понедељак, 29. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Аљбин Курти: Динар није забрањен, већ је евро једино средство плаћања. Србија не мари за динар, већ жели да оперише кешом јер тако жели да плати неке елементе послушне Београду
Хроника

Аљбин Курти: Динар није забрањен, већ је евро једино средство плаћања. Србија не мари за динар, већ жели да оперише кешом јер тако жели да плати неке елементе послушне Београду

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 23. март 2024.

Премијер Косова Аљбин Курти изјавио је данас да динар на њиховој територији није забрањен, већ је евро једино средство плаћања, пренео је портал Косово онлајн.

Он је на конференцији за новинаре рекао да још није истекао рок за слање предлога у вези са питањем динара, као и да је уредба Централне банке Косова (ЦБК) независна одлука.

Курти је поручио да би најбоље било да Народна банка Србије писмом одговори на писмо гувернера ЦБК.

Нисмо забранили динар, желимо транспарентност. Желимо да Срби на Косову имају више новца. Желим да објасним грађанима да новчану помоћ могу да примају у динарима, али ће у комерцијалним банкама добити евре. Паника је у Београду, не у Приштини. Нисмо чули Србина да каже "не желим евро". Не кажемо да Срби узму албански лек, већ евро као валуту, истакао је Курти.

Према његовом мишљењу, Србија не мари за динар, већ жели да оперише кешом, "јер тако жели да плати неке елементе послушне Београду".

Срби више немају Комерцијалну банку и без ње политички притисак може да се успостави само кешом, објаснио је Курти.

Он је за снимке на којима се, наводно, виде специјалне јединице Војске Србије "на само неколико метара од границе са Косовом", рекао да су настали у четвртак.

Није нормално да војна возила буду свега неколико метара од границе. Снимили смо их и пазили да ли ће прећи границу. Задовољан сам што их данас нема и надам се да их неће бити, рекао је Курти и додао да ако Београд жели нормализацију, "војска се налази у касарни, а не на граници".

(РТВ)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер