уторак, 29. април 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > ССП: Грчић се шетка по Обреновцу, безбрижно седи у кафићу - све што Вучић ради је представа
Хроника

ССП: Грчић се шетка по Обреновцу, безбрижно седи у кафићу - све што Вучић ради је представа

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 29. април 2025.

"Милорад Грчић се синоћ опуштено шетка по Обреновцу и безбрижно седи у познатом кафићу у тржном центру као да није омогућио незапамћену крађу и уништавање ЕПС-а", саопштила је Странка слободе и правде.

Како кажу, Грчић је ухапшен, усликан, јавно осрамоћен, сликана су његова кола, кућа и прозвао га је и његов шеф, а сада се брани са слободе – „јер је све што Вучић ради само представа за јавност“.

„Пустио га је како би се умирили напредњачки кадрови у Обреновцу, који све чешће одбијају послушност због хапшења њихове сиве еминенције, а и како Грчић не би случајно прозборио о томе у чијим џеповима су милиони евра ЕПС-а завршавали. Срећа је да све што Вучићева машинерија инсценира све више и више губи своју публику јер нико не верује у бајке када се јасно види да корупција убија. Сви њихови грчићи и слични ће одговарати, а сва противправна корист ће бити одузета у складу са законима ове земље“, наводи председница општинског одбора ССП Обреновац Славица Јевтић.

Бившем председнику општине Обреновац и в.д. директору ЕПС-а Милораду Грчићу укинут је притвор у ком се налазио од 14. фебруара 2025. године због сумње да је учествовао у малверзацијама у ЈП „Електропривреда Србије“, сазнаје Н1.

Решење о укидању притвора донела је судија за претходни поступак 24. априла одлучујући по предлогу одбране.

Грчић и још 14 особа ухапшени су 12. фебруара у полицијској акцији, а по налогу Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Београду, због сумње да су злоупотребили службени положај и овлашћења у вези са намештањем јавних набавки у ЕПС-у, чиме је то јавно предузеће оштећено за више од милион евра, а осумњичени су себи и другима прибавили противправну имовинску корист.

Појединци се пак терете и за давање и примање мита у виду новчаних поклона, чиме су прикривали кривично дело прања новца.

Милорад Грчић се на саслушању пред тужиоцем након хапшења бранио ћутањем.

(Н1)

 
Пошаљите коментар

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер