Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Београд: Фудбалери Партизана поражени су од белгијског Гента са 1:0 у мечу трећег кола групне фазе Лиге конференција
Хроника

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 21. октобар 2021.

Фудбалери Партизана доживели су први пораз у овогодишњем издању Лиге конференција, пошто је на свом стадиону поражен од Гента. Белгијски клуб тријумфовао је у Хумској минималним резултатом (1:0) и сада има предност у борби за прво место у групи.

Ток меча:

90+6' Крај утакмице, Партизан је изгубио од Гента!

90+1' Још једна велика шанса за Партизан

Поново је голман Болат херој Гента, сада је зауставио ударац главом Вујачића након корнера. Остао је резултат 0:1.

87' Пречка Вујачића са 30 метара!

Страшан ударац Вујачића са 30 метара, али је лопта после одбране голмана завршила на пречки! Није имао среће домаћин да дође до спектакуларног изједначења.

86' Црно-бели запретили, Белгијанци се одбранили

Коначно добар напад, центрирао је Живковић са десног бока, мало је недостајало да је неко проследи у гол, али се Гент одбранио.

80' Партизан не успева да припрети

Покушао је Станојевић изменама, убацио је Холендера, Јојића и Пантића, али Партизан није успео да озбиљније угрози противничког голмана.

61' Поповић спречава "блицкриг" Гента, остаје 0:1

Још једном је шутирао Ођиђа-Офое, сада из слободњака са 18 метара, али је голман српског клуба одлично реаговао.

59' Сада нема спаса – Гент води 0:1!

Катастрофална реакција црно-белих после убацивања са бока. Једном су се извукли, али код другог, који је дошао са десне стране, усамљен на петерцу био је Свен Кумс и није му било тешко да погоди за 0:1!

58' Поповић спасао Партизан

Још једна изгледна шанса за Гент, шутирао је Ођиђа-Офое, али је Поповић спасао Партизан.

53' Велика шанса и за Партизан

Велика прилика и на другој страни, Партизан није успео да дође до гола. У одличној ситуацији на петерцу нашао се Натхо након убацивања Менига, али је лоше шутирао.

50' Срећа за Партизан, велики промашај Чакветадзеа

Много среће имали су црно-бели, пошто је Чакветадзе промашио велику прилику. Грузин се изненада нашао очи у очи са Поповићем, али је шутирао "небу под облаке".

46' Почело друго полувреме у Београду

45' Крај првог полувремена, без голова у Хумској

40' Апсолутно се ништа не дешава на терену

Веома лоша и досадна утакмица на стадиону Партизана и највећа борба води се између два казнена простора. Свака иоле добра ситуација пропадне лошим индивидуалним потезима и ништа конкретно се није десило да би голмани морали да реагују.

21' Гомеш пропустио прву добру прилику

Најбољу шансу у досадашњем току сусрета за Партизан пропустио је Рикардо Гомеш у 21. минуту. Натхо га је одлично проиграо, нападач шутирао са неких 18 метара, али поред десне стативе.

16' Први пут запретили и Белгијанци

Први покушај Белгијанаца после 15 минута, покушао је после повратне Депоатр, али је шутирао преко гола.

5' Ођиђа-Офое добио жути картон због симулирања

Покушај да се изнуди пенал на другој страни, али Ођиђа-Офое добија жути картон због симулирања.

4' Први покушај Натха, црно-бели тражили пенал

Први покушај имали су играчи Партизана преко Натха, а његов ударац је изблокиран. Интервенисан је Окуму, лопта га је погодила у главу, па у руку, а судија није показао на белу тачку иако су домаћи то тражили.

1' Почела утакмица у Хумској

Постава Партизана:

Без Милоша Јојића у стартних 11...

Састави:

Партизан (4-2-3-1): Поповић – Живковић, Вујачић, Саничанин, Обрадовић – Здјелар, Шћекић – Марковић, Натхо, Мениг – Рикардо

Гент (4-2-3-1): Болат – Ханче-Олсен, Нгадеу, Окупу, Фортуна – Овусу, Кумс – Самуасе, Ођиђа Офое, Чакветадзе – Депоатр

Партизан и Гент имају максималан учинак од две победе, па ће меч на стадиону у Хумској бити директан дуел за прво место у групи.