субота, 27. јул 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Због присуства Александра Лукашенка, представници Пољске, Литваније и Летоније одбили заједничко фотографисање на климатском самиту у Дубаију
Хроника

Због присуства Александра Лукашенка, представници Пољске, Литваније и Летоније одбили заједничко фотографисање на климатском самиту у Дубаију

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 01. децембар 2023.

Председници Литваније, Летоније и Пољске одбили су да учествују у званичном заједничком фотографисању светских лидера на климатском самиту KОП 28 у Дубаију, у Уједињеним Арапским Емиратима, због присуства белоруског председника Александра Лукашенка.

 

Групна фотографија на КОП 28 у Дубаију без појединих лидера због присуства Лукашенка

Шефица кабинета председника Пољске Анджеја Дуде објавила је на друштвеној мрежи Икс да он није био на групном фотографисању на самиту КОП 28 у Дубаију. 

"Разлог је присуство диктатора Белорусије Александра Лукашенка. Ни председници Литваније и Летоније Гитанас Науседа и Рдгарс Ринкевичс нису позирали са председником Анджејом Дудом", саопштила је Гражина Игначак Бандих, преноси пољска агенција ПАП.

Шефовима држава и влада који су се окупили у Дубаију на климатским преговорима УН придружио се и Лукашенко, којег челници Европске уније оптужују за репресију против белоруске опозиције и за савез са Русијом која је извршила агресију на Украјину.

"Било би лицемерно стати раме уз раме са лидером земље која је постала позадинска база за руску агресију на Украјину и разговарати о будућности света и климатским променама као да то није ништа“, рекао је литвански председник Науседа.

Он је додао да се заједничка фотографија зове и "породична" и да Лукашенко "није део наше породице“.

Литванија и Летонија, две бивше совјетске републике, међу најжешћим су руским критичарима и заговорницима повећања војне помоћи Kијеву.

Две балтичке земље и Пољска оптужиле су власти у Минску да стоје иза масовног прилива миграната у ЕУ, у покушају да дестабилизују регион.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер