петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Фриленсери испред Скупштине: Побацали тастатуре и мишеве и везали руке црвеним тракама на којима пише "пореска управа"
Хроника

Фриленсери испред Скупштине: Побацали тастатуре и мишеве и везали руке црвеним тракама на којима пише "пореска управа"

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 21. април 2021.

Радници на интернету одржали су неку врсту перформанса испред Скупштине Србије у којој ће се, ипак сутра, одржати расправа о Предлогу измена Закона о порезу на доходак грађана којем се противе. Према дневном реду, расправа је требало да буде данас, али с обзиром на то да се расправља и о ребалансу буџета, председник Скупштине је рекао да се расправа о порезу помера за 24 сата, односно за сутра, јавља репортер Н1.

Фриленсери су се окупили око 9.30х, њих неколико десетина носе транспаренте „Прво закон, па порез“, „Прво сумо уносили девизе, сада нас терају по визе“ и сл.

Они су везали руке црвеним тракама на којима пише „пореска управа“.

Побацали су тастатуре, мишеве, старе лаптопове и били потпуно тихи, без икаквих пиштаљки и добацивања посланицима кад су улазили у Скупштину, јавља репортер Н1.

Протест је миран.

Иначе, председник Удружења радника на интернету (фриленсери) Србије Миран Погачар рекао је да председник Скупштине Србије Ивица Дачић није дозволио улазак представницима тог удружења на седницу како би учествовали у расправи о изменама и допунама закона.

Удружење радника на интернету незадовољно је Предлогом измена и допуна Закона о порезу на доходак грађана и тражи да се повуче из процедуре јер ће им пореска оптерећења после 1. октобра 2021. бити изузетно висока.

Држава је фриленсерима на приходе за период од 2015. године увела неопорезиву месечну основицу од 32.000 динара и нормиране трошкове 43 одсто.

Они који и после оваквог обрачуна имају дуг за претходних пет година, имају право на отпис камате и плаћање дуга на рате током наредних десет година.

Предлогом закона од 1. октобра ове године неопорезиви део биће знатно смањен – на 18.300 динара.

Погачар је рекао да су и даље спремни за разговор о трајном решењу опорезивања радника на интернету.

(Н1)

 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер