Početna strana > Hronika > Olimpijada 2012: Rukometašice Crne Gore, posle pobede nad Španijom, plasirale se u finale

petak, 10. avgust 2012.

Jedna medalja već je u džepu crnogorskih sportista! Nema riječi koje bi mogle da opišu večerašnju sreću, večerašnji uspjeh naših đevojaka! Rukometašice su nastavile da oduševljavaju, još jednom su smogle snage da obraduju crnogorsku naciju! Bez obzira na ishod finalnog meča, one su naše lavice, naš ponos!

U polufinalu Olimpijskih igara u Londonu, ''crvene'' su još jednom pokazale da mogu da sruše bilo koju selekciju. Sada im se namjerila Španija, i neslavno je prošla. Crna Gora je slavila 27:26, pa će se za zlato u subotu boriti protiv Norveške! U prvom poluvremenu igrao se gol za gol, sve do desetog minuta kada smo stekli dva gola prednosti. Međutim, prednost se brzo istopila, a na pet minuta do kraja Španjolke su imale dva gola viška (10:12). Ipak, na pauzu se otišlo sa neriješenim rezultatom. U drugom poluvremenu, Crna Gora je polako počela da se odvaja, a posljednji put ''furija'' je izjednačila u 45. minutu kada je bilo 19:19. Uslijedila je nevjerovatna serija od 5:0, i već tada polako je počelo slavlje. Tada su se naše cure malo i opuštile, dozvolile su rivalkama da se približe, ali ne i da ugrzoe veliku pobjedu CRNE GORE!

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Katarina Bulatović sa devet, dok je Bojana Popović postigla šest golova. U španskoj selekciji najbolja je bila Neli Alberto Franciska sa šest golova. Veliko finale, u kojem su naše cure za nas već pobjednice, zakazano je za subotu od 21 sat i 30 minuta.