петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Бранислав Тиодоровић: Бујановац и Прешево би могли да буду подручја неке врсте пожара и повећаног броја оболелих, вероватно и са озбиљнијим последицама
Хроника

Бранислав Тиодоровић: Бујановац и Прешево би могли да буду подручја неке врсте пожара и повећаног броја оболелих, вероватно и са озбиљнијим последицама

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 25. јул 2020.

О прогнозама управљања кризом око коронавируса и тренутној ситуацији са епидемијом у Србији за јутарњи програм Нова С говорио је епидемиолог и члан кризног штаба Бранислав Тиодоровић.

“Не би се могло рећи да је подручје југа Србије тренутно најугроженије, али имамо тачака где су врло важни подаци који се стичу и где је праћење озбиљно. Ипак, у овом тренутку најважније стање је у Београду, Новом Саду, Краљеву, Чачку, Шапцу. То је оно што се према општим подацима преко Батута може утврдити и пратити”, каже др Тиодоровић за “Пробуди се”.

Он наводи да је дошло до одређене стабилизације, али нема тенденције пада.

“Стабилизована је ситуација и стагнација је у Београду. Нови Сад и Војводина доживљавају сада оно што смо ми имали у првом делу марта и априла кад су били доста мирни и поштовали одређени ток онога што смо ми тада доживљавали. На југоистоку Србије можемо рећи да је равнање. Међутим, оно што нас чека следеће недеље и што је почело претходна два дана јесте прилив болесника који је почео да нараста, па би по томе Бујановац и Прешево могли да буду подручја неке врсте пожара и повећаног броја оболелих, вероватно и са озбиљнијим последицама”, поручује члан кризног штаба.

На питање да ли је пик прошао или пролази, Тиодоровић каже:

“Споро се смањује број новооблелих, јер је дошло до опуштања становништва и покушајем да се смање ограничења у кретању и комуникацији. Мере никад нису укинуте, без обзира на ванредно стање оне су остале на снази. Само су ублажене да би економија могла да живи, како би функционисао здравствени систем. Међутим, опуштање је било снажно испољено. Ја то разумем, јер је становништво преморено и преоптерећено. Навикли смо на епидемије које трају 2-3 месеца”, истиче лекар.

Он тврди да је здравствени систем успео у последњих неколико дана да се стабилизује.

“Мислим да ћемо полако почети да имамо тенденцију благог пада према ономе што желимо, а то је стављање под контролу следеће недеље”, мишљења је др Тиодоровић.

(Нова.рс)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер