недеља, 08. септембар 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Копенхаген: Фудбалери Србије поражени су од Данске резултатом 2:0 у другом колу А дивизије Лиге нација

Фудбалери Србије поражени су од Данске резултатом 2:0 у другом колу А дивизије Лиге нација.

Бод против Шпаније у Београду направио је добру увертиру пред сусрет са Данском на распродатом "Паркену", али је Србија поново показала да јој недостаје креативност и конкретност у нападу.

Одбрана и залагање били су на нивоу из сусрета са "црвеном фуријом", али је у Копенхагену одиграна потпуно другачија утакмица у којој је Србији био потребан бољи нападачки план.

Нису Данци успевали да својим пресингом доведу до грешке у последњој линији противника, али су успели да "орловима" у потпуности одузму везни ред, због чега ће Лука Јовић утакмицу упамтити као нешто јачи кардио тренинг.

У недостатку бољих решења, Страхиња Павловић се истицао својим изношењем лопте на противничку половину, што је заправо представљало и највећу претњу по иначе сјајно постављену данску одбрану.

Стога је Шмајхел само једном морао да интервенише у првом делу, након ударца Самарџића изван казненог простора.

Нису се међутим ни Данци наиграли фудбала у првом делу. Успела је Србија да им онемогући проток лопте од везних играча ка Јусуфу Поулсену и на тај начин спречи отварање простора за улазак бекова из другог плана.

Залагање, комуникација и дефанзивно кретање били су на високом нивоу, али су Данци за разлику од Шпанаца искористили прилике које су им се указале, иако их је било мање.

Једна изгубљена лопта близу сопственог гола била је довољна да Данци за само неколико секунди, после изузетног дуплог паса Алберта Гронбека и Поулсена и прецизног ударца нападача Рена дођу до предности у 36. минуту.

До краја првог полувремена није било превише узбуђења, па се очекивао одговор Србије у другом делу. Међутим, мало тога се променило у наставку. Данци су наставили да притискају, а спуштање Илића ближе одбрани након што је Живковић заменио Грујића није донело жељени резултат.

Кнудсенова екипа је затворила све прилазе свом голу, а Поулсен је после асистенције петом, део магије - и то онај већи - сачувао и за друго полувреме.

Нису српски играчи добро рашчистили ситуацију испред свог гола у 61. минуту, што је Виктор Кристијансен искористио да лопту врати у казнени простор ривала. Тамо се на правом месту нашао Поулсен и савршеним маказицама повисио вођство свог тима. Рајковић је само погледом испратио лопту у мрежу.

Да је Крис Кавано тада одсвирао крај, нико му не би замерио, с обзиром на то да се у наредних пола сата није десило ништа вредно помена. Данска је рутински чувала предност, док измене Србији нису донеле никакву промену.

Стога ће Данска нове мечеве у Лиги нација дочекати на првом месту на табели, док ће Србија против Швајцарске тражити прву победу.

Крај меча - 2:0

Данска долази до нове победе и првог места на табели. Србија остаје на једном освојеном боду.

90' Три минута надокнаде - 2:0

Србија има још мало времена за макар почасни гол.

87' Прилика за Доргуа - 2:0

Контра Данске коју је ударцем завршио Доргу, али је лопта отишла преко гола.

Велика прилика за домаће да ставе тачку на меч.

85' Данци приводе посао крају - 2:0

Уколико не дође до изненађења, Данска ће доћи до рутинске победе и првог места на табели.

81' Кристијансен напушта игру - 2:0

Френдруп је на терену.

80' Србија близу пораза - 2:0

Живковић је унео одређену енергију у игру Србије, али је подршка изостала.

Данци желе трећи гол и често се налазе испред казненог простора ривала.

75' Србија не успева да припрети - 2:0

Измене нису помогле Србији да дође до прилика.

Везни ред је у потпуности заказао на данашњем мечу и јасно је да Србији недостаје креације.

Лука Јовић је и даље неприметан.

72' Белић на терену - 2:0

Мења Лукића.

71' Митровић добија јавну опомену - 2:0

Повукао је Баха и добио жути картон, а у следећем нападу је "пожутео" и Павловић.

Увукла се нервоза у редове Србије.

69' Картон и за Лукића

Због закаснелог старта над Кристенсеном.

68' Двострука измена Кнудсена - 2:0

Ериксен и Поулсен напуштају терен, а улазе Доргу и Винд.

64' Измене у тиму Србије - 2:0

Митровић и Ратков мењају Недељковића и Самарџића.

61' ГОООЛ! Маказице Поулсена за 2:0

Каква мајсторија Поулсена!

Нису играчи Србије избацили лопту која је дошла до Кристијансена. Уследио је центаршут и маказице Поулсена које су биле неодбрањиве.

Магија нападача Лајпцига.

59' Картон и за Кристијансена - 1:0

Због повлачења над Илићем.

Данци су направили двоструку измену. Уместо Гронбека и Норгарда на терену су Исаксен и Јулманд.

57' Србија има иницијативу - 1:0

Коначно су "орлови" успели да се ослободе притиска домаћих.

Размењују додавања на средини терена, али још увек изостаје лопта у дубину или добар центаршут.

Данци се одлично крећу у одбрани.

54' Непрецизан ударац Живковића - 1:0

Покушао је Живковић након центаршута са леве стране, али је након његовог волеја лопта отишла поред гола.

51' Први жути картон - 1:0

Добија га Андерсен због старта над Живковићем.

50' Данска наставља са агресивним приступом - 1:0

Нема већих промена у игри Србије која се и даље мучи када има лопту.

Данци не одустају од пресинга који онемогућава "орловима" да креирају из последње линије.

Живковић би требало да донесе више брзине српском нападу.

Почело је друго полувреме - 1:0

Данци у нападу.

Живковић је заменио Грујића.

45+3' Крај првог полувремена - 1:0

Србија се добро држала у првих пола сата игре током којих није успела да направи велики број шанси, али је са успехом држала Данску подаље од свог гола.

Прву грешку српских дефанзиваца Данци су одмах казнили поготком Гронбека и заслужено дошли до предности након много конкретније игре у нападу.

Самарџић је имао једину прилику за Србију, али је Шмајхел одбранио његов ударац.

Мораће "орлови" да буду много агресивнији приликом пресинга и много покретљивији током својих напада уколико желе да угрозе екипу која три године није примила више од једног гола на мечу.

45' Три минута надокнаде - 1:0

Још мало шансе за Србију да постигне погодак у првом делу.

41' Крећу Данци по други гол - 1:0

Попушта концетрација играчима Србије које је примљен погодак у потпуности пореметио.

Данци све лакше комбинују и лакше долазе до опасне зоне.

Настављају се нападачке муке Србије са Евра.

38' Погодак је признат

Данска води...

37' Гол се дуго проверава - 1:0

У питању је потенцијални офсајд Поулсена.

36' ГОООЛ! Води Данска - 1:0

Попустила је први пут одбрана Србије.

Лопта је изгубљена на десном боку, а Данци су муњевито разменили неколико пасова и дошли до поготка.

Поулсен је петом маестрално проиграо Гронбека, а овај изузетно прецизним ударцем матирао Рајковића.

34' Павловић доминира на обе половине - 0:0

Србија напада искључиво преко левог бока, а Павловић и даље представља јединог играча који је конкретан на противничкој половини.

Слабо се крећу српски офанзивци, без икаквих утрчавања из другог плана и покушаја да се кроз брзу размену пасова надмудри противник.

30' Грујић омео Ериксена - 0:0

Пробао је Ериксен из слободњака са двадесетак метара, али је добро реаговао живи зид.

Данци настављају са притиском.

28' Данци све боље комбинују - 0:0

Добро комбинују Данци по десном боку, али је мало њихових играча у казненом простору. Види се изостанак Хојлунда и Долберга.

Српски везни ред наставља да се мучи, а Лука Јовић и даље не успева да се избори са данским штоперима.

24' Самарџић прети - 0:0

Добар продор и додавање Бирманчевића, али је ударац играча Аталанте лако одбранио Шмајхел.

23' Покушај Ериксена - 0:0

Прва добра контра Данаца коју је ударцем завршио Ериксен, али је изблокиран.

22' Одбрана Србије на високом нивоу - 0:0

Бирманчевић мотивисан као и против Шпаније и поново поприлично ревносно одрађује дефанзивне задатке.

Србија дефанзивно изузетно добро парира Данској, али недостају боља решења у нападу.

Дански притисак одлично функционише, што је оставило српски везни ред недореченим.

19' Ударац Павловића - 0:0

Први покушај Србије на мечу. Павловић је поново одлично повукао и дошао ивице казненог простора, али је његов ударац десном ногом отишао далеко преко гола.

17' Данци у бољем ритму - 0:0

Данска сада контролише посед, али не успева да направи вишак по боку.

Србија се мучи да нападне из последње линије, али се на томе и даље инсистира.

Лука Јовић потпуно искључен из утакмице за сада.

13' Прва прилика на мечу - 0:0

Одличан центаршут Ериксена након ког је главом покушао Вестергард, али је лопта отишла поред гола.

Мораће Србија да обрати пажњу на сличне ситуације, с обзиром на то да је данашњи противник много опаснији после прекида од Шпаније.

11' Павловић креира за Србију - 0:0

Павловић у свом стилу излази прилично високо са лоптом у ногама и покушава да додавањима у простор направи шансу.

Као и против Шпаније, Павловић и Миленковић за сада беспрекорни у постављању и дуел игри.

Данци су сада преузели контролу над лоптом.

8' Србија тражи право решење у нападу - 0:0

Очекивано, Србија има више простора да нападне у односу на сусрет са Шпанијом.

Међутим, кретање српских нападача за сада није на највишем нивоу, те везни играчи немају превише решења.

5' Данци не мењају стил - 0:0

Упркос промени на месту селектора, Данци су задржали исти стил.

Покушавају лоптама везних играча ка нападачима да добију дубину и отворе простор својим крилима и бековима, након чега углавном следе убацивања и повратне лопте.

3' Миран почетак - 0:0

Србија покушава да кроз пас изнесе лопту, док су Данци изашли поприлично високо.

"Орлови" углавном оптерећују десни бок противника, а истиче се Бирманчевић.

Мораће Србија да се пази контри јер су Данци већ показали колико брзо могу да комбинују.

Меч је почео

Први напад има Србија.

Прва постава Данске

Пиксијевих 11

Кавано дели правду

Енглески арбитар Крис Кавано биће главни судија на мечу другог кола групе А4 Лиге нација између Данске и Србије, саопштила је Уефа.

Уефа је за главног тренера одредила енглеског арбитра Криса Кавана који правду дели у Премијер лиги.

Његови помоћници биће Симон Бенет и Данијел Робатан, а Уефа је за четвртог судију одредила још једног Енглеза Ентонија Тејлора.

Списак Данске

Голмани: Каспер Шмајхел, Фредерик Ронов, Мадс Хермансен;

Одбрана: Виктор Нилсон, Јаник Вестергард, Јоаким Андерсен, Виктор Кристијансен, Патрик Доргу. Александер Бах;

Везни ред: Размус Нисен Кристенсен, Мортен Френдруп, Пјер-Емил Хојбјерг, Мортен Хјулмунд, Кристијан Норгардс, Мет О'Рајли, Кристијан Еирксен, Андреас Сков Олсен, Микел Дамсгард, Јеспер Линдстрем;

Напад: Густав Исаксен, Каспер Долберг, Јонас Винд, Алберт Гронбек, Јусуф Јуриј Поулсен.

Играчи који су отпутовали у Данску

Голмани: Предраг Рајковић, Александар Јовановић, Марко Илић, Ђорђе Петровић;

Одбрана: Коста Недељковић, Никола Миленковић, Страхиња Павловић, Срђан Бабић, Страхиња Ераковић, Јан Карло Симић, Алекса Терзић;

Везни ред: Андрија Живковић, Саша Лукић, Иван Илић, Марко Грујић, Кристијан Белић, Милан Алексић, Стефан Митровић, Лазар Самарџић, Вељко Бирманчевић;

Напад: Петар Ратков, Лука Јовић, Ђорђе Јовановић.