петак, 26. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Муџахедин Абу Хамза побегао из затвора у Зеници
Хроника

Муџахедин Абу Хамза побегао из затвора у Зеници

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 29. јул 2009.

Вишеструко осуђивани Карај Камел бин Али, познатији као Абу Хамза, Тунишанин и држављанин Босне и Херцеговине, побегао је из затвора у Зеници, јавила је Федерална ТВ (ФТВ) БиХ.

Управа Казнено-поправног завода Зеница потврдила је да се Абу Хамза, који је добио држављанство БиХ на основу учешћа у рату у тој земљи почетком 1990-тих у јединици „Ел муџахид” и женидбом са Босанком, није се вратио у затвор после седам дана одмора.

Осуђени је имао право на одсуство пошто је издржао трећину казне.

О „закашњењу” осуђеника обавештена је полиција, али у Заводу напомињу како досада није забележен случај да је неки осуђеник афроазијског порекла покушао да побегне из ове установе.

Министарство сигурности БиХ прогласило је Абу Хамзу опасним по националну безбедност, због веза с терористичим организацијама, навела је ФТВ.

Абу Хамза издржава јединствену затворску казну од три године и 10 месеци због разбојништва, претњи тужиоцу и насиља у породици, пошто је издржао седмогодишњу затворску казну због убиства Арапина познатог као Абу Велид.

За Абу Хамзом расписана је потерница, изјавио је директор затвора Нихад Спахић.

Портпарол Министарства безбедности Милада Дреца је потврдила Танјугу да је Абу Хамзи одузето држављанство БиХ и да би он, после одслужења затворске казне, био депортован из БиХ.

Она је навела да казнено поправни заводи нису у надлежности Министарства безбедности и да за његов бег „треба да одговара онај ко га је пустио на слободу”.

Абу Хамза је осумњичен за терористичке активности у Босни и Херцеговини и Италији, а почетком јануара требало је да буде испоручен Тунису, где је раније осуђен на дванаест година затвора.

Министарство безбедности БиХ, како су навелу локални медији, раније су га прогласили опасним по националну безбедност, због веза с терористичим организацијама, али су надлежни у Казнено-поправном заводу игнорисали та упозорења и пустили га на одмор.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер