 13:35
Марко
Борис Тадић је ишао на свако заседање СБ и непрекидно водио самостално спољну политику без консултација са било ким. Сада када је његовом кривицом све пукло нема га нигде па шаље нејаког Вука на мегдан. Храбро и принципијелно, нема шта!
Препоруке:
0
0
2 среда, 04 август 2010 15:12
nataša
Ovo stvarno počinje ličiti na situaciju kada se fantazija pretvara u stvarnost.
Naši, ako su naši, političari su imali ideju da raspravu o Kosmetu prenesu sa političkog na pravni teren.
Politički teren je kad se o pravu Albanaca raspravlja na osnovi "streljanja nenaoružanih civila" u Račku. Pa jest bio Račak pa nije.
Ili, jesu Albanci prešli u Albaniju zbog srpskih napada ili zbog rata kao takvog, ili zbog ovoga ili zbog onoga. I ja sam malo umoran od toga. Dakle, na osnovu kog dokumenta, je Kosovo ikad bilo država, na osnovu kog bi htelo da bude.
Očigledno takav dokumenat ne postoji, postoji manevar da pravo na državljenstvo proističe iz Ustava 1974, ali on je promenjen. Pa onda da li je legalno promnenjen. Pa rasprava o rezoluciji 1244. sve u svemu zaista rasprava počinje ličiti na raspravo o pravu i dokumentima. Sad se kao dokument pojavljuje i mišljenje MS(P) sa jednom golom tvrdnjom za koju se Albanci hvataju više nego što vredi, a Srbi boje takođe više nego što bi trebali. Jeste, prešlo se na teren prava. Stvarnost je da Srbija nema mehanizme kontrole Kosmeta, a Albanci to imaju još manje, osim što su došli u poziciju da ruše, pale i ubijaju bez kazne, ali to nije država, iako je realnost. Treća strana, međunarodna zajednica, zbog pristrasnosti, pokušava da kroz verbalne akrobacije, i neko foliranje vide korene i znake funkcionisanja države. Srbi će možda nekada da povrate kontrolu nad Kosmetom, a oni bogme neće nikad da postanu država. Kažu da su ilirskog prekla, iako nisu, i da su tu hiljadama godina, zašto do sada nikada nisu imali državu, čak i da su se delom naselili u šesnaestom veku iz Avganistana i pomešali sa tračkim arnautskim plemenima, četiristo godina je jako dug period. Što u tom periodu nisu napravili državu, šta su čekali do sada?
Препоруке:
0
0
3 среда, 04 август 2010 22:48
ZoranSan
Jeremic mora da podnese ostavku kao i Tadic jer oni vode stranacku politiku a ne politiku u korist naroda drzave Srbije.Ovo je katastrofa sta oni rade,ciji su oni ljudi uopste.
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер