Početna strana > Hronika > Beograd: Fudbaleri Partizana poraženi su od belgijskog Genta sa 1:0 u meču trećeg kola grupne faze Lige konferencija

četvrtak, 21. oktobar 2021.

Fudbaleri Partizana doživeli su prvi poraz u ovogodišnjem izdanju Lige konferencija, pošto je na svom stadionu poražen od Genta. Belgijski klub trijumfovao je u Humskoj minimalnim rezultatom (1:0) i sada ima prednost u borbi za prvo mesto u grupi.

Tok meča:

90+6' Kraj utakmice, Partizan je izgubio od Genta!

90+1' Još jedna velika šansa za Partizan

Ponovo je golman Bolat heroj Genta, sada je zaustavio udarac glavom Vujačića nakon kornera. Ostao je rezultat 0:1.

87' Prečka Vujačića sa 30 metara!

Strašan udarac Vujačića sa 30 metara, ali je lopta posle odbrane golmana završila na prečki! Nije imao sreće domaćin da dođe do spektakularnog izjednačenja.

86' Crno-beli zapretili, Belgijanci se odbranili

Konačno dobar napad, centrirao je Živković sa desnog boka, malo je nedostajalo da je neko prosledi u gol, ali se Gent odbranio.

80' Partizan ne uspeva da pripreti

Pokušao je Stanojević izmenama, ubacio je Holendera, Jojića i Pantića, ali Partizan nije uspeo da ozbiljnije ugrozi protivničkog golmana.

61' Popović sprečava "blickrig" Genta, ostaje 0:1

Još jednom je šutirao Ođiđa-Ofoe, sada iz slobodnjaka sa 18 metara, ali je golman srpskog kluba odlično reagovao.

59' Sada nema spasa – Gent vodi 0:1!

Katastrofalna reakcija crno-belih posle ubacivanja sa boka. Jednom su se izvukli, ali kod drugog, koji je došao sa desne strane, usamljen na petercu bio je Sven Kums i nije mu bilo teško da pogodi za 0:1!

58' Popović spasao Partizan

Još jedna izgledna šansa za Gent, šutirao je Ođiđa-Ofoe, ali je Popović spasao Partizan.

53' Velika šansa i za Partizan

Velika prilika i na drugoj strani, Partizan nije uspeo da dođe do gola. U odličnoj situaciji na petercu našao se Natho nakon ubacivanja Meniga, ali je loše šutirao.

50' Sreća za Partizan, veliki promašaj Čakvetadzea

Mnogo sreće imali su crno-beli, pošto je Čakvetadze promašio veliku priliku. Gruzin se iznenada našao oči u oči sa Popovićem, ali je šutirao "nebu pod oblake".

46' Počelo drugo poluvreme u Beogradu

45' Kraj prvog poluvremena, bez golova u Humskoj

40' Apsolutno se ništa ne dešava na terenu

Veoma loša i dosadna utakmica na stadionu Partizana i najveća borba vodi se između dva kaznena prostora. Svaka iole dobra situacija propadne lošim individualnim potezima i ništa konkretno se nije desilo da bi golmani morali da reaguju.

21' Gomeš propustio prvu dobru priliku

Najbolju šansu u dosadašnjem toku susreta za Partizan propustio je Rikardo Gomeš u 21. minutu. Natho ga je odlično proigrao, napadač šutirao sa nekih 18 metara, ali pored desne stative.

16' Prvi put zapretili i Belgijanci

Prvi pokušaj Belgijanaca posle 15 minuta, pokušao je posle povratne Depoatr, ali je šutirao preko gola.

5' Ođiđa-Ofoe dobio žuti karton zbog simuliranja

Pokušaj da se iznudi penal na drugoj strani, ali Ođiđa-Ofoe dobija žuti karton zbog simuliranja.

4' Prvi pokušaj Natha, crno-beli tražili penal

Prvi pokušaj imali su igrači Partizana preko Natha, a njegov udarac je izblokiran. Intervenisan je Okumu, lopta ga je pogodila u glavu, pa u ruku, a sudija nije pokazao na belu tačku iako su domaći to tražili.

1' Počela utakmica u Humskoj