понедељак, 29. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Олимпијада 2012: Рукометашице Црне Горе, после победе над Шпанијом, пласирале се у финале

петак, 10. август 2012.

Једна медаља већ је у џепу црногорских спортиста! Нема ријечи које би могле да опишу вечерашњу срећу, вечерашњи успјех наших ђевојака! Рукометашице су наставиле да одушевљавају, још једном су смогле снаге да обрадују црногорску нацију! Без обзира на исход финалног меча, оне су наше лавице, наш понос!

У полуфиналу Олимпијских игара у Лондону, ''црвене'' су још једном показале да могу да сруше било коју селекцију. Сада им се намјерила Шпанија, и неславно је прошла. Црна Гора је славила 27:26, па ће се за злато у суботу борити против Норвешке! У првом полувремену играо се гол за гол, све до десетог минута када смо стекли два гола предности. Међутим, предност се брзо истопила, а на пет минута до краја Шпањолке су имале два гола вишка (10:12). Ипак, на паузу се отишло са неријешеним резултатом. У другом полувремену, Црна Гора је полако почела да се одваја, а посљедњи пут ''фурија'' је изједначила у 45. минуту када је било 19:19. Услиједила је невјероватна серија од 5:0, и већ тада полако је почело славље. Тада су се наше цуре мало и опуштиле, дозволиле су ривалкама да се приближе, али не и да угрзое велику побједу ЦРНЕ ГОРЕ!

Најефикаснија у побједничкој селекцији била је Катарина Булатовић са девет, док је Бојана Поповић постигла шест голова. У шпанској селекцији најбоља је била Нели Алберто Франциска са шест голова. Велико финале, у којем су наше цуре за нас већ побједнице, заказано је за суботу од 21 сат и 30 минута.