уторак, 23. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Кризни штаб: Због погоршања епидемиолошке ситуације, ученици средњих школа и ђаци од 5. до 8. разреда основних школа прелазе на онлајн наставу. Распуст ће почети 21. децембра
Хроника

Кризни штаб: Због погоршања епидемиолошке ситуације, ученици средњих школа и ђаци од 5. до 8. разреда основних школа прелазе на онлајн наставу. Распуст ће почети 21. децембра

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 25. новембар 2020.

 Епидемиолог Бранислав Тидоровић изјавио је након седнице Кризног штаба Владе Србије за борбу против епидемије коронавируса да је донета одлука да школски распуст буде од 21. децембра до 18. јануара. Кад је реч о основним школама, Тиодоровић је рекао да је одлучено да од првог до четвртог разреда наставе да раде по постојећем систему, а од петог до осмог разреда предложено је да се пређе на онлајн наставу. Онлајн систем предложен за све средње школе, навео је он и додао да се вртићи неће затварати.

Тиодоровић је објаснио да би онлајн систем требало да се примењује до почетка распуста, 21. децембра.

"Таква одлука важи за све средње школе јер смо дошли до закључка да се у њима спроводи, да кажемо тако, заражавање који то после доносе кући", наводи он.

Додаје да је факултетима препоручено да и они иду на онлајн наставу.

"Не затварамо школски систем већ га само преводимо у мање ризичан", рекао је Тиодоровић.

Рекао је да су просветни радници у тешкој ситуацији и да им треба одати признање како су досад успевали да организују наставу и закључују оцене ученицима.

Епидемиолог каже да је у целој Србији у средњим школама ситуација неповољнија.

"Већи број ученика је тамо заражен, али тај број не прелази 0,24 одсто. У основним школама је већи проблем с наставницима - или су они болесни или у изолацији због болести у породици, и тај број је око 2,2 одсто. Међутим, ситуација се мора гледати у целини", оценио је он.

Тиодоровић је рекао да се мора бити свестан да ћемо имати тешку ситуацију, да је око 2.000 заражених здравствених радника, али је констатовао да "функционишу сви системи".

"Не видим потребу, и мислим да смо у томе јединствени и стручни и немедицински део Штаба, за било каквим ограничењима кретања. Ванредно стање нема потребе да уводимо", оценио је Тиодоровић.

(Н1)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер