субота, 29. јун 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Фудбалери Србије одиграли нерешено против Данске 0:0 и завршили такмичење на Европском првенству

уторак, 25. јун 2024.

Фудбалери Србије играју последњи меч групне фазе на Европском првенству против Данске. Дуел је на програму од 21.00 уз директан пренос на РТС 1 и Радио Београду 1.

Крај утакмице, Данска - Србија 0:0

90+2' Лош ударац Сергеја - 0:0

Имао је прилике Сергеј Милинковић Савић да донесе велику радост Србији, али је веома лоше реавогао на ивици шеснаестерца, будући да је био сам и без маркације. Шут је ишао право у Шмајхела.

83' Жути картон за Митровића - 0:0

Меле и Митровић су били у дуелу, српски нападач је тражио пенал и бруно реаговао, због тога је и добио жути картон.

Тоалет папир и пластичне чаше су на терену.

81' Митровићев ударац поред гола - 0:0

Влаховић је узео лопту Мелеу унутар шеснаестерца Данске и потом проследио до Митровића који је покушао да савлада Каспера Шмајхела, али је лопта прошла поред стативе.

73' Младеновић у игри, Мијаиловић завршио меч - 0:0

Још једна офанзивна промена, будући да се Младеновић добро сналази на крилној позицији. Живковић ће играти десно, а Младеновић лево.

60' Данска опаснија у офанзиви - 0:0

Данци су опаснији у нападу, имају иоле организованије игру и течнија додавања у односу на Србију која покушава да доспе до шеснаестерца ривала, али јој не полази за руком.

54' Офсајд, ништа од радости Србије - 0:0

Офсајд је спасио Данску. Тадић је проследио лопту до Јовића који је био о офсајд позицији. Нападач Србије је у паду шутирао, а лопта је окрзнула Андерсена који је послао у мрежу, али је гол поништен

49' Данска офанзивна на почетку другог полувремена - 0:0

Два пута је лопта била у шеснаестерцу Србије у досадашњем делу другог полувремена. Лоша кретња Србије резултовала је приликама на другој страни. Ипак, срећне околности и лоша поставка Данаца били су кључни да резултат остане 0:0.

Крај првог полувремена, Данска - Србија 0:0

36' Нема голова, али нема ни игре - 0:0

Мирни су и једни и други играчи. Стрпљиво граде нападе из којих у највећем броју случајева нема гол шанси, већ се завршавају лошим последњим додавањем.

Данска је стабилнија на центру терена, али Ериксен, Винд и Меле не траже простор преко крилних играча које удвајају српски репрезентативци.

30' Нови жути картон за Данце - 0:0

Јулманд је направио прекршај за жути картон над Иваном Илићем. Ово је био осми прекршај Данаца у досадашњем делу утакмице.

21' Грешка Илића умало коштала Србију гола - 0:0

Иван Илић је лоше примио лопту на двадесетак метара од гола Србије коју му је послао Миленковић, а Ериксен је то искористио и потом упутио ударац без великог размишљања, Рајковић је био маестралан на голу и одлично је интервенисао.

17' Србија крене, а онда стане - 0:0

Догодило се два пута у досадашњем току утакмице да Србија крене напред, али безразложно стане. Односно, дешава се да завршни пас није прецизан.

Иста бољка, рекло би се, као и против Словеније.

7' Србија не може да пренесе лопту - 0:0

Играчи Србије се лоше крећу у везном реду, отежано преносе лопту преко половине терена. Данци дисциплиновано и тимски бране простор, а нападају по дубуни, како би отворили простор на крилним позицијама за утрчавање у опасну зону.

Ђоковић поред клупе "орлова"

Већ смо најавили да ће Новак Ђоковић бодрити фудбалере Србије у Минхену. Српски тенисер изашао је на терен стадиона и поздравио се са фудбалерима и члановима стручног штаба "орлова".

Фудбалери за загревању...

Изашли су фудбалери Србије како би се загрејали пре утакмице. Очекује се и излазак Данаца на терен. Србија има већу подршку на терену.