петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Млађан Динкић тражи од премијера да казни Слободана Илића
Хроника

Млађан Динкић тражи од премијера да казни Слободана Илића

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 01. фебруар 2011.

Министар економије и регионалног развоја Млађан Динкић изјавио је данас да ће од премијера Србије Мирка Цветковића ових дана затражити да се државни секретар Министарства финансија Слободан Илић најстрожије казни због недавних изјава поводом одлуке Министарства економије да додели веће субвенције компанији "Горење" за изградњу погона у Зајечару.

Динкић је на брифингу за новинаре рекао да су Илићеве оцене биле произвољне јер је одлука о давању већих субвенција за отварање погона у Зајечару, него у Ваљеву, донета на основу владине уредбе према којој су за неразвијена подручја предвиђене дупло веће субвенције него у осталим крајевима Србије.

Он је нагласио да се не ради о произвољној одлуци Министарства економије, већ је рађено на основу званичне одлуке Владе Србије.

Министар Динкић потписао је 27. јануара са компанијом "Горење" споразум о изградњи нове фабрике у Зајечару, у којој ће бити отворено 300 нових радних места, а вредност почетне инвестиције је око 2,9 милиона евра.

Имајући у виду веома тешку економску и социјалну ситуацију у том делу Србије, Министарство економије подржало је инвестицију са по 10.000 евра по сваком новозапосленом, односно са укупно три милиона евра, објаснио је он.

Тим поводом државни секретар Илић и Динкић разменили су оштре међусобне критике, оптужујући један другог за различите пропусте и лош рад.

Илић је тако оштро критиковао Динкића, оптуживши га за "отимање" постојећих страних инвестиција, са циљем да их премести у места где су градоначелници из његове политичке групације, "због неспособности да привуче нове инвеститоре."

На такве Илићеве тврдње реаговало је Министарство за економију саопштењем у коме се Министарство финансија позива да "обезбеди више новца за креирање бољих услова који ће привући инвеститоре."

"Уместо што државни секретар Министарства финансија даје овакве изјаве, било би боље да нешто уради како би се више новца из буџета обезбедило да сви градови у Србији добију модерну инфраструктуру и мрежу регионалних аутопутева, који су кључни за привлацење инвестиција", наведено је у саопштењу Министарства за економију.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер