четвртак, 02. мај 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Армин Лашет: Реализација пројекта „Северни ток 2“ не треба да зависи од ситуације у вези с хапшењем Наваљног; Нема основа за укидање санкција Русији уведених због Крима
Хроника

Армин Лашет: Реализација пројекта „Северни ток 2“ не треба да зависи од ситуације у вези с хапшењем Наваљног; Нема основа за укидање санкција Русији уведених због Крима

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 23. јануар 2021.

Реализација пројекта „Северни ток 2“ не треба да зависи од ситуације у вези с хапшењем руског блогера и опозиционара Алексеја Наваљног, сматра наследник канцеларке Ангеле Меркел на месту лидера Хришћанско-демократске уније Армин Лашет.

Европски парламент је након хапшења Наваљног у Русији усвојио резолуцију у којој се од ЕУ тражи да се „хитно спречи завршетак гасовода“ и да се „пооштре ограничавајуће мере“ против Русије.

Лашет, актуелни премијер немачке покрајине Северна Рајна Вестфалија, с тим у вези каже да Наваљни треба да буде одмах ослобођен, али да путеви испоруке гаса Немачкој не зависе од тог питања.

Будући лидер ЦДУ је у интервјуу за „Франкфуртер алгемајне цајтунг“ рекао и да су спољнополитички аргументи критичара пројекта неосновани, посебно када је реч о геостратешким интересима Украјине јер их влада Немачке свакако узима у обзир.

Подсетимо, Наваљни је 17. јануара приведен на московском аеродрому Шереметјево по повратку из Немачке, где је био на лечењу након наводног тровања. На судском рочишту одређен му је притвор од 30 дана.

Према наводима Федералне казнено-поправне службе, Наваљни је притворен због кршења условне казне и за њим је 29. децембра 2020. године издата потерница у Русији. Наваљни има две условне осуде. Прва је у случају „Кировлес“ везана за проневеру више од 16 милиона рубаља, а друга, у случају „Ив Роше“, за крађу од преко 30 милиона рубаља.

Када је реч о санкцијама које је Брисел увео Русији због Крима и Донбаса, Лашет је изнео став да нема основа за њихово укидање.

Како је рекао да нема напретка по тим питањима.

Европска унија је у децембру прошле године поново продужила економске санкције Русији које су први пут уведене 2014. године након присаједињења Крима Русији, а годину дана касније уведене су санкције и због неиспуњавања Минских споразума.

(Спутник)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер