Početna strana > Hronika > SP u košarci: Reprenzetacija Španije savladala Srbiju rezultatom 81:69

SP u košarci: Reprenzetacija Španije savladala Srbiju rezultatom 81:69

nedelja, 08. septembar 2019.

Reprezentacija Španije savladala je Srbiju sa 81:69 u poslednjem meču Grupe J na Svetskom prvenstvu. Porazom naši će težim putem ka završnici Mundobasketa. Protivnik u četvrfinalu je selekcija Argentine, dok će Španija igrati protiv Poljske.

16.20 – Napokon trojka Bogdanovića.

16.16 – Bogdanović je siguran sa linije slobodnih bacanja i naši ponovo prilaze na minus devet - 72:63. Još šest minuta do kraja.

16.07 – Zakucavanjem Raduljice Srbija se ponovo spušta ispod deset razlike - 67:58.

16.03 – Završena je treća četvrtina, Španija vodi sa 67:56. Imala je "crvena furija" prednost od 19 poena, ali je Srbija uspela da delimično smanji tu prednost.

15.42 – Nezadovoljan sudijskom odlukom, Nikola Jokić zaradio je jednu, a potom i drugu tehničku grešku, zbog čega je morao da napusti teren.

15.37 – Španci ponovo imaju dvocigrenu prednost 47:37.

15.20 – Poluvreme, Srbija - Španija 37: 45. Drugi period protivnik je dobio rezultatom 33:17.

15.20 – Trojkom Ljulja u poslednjim momentima poluvremena Španci povećavaju prednost 45:37.

15.18 – Naši pojačavaju i brzo uspevaju da prepolove prednost protivnika – 42:37.

15.15 – Novom trojkom Rubija, Španija dolazi do dvocifrenog vođstva - 41:31.

15.04 – Velika borba za svaku loptu, Španci održavaju prednost - 29:25.

14.56 – Protivnik postiže još pet poena i prelazi u vođstvo - 26:22.

14.53 – Španci pojačavaju u nastavku. Nekoliko nerealizovanih napada naših rezultiralo je da Španci priđu na samo poen zaostatka - 22:21.

14.47 – Naši košarkaši održavaju prednost i na kraju prvog perioda vode sa 20:13. Trinaest poena u prvoj četvrtini to je najmanje što je Španija postigla u istoriji Svtskih prvenstava.

14.40 – Granitna odbrana Srbija odbija još jedna napad protivnika, a potom i laka realizacija - 12:6.

14.38 – Dva zakucavanja prvo Bogdanović, a potom Milutinom i Srbija vodi sa 8:6.

14.32 – Srbija započinje meč trojkom Birčevića.

14.30 – Startne petorke:

Srbija: Jović, Bogdanović, Birčević, Lučić, Milutinov

Španija: Rubio, Fernandez, Oriola, Hernan Gomez, Gasol

Košarkaši Srbije i Španije sastaju se u borbi za prvo mesto u Grupi J na Svetskom prvenstvu u Kini. Utakmica počinje u 14.30, uz direktan prenos na Prvom programu RTS-a i Radio Beogradu 1, strim je na RTS Planeti (za posetioce iz Srbije).

Selekcija Španije je jedan od favorita za medalju na prvenstvu i današnja utakmica je veliki izazov za naše košarkaše.

Košarkaši Španije savladali su Italiju sa 67:60 u prvom meču druge runde takmičenja na Svetskom prenstvu i obezbedili plasman u četvrtfinale.

Selektor "Orlova" Aleksandar Đorđević smatra da je meč protiv "furije" veliki izazov i da dolazi u pravom trenutku po naš tim koji veruje u pobedu.

Duel košarkaša Srbije i Španije počinje u 14.30, uz direktan prenos na Prvom programu RTS-a i Radio Beogradu 1, strim je na RTS Planeti (za posetioce iz Srbije), a tok meča možete pratiti na našem portalu.