четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Блумберг: У настојању да смањи зависност од руских енергената, влада Немачке жели да ограничи увоз течног природног гаса из Русије
Хроника

Блумберг: У настојању да смањи зависност од руских енергената, влада Немачке жели да ограничи увоз течног природног гаса из Русије

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 31. јануар 2023.

 БЕРЛИН - Немачка влада жели да ограничи увоз течног природног гаса из Русије, у настојању да смањи своју зависност од руских енергената, наводи се у документу немачке владе у који је Блумберг имао увид.

Савезна влада не подржава набавку руског течног природног гаса (ЛНГ), написао је заменик министра енергетике Патрик Грајчен у одговору на низ питања које су поставили посланици конзервативне опозиције.

Према његовим речима, влада је обавестила компаније да це предузети одговарајуће мере да сузбије куповину руског гаса, колико је то могуће.

"Немачка влада је свесна да руски гас стиже до увозних терминала у суседним земљама. Међутим, нема информација о транспорту и потрошњи горива унутар Европе, па стога је тешко проценити колико га је тренутно ускладиштено", навео је Грајчен, пренела је америчка агенција.

Компаније це убудуће бити у обавези да обавештавају Комисију о пореклу набавке природног гаса уколико је њихов обим веци од пет терават часова, наводи се у владином документу.

Портпарол Министарства привреде, које је такође надлежно за енергетику, одбио је да коментарише документ и које конкретне мере влада предузима.

Европски гасоводни токови из Русије пали су на историјски минимум од инвазије Кремља на Украјину прошле године.

Да би се надокнадио мањак, испоруке течног гаса из целог света су порасле - укључујући Русију - и не подлежу никаквим санкцијама ЕУ.

Само су Велика Британија и неколико мањих држава формално забраниле увоз супер горива из Русије, а многе од тих испорука преусмерене су у друге луке.

Земље попут Француске, Белгије, Холандије и Шпаније и даље прихватају испоруке руског течног гаса, који сада чини око шест одсто увоза гаса на континенту, према подацима немачке логистичке групе Зукунфт Гас, наводи Блумберг.

(РТС)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер