субота, 27. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ана Брнабић: Ревизија историје у Хрватској је застрашујућа и то је проблем ЕУ
Хроника

Ана Брнабић: Ревизија историје у Хрватској је застрашујућа и то је проблем ЕУ

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 08. септембар 2019.

 "Ревизија историје која се дешава у Хрватској је заштрашујућа и не само за Србију и регион, већ за целу Европу. И то је проблем који превазилази Србију, то је проблем ЕУ", каже премијерка Србије Ана Брнабић за Н1.

Подсећамо, делегацији Војске Србије, коју чине старешине са Војне академије, кадети и питомци Војне гимназије, у суботу ујутро је забрањен улазак у Хрватску. Делегација је, као и претходних година, требало да присуствује обележавању дана Јасеновачких новомученика и била је на време и по уобичајеној процедури најављена. 

Премијерка каже да видимо све више инцидената у Хрватској, напада на, како је истакла, мало Срба који нису избегли и повратнике.

"Мислим да се њихова цела кампања заснива на Србији и ко може да буде већи националиста у негативном смислу речи. То не доприноси односима, шта год Србија уради, Хрватска на то гледа као на провокацију. Легитимно је да пошаљеш делегацију да ода почаст жртвама на једном од највећих стратушта Срба, јевреја и Рома на целој територији Европе, жао ми је што то Хрватска није дозволила".

На питање да ли је могућ разговор, Ана Брнабић наводи да то не зависи од Србије, која је, како је навела, увек спремна за дијалог.

"Нажалост, док код њих траје кампања, не видим да су отворени за разговор и поруке које воде ка нормализацији односа. Та ревизија историје која се дешава у Хрватској је заштрашујућа и не само за Србију и регион, већ за целу Европу и то је проблем који превазилази Србију, то је проблем ЕУ", каже она.

(Н1)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер