петак, 26. април 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Светско првенствo у рукомету у Пољској и Шведској: Рукометаши Србије савладали су Аргентину са 28:22 у мечу другог кола Групе 3 и задржали теоретске шансе за четвртфинале

субота, 21. јануар 2023.

Рукометаши Србије савладали су Аргентину са 28:22 у мечу другог кола Групе 3 на Светском првенству у Пољској и Шведској и задржали (теоретске) шансе за четвртфинале, а и изгледну прилику да обезбеде олимпијске квалификације. У последње мечу групе Србија у понедељак игра против Холандије.

Сјајном игром у другом полувремну Србија надиграла Аргентину

Србија је успела да се опорави од пораза од Норвешке и у другом полувремену сломи отпор ривала и стигне до убедљиве победе против Аргентине. Наша селекција је победом задржала минималне шансе за даљи пласман, али то зависи од других резултата у групи.

Србија је добро ушла у меч повела са два разлике, међутим Аргентинци су узвратили и преокренули резултат. Уследила је велика борба, обе екипе нису успевале да реализују своје нападе. Репрезентације су се смењивале у вођству да би средином првог дела игре наша селекција имала плус два - 7:5.

Аргентинци су поново преокренули и поведли са 9:8. У финишу полувремена наша селекција користи играча више у пољу (5:4) постиже три погодка и на "великом одмору" имали смо два гола предности 12:10.

На старту друго дела игре наши репрезентативци са три гола одлазе на плус пет - 15:10. Сјајан је на голу био Милосављев што је Аргентинцима отежало игру у нападу, а нашима омогућило да из контри стижу до лаких голова.

Успела је наша селекција да поведе и са шест голова разлике 19:13. Аргентинци брзо постижу два поготка и смањују предности наше селекције. Међутим, наши су наставили у истом ритму, противник није имао снаге да поново одговори. Расла је предност Србије а пред последњих осам минута имали смо великих седам голова предности - 24:17.

Потом је наша селекција умирила темпо и рутински привела меч крају за коначних - 28:22.

Најефикаснији у нашој селекцији био је Радивојевић са шест голова, Орбовић га је пратио са четири. Код ривала Ломбарди је постигао девет голова, а Мартинез пет.

Крај утакмице, Србија - Аргентина 28:22

56` Србија - Аргентина 26:19

Наша селекција граби ка новој победи и то са великом разликом.

51` Србија - Аргентина 23:17

Србија поново стигла до пет голова предности. Након још једне сјајне одбране Милосављева, постигли смо погодак и отишли на максималних плус шест. Још девет минута до краја.

45` Србија - Аргентина 20:15

Половина другог дела игре, Србија чува високу предност.

42` Србија - Аргентина 19:13

Србија на, до сада, максималних плус шест. Тајм-аут за Аргентинце.

41` Србија - Аргентина 18:13

Наши репрезентативци успевају да сачувају велику предност.

33` Србија - Аргентина 15:10

Сјајна одбрана Милосављева, наша екипа користи контру и стиже до пет голова предности.

32` Србија - Аргентина 14:10

Контра Србије и Додић сјајно пролази и наша екипа прва постиже погодак  у другом полувремену. Потом је Радивојевић био сигуран са линије седам метара и Србија има четири гола предности.

Почело је друго полувреме

Полувреме, Србија - Аргентина 12:10

Гужва на терену, након саплитања један Аргентинац је зарадио искључење након тога Симонет и Марсенић су се кошкали и зарадили искључења. Тако да Србија има играча више у пољу.

Радивојевић је био сигуран извођач најстроже казне. Након добре одбране Борзаш погађа и Србија поново води. Нова контра наше селекције и Илић погађа празан гол.

Наша селекција је максимално искористила играча више на терену и са три гола преокренула резултат и на полувреме отишла са два гола предности.

26` Србија - Аргентина 9:10

Играч више за Србију. Након по једног неискоришћеног напада на обе стране, Радивојевић је погодио из седмерца. Међутим у наредном нападу погађају и ривали, тако да наши нису искористили играча више.

24` Србија - Аргентина 8:9

Аргентинци користе нешто лошију реализацију наше екипе и долазе до гола предности.

21` Србија - Аргентина 8:8

Први играч више за Аргентинце. Ривал користи предност, постиже два гола, са друге стране и наши су са играчем мање постигли један погодак. Изједначење.

18` Србија - Аргентина 7:5

Након што је Радивојевић био сигуран са линије седам метара Србија поново има два гола предности.

16` Србија - Аргентина 6:5

Аргентинци успевају да вежу два гола и стигну до изјеначења. Ипак, наши користе своју шансу и враћају предност.

11` Србија - Аргентина 5:3

Након што је Србија повела на старту меча, Аргентинци користе своје шансе и са два гола преокрећу резултат.

Ривал је наметнуо нешто бржи темпо, одбране су биле разређеније па је долазило до лакших реализација.

Наши рукометаши су се биље снашли у оваквој игри и после десет минута игре Србија је имала два гола предности.

3` Србија води

Први гол на мечу постигао је Орбовић.

Почео је меч ...

Играчи изашли на терен

Након представљања играча и интонирања химни очекујемо почетак меча.