понедељак, 23. децембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Рубрике > Савремени свет > Да ли је коронавирус "кукавичије јаје", које је Кини подметнуто?
Савремени свет

Да ли је коронавирус "кукавичије јаје", које је Кини подметнуто?

PDF Штампа Ел. пошта
Лари Романов   
среда, 25. март 2020.

Западни медији су брзо ступили на позорницу и објавили службену приповест о избијању коронавируса за који се чинило да је настао у Кини, и да, како се на Западу тврдило, потиче од животиња са „влажне пијаце“ у Вухану.

И поред врхунске медицинске неге број смртних случајева је велики, јер вакцине нема

У ствари, порекло је дуго било непознато, али изгледа да је сада, према кинеским и јапанским извештајима, вероватно да је вирус настао негде другде, и са више локација, али да се почео широко ширити тек пошто је повезан с пијацом.

Штавише, чини се да вирус није настао у Кини, а према извештајима из јапанских и других медија можда је настао у САД.

Кинески истраживачи закључују да је вирус настао изван Кине

После прикупљања узорака генома у Кини, медицински истраживачи су најпре доказали да вирус не потиче са пијаце морске хране, већ има више неидентификованих извора, након чега је био гурнут на пијацу морске хране одакле се проширио свуда.

Према Глобал Тајмсу: Нова студија кинеских истраживача каже да је нови коронавирус можда почео преносити човека са човека крајем новембра са места које није рибља пијаца Хуанан у Вухану.

Студија објављена на кинеском отвореном складишту научних истраживача ChinaXivоткрива да је нови коронавирус донесен на пијацу морских плодова и живих дивљих животиња са друге локације, а затим се брзо ширио са пијаце због великог броја блиских контаката.

 Вирус короне ипак није потекао одавде: Пијаца у Вухану са живим дивљим животињама које се убијају и спремају на лицу места

Налази су резултат анализе података о геному, извора инфекције и начина ширења варијација новог коронавируса прикупљених широм Кине. Студија верује да је нулти пацијент пренео вирус радницима или продавачима на пијаци морске хране у Хуанану, која је препуна што је олакшало даљи пренос вируса купцима, што је проузроковало ширење почетком децембра 2019. (Глобал Тајмс, фебруар 22. 2020)

Епидемија корона вируса почела већ у новембру 2019.

Кинеске медицинске власти – и “обавештајне агенције” – су извршиле брзу и широку потрагу за пореклом вируса, прикупивши готово 100 узорака генома у 12 различитих земаља на 4 континента, идентификујући све сојеве и мутације. Током овог истраживања утврдили су да је епидемија вируса почела много раније, вероватно у новембру, убрзо након међународних војних игара у Вухану.

Неко је донео вирус у вухан у октобру : Седме светске војне игре у Вухану, учествовало је 109 земаља

Затим су дошли до истих независних закључака као и јапански истраживачи – да вирус није настао у Кини, већ је тамо уведен споља.

Водећи кинески специјалиста за респираторни систем Зонг Нансхан рекао је 27. јануара: „Иако је КОВИД-19 први пут откривен у Кини, то не значи да потиче из Кине“.

„То јест иако кинески, он ‘потиче однекуд другде, из неке друге земље“.

То, наравно, отвара питања која је стварна локација порекла. Ако су власти спровеле анализу 100 узорака генома из 12 земаља, морале су имати важан разлог да траже оригинални извор изван Кине. То би објаснило зашто је било таквих потешкоћа у проналажењу и идентификацији „нултог болесника“.

Јапански медији: Коронавирус би могао бити пореклом из САД

У фебруару 2020. године, извештаји у јапанском Асашију (штампа и телевизија) тврдили су да коронавирус потиче из САД, а не из Кине и да су неки (или многи) од 14.000 америчких смртних случајева приписани грипу, можда, заправо последица. коронавирус.

Извештај са јапанске ТВ станице који открива сумњу да су неки од тих Американаца можда, а да не знају, оболели од коронавируса постао је виралан на кинеским друштвеним медијима, подстичући страхове и спекулације у Кини да је нови коронавирус можда настао у САД. Извештај Јапанске корпорације ТВ Асаши сугерисао је да америчка влада можда није успела да схвати колико је вирус наишао на плодно тло САД.

Међутим, није познато да ли су Американци који су већ умрли од грипа заразили коронавирусом, како је то објавила ТВ Асаши. (23. фебруара 2020.)

Амерички Центар за контролу и превенцију болести (ЦДЦ) саопштио је 14. фебруара да ће почети да тестирају особе које имају болест налик грипу на нови коронавирус у лабораторијама јавног здравља у Лос Анђелесу, Сан Франциску, Сијетлу, Чикагу и Њујорку.

 

Мрежа ТВ Асаши представила је научну документацију за своје тврдње, покрећући питање зашто никог не жели знати узрок смрти, јер су САД или занемариле тестирање или нису хтеле да објаве резултате. Јапан је избегавао питања природног и случајног насупрот намерног, просто наводећи да је епидемија вируса можда прво настала у САД.

Чини се да је западни Интернет очишћен од ових информација, али кинески медији га још увек држе.

Ове тврдње узбуркале су јавност не само у Јапану, већ у Кини, одмах су почеле да се шире на кинеским друштвеним медијима, посебно што су светске војне игре одржане у Вухану у октобру, а већ се увелико расправљало о томе да би вирус могао бити пренет – из страних извора.

Инфекција короном на Тајван стигла из САД!

„Можда су амерички делегати донели коронавирус у Вухан, а у вирусу је дошло до мутације, што га чини смртоноснијим и заразнијим, што је изазвало широку епидемију ове године.“(23. фебруара 2020.)

Шен Ји, професорка међународних односа на шангајском Универзитету Фудан, изјавила је да глобални виролози, „укључујући обавештајне агенције“, разматрају порекло вируса. Такође, због великог интереса, кинеска влада није затворила врата за ово.

У извештају је наведено:„Учесници се подстичу да активно учествују у расправама, али по могућности на рационалан начин.“

У Кини то има смисла. Да су извештаји смеће, влада би то јасно рекла људима да не шире лажне гласине.

Затим је на Тајвану 27. фебруара објављена ТВ вест где су се појавили дијаграми који сугеришу да коронавирус потиче из САД.

Испод је груби превод, сажетак и анализа одабраног садржаја те вести: Мушкарац у видеу је врхунски виролог и фармаколог који је обавио дугачку и детаљну претрагу извора вируса. Први део видео снимка објашњава различите хаплотипове (сојеве, ако хоћете) и објашњава како су они повезани једни са другима, како један мора доћи пре другог и како је једна врста потекла од друге. Објашњава да је ово само елементарна наука и да нема никакве везе са геополитичким питањима, описујући како, као што је случај са бројевима, 3 морају увек следити 2.

Једна од његових главних тачака је да тип који инфицира Тајван постоји само у Аустралији и САД, а пошто Тајван није заражен од стране Аустралаца, инфекција на Тајвану могла је доћи само из САД.

Основна логика је да географски положај са највећом разноликошћу вируса мора бити главни извор, јер један сој не може настати из ничега. Показао је да само САД имају свих пет познатих сојева вируса (док Вухан и већи део Кине имају само један, као што су Тајван и Јужна Кореја, Тајланд и Вијетнам, Сингапур, те Енглеска, Белгија и Немачка), што представља тезу да су хаплотипови других народа можда настали у САД.

 Јужна кореја има другачији сој од вируса из кине: Лучки Град Инчон у Ј. Кореји на обали Жутог мора са прелепим мостом

Кореја и Тајван имају другачији хаплотип вируса од Кине, можда инфективнији, али много мање смртоносан, што би била смртност само 1/3 од оне у Кини.

Сој вируса короне у Италији и Ирану не потичу из Кине

Ни Иран ни Италија нису били укључени у горња испитивања, али обе су земље сада дешифровале локално превладавајући геном и прогласиле их различитим сојевима од оних у Кини, што значи да нису пореклом из Кине, већ су по потреби уведене из другог извора.Вредно је напоменути да сој у Италији има приближно исту или и нешто већу стопу смртности као у Кини, три пута већу од осталих земаља, док је хаплотип у Ирану изгледа најсмртоноснији са стопом смртности између 10% и 25%.

Због огромне покривености светког јавног мњења западним медијима све је усмерено на Кину и велики део света верује да се коронавирус проширио и на све остале нације из Кине, али чини се да ће се то сада показати као погрешно. С обзиром да је око стотину нација расутих по свету идентификовало бар један случај у тренутку писања овог текста, било би веома занимљиво испитати узорке вируса из сваке од тих држава како би се утврдила њихова локација порекла и светски извори и обрасци ширења.

Виролог је даље изјавио да је у САД недавно било више од 200 случајева „плућне фиброзе“ који су резултирали смрћу због немогућности пацијента да дишу, али чија се стања и симптоми нису могли објаснити плућном фиброзом. Рекао је да је написао чланке којима је обавестио америчке здравствене власти да озбиљно размотре те смрти као последицекоронавируса, али они су одговорили окривљујући за смрт е-цигарете, а потом су ућуткали даљу расправу.

Вирус корона и зараза на Тајван стигла са Хаваја

Тајвански доктор је тада изјавио да је избијање вируса почело раније него што се претпоставља, рекавши: „Морамо обратити пажњу на септембар 2019. године“. Говорио је о случају у септембру 2019. године, када су неки Јапанци отпутовали на Хаваје и вратили се кући заражени, а ти људи никад нису били у Кини.

 Америчка Лука Перл Харбур: Вирус корона је морима “пловила” од острва Хаваја до острва Тајван

То је било два месеца пре инфекције у Кини и непосредно након што је ЦДЦ изненада и потпуно затворио лабораторију за биолошко оружје у Форт Детрику тврдећи да постројења нису довољна добра да спрече губитак патогена.

Рекао је да је лично врло пажљиво истраживао те случајеве (као што су то учинили и јапански виролози који су дошли до истог закључка). То може указати на то да се коронавирус већ проширио у САД, али где су се симптоми службено приписали другим болестима, а самим тим и евентуално маскирани.

На сајту Хуанкиу истакнута кинеска вест повезана је са једним случајем у САД – где су лекари рекли да је пацијент умро од грипа, али где је у потврди о смрти наведен коровирус као узрок смрти.

Сарадница АБЦ Њуза КЈЦТ8 Нуз Нетворк известила је 26. фебруара да је једна жена недавно рекла медијима да је њена сестра умрла од коронавирусне инфекције. Монтросе, становник Колорада, Алмета Стоне, рекао је: “Они (медицинско особље) су нас обавештавали да је реч о грипу, а кад сам добио потврду о смрти, стајао је коронавирус као узрок смрти.”

Не можемо утврдити колики је број таквих случајева у САД, али пошто ЦДЦ очигледно нема поуздане тестне сетове и проводи мало или никакво тестирање на вирус, може бити и других.

***

НЕВЕРОВАТНА ХРОНОЛОГИЈА: Информације о Кини у вези вируса

У последње две године (током трговинског рата са САД) Кина је претрпела неколико пандемија:

15. фебруар 2018: птичји грип H7N4. У Кини је оболело најмање 1.600 људи, а умрло више од 600. Много пилића је ликвидирано. Кина је морала да купује америчке производе од живине.

 Економске последице: После сваке епидемије Кина на велико купује живину у Америци

јун, 2018: птичји грип H7N9. Много је пилића убијено. Кина мора поново да купује америчке производе од живине.

август 2018.: избијање афричког свињског грипа. Исти притисак као на Русију, из Грузије. Милиони свиња су ликвириране. Кина мора да купује америчке производе од свињетине.

 Закључите сами: Већ више година откако траје економски рат између САД и Кине, кад настане епидемија неким вирусом Кинези купују свиње у Америци

24. маја 2019: масовна зараза армијским црвима у 14 региона на нивоу провинција у Кини, који уништавају већину усева хране. Брзо се проширила на више од 8.500 хектара кинеске производње житарица. Они дају запањујући број јаја. Кина опет треба да купује америчке пољопривредне производе – кукуруз, соју.

децембар 2019: појава коронавируса ставља кинеску економију у стање мировања

јануар 2020.: Кину је погодио „високо патогени“ сој птичијег грипа у провинцији Хунан. Много пилића је умрло, а многи други су ликвидирани. Кина и овог пута мора да купи америчке производе од живине.

***

Докази да је патоген короне у Италији намерно пуштен

Истакнути италијански виролог, Ђузепе Ремуци, који је објављивао чланке у часопису Лансет и другим наводи чињенице које досад нису познате. Лекар наводи да су италијански лекари видели:

„Врло чудна и веома тешка пнеумонија, посебно код старих људи у децембру, чак и у новембру [2019]. Ово сугерише да је вирус циркулисао, бар у Ломбардији, и пре него што смо били свесни да се ова епидемија дешава у Кини. “

Кинеске медицинске власти утврдиле су исти феномен, да је вирус циркулисао међу становништвом можда два месеца пре него што је коначно избио на отворено.

Даље, према подацима италијанске Националне здравствене службе (ИСС):

„Није могуће реконструисати, за све пацијенте, ланац преношења инфекције. Већина случајева пријављених у Италији показује епидемиолошку везу са другим случајевима дијагностикованим у Ломбардији, Емилији Ромањи и Венету, областима које је епидемија највише погодила. ”

 Прелепи град Модена је једно од жаришта кризе

Горња изјава је од пресудног значаја, јер сама по себи подупире тврдњу о неколико истовремених кластера инфекције и неколико „нултих пацијената“.

У Ломбардији постоје случајеви који се не могу сместити у ланац инфекције, а то мора бити тако и за друга подручја.

С обзиром на то да је вирус избио одвојено у различитим регионима Италије, можемо очекивати и идентификацију независних заразних кластера у тим регионима. То би значило да је Италију погодило најмање неколико појединачних “семенки” вируса.

Последица избијања вируса у Кини била је пре свега у граду Вухан, али с више извора у граду и са више „нултих пацијената“, с мањим избијањима вируса у Гуангдонгу, а које се лако задржали. Кина је имала више кластера у Вухану. Није било извора, нити је идентификована „нулти пацијент“ слична онима у Италији.

Мистерија италијанског „Пацијента бр. 4“

Да ли је избијање вируса Италије изазвано инфекцијама из Кине? Да и не.

Пре 20. фебруара 2020. у Италији су била само три случаја инфекције коронавирусом – двојица туриста из Кине из Вухана, 30. јануара Италијан који се 6. фебруара вратио у Рим из Вухана. То су очигледно увезени случајеви после којих Италија није доживела нове инфекције током наредне две недеље.

 Епицентар обољевања од вируса короне је град Бергамо

Тада су се одједном појавиле нове инфекције које нису повезане са Кином. Здравствена регија Ломбардије издала је 19. фебруара, саопштење да је 38-годишњем Италијану дијагностициран нови коронавирус, што је био четврти потврђени случај у Италији. Мушкарац никада није путовао у Кину и није имао контакт с потврђеним кинеским пацијентима.

Непосредно након дијагнозе овог пацијента уследила је велика епидемија у Италији. У једном дану се број потврђених случајева повећао на 20, а после три недеље, Италија је имала 17.660 потврђених случајева.

Италијани нису били лењи у потражњи за својим пацијентом – преименовали су “пацијента 4” у “италијанског бр. 1” и покушали да сазнају како се заразио. Потрага је наизглед била бесплодна, али се у чланку се наводи да је „америчка пандемија века постала предмет сумње и код Италијана“.

Мистерија Јужнокорејског „Пацијента бр. 31“

Искуство Јужне Кореје било је језиво слично искуству Италије, а и искуству Кине. Земља је доживела 30 увезених случајева од 20. јануара, верујем и могли су се повезати са Хубеи и/или Вуханом.

Али тада је Јужна Кореја открила „пацијента бр. 31“, 61-годишњу јужнокорејску жену којој је дијагностициран нови коронавирус 18. фебруара. Овај „локални“ пацијент није имао везе са Кином, није имао контакт ни са једним Кинезом, и без контакта са било којим од заражених Јужнокорејаца. Њена инфекција била је јужнокорејски извор.

Баш као и у Италији, избијање вируса у Јужној Кореји брзо је експлодирало по открићу пацијента 31. Већ следећег дана, 19. фебруара (Италија је била 21. фебруара, за поређење), у Јужној Кореји је било 58 потврђених случајева, а било их је 1.000 за мање од једне седмице. Онда за нешто више од три седмице, Јужна Кореја је имала 8.086 потврђених случајева. Сада би се чинило вероватним (али то још није потврђено) да су Јужна Кореја и Италија могле да буду „сејане“ отприлике у исто време.

Попут Италијана, Јужна Кореја је извела масовни лов на извор заразе „корејског бр. 1“, испреплићући земљу ради доказа, али без успеха. Открили су да су потврђени случајеви у Јужној Кореји углавном концентрисани у два одвојена кластера у Даегу и Гиеонгсанг Норд Роуд, од којих се већина – али не сви – могу односити на „Пацијент 31“. Као и у Италији, више гроздова и више истовремених инфекција које се шире попут пожара – и без помоћи тржишта морских плодова који продаје слепе мишеве и панголине.

И за Италију и за Јужну Кореју, могао бих такође додати да не постоји наводна „лабораторија за био оружје“ негде на дохват руке (као што се тврдило за Кину), али то није било тачно. Заиста, постоје лабораторији за био–оружје баш надомак погођених подручја Италије и Јужне Кореје – али они припадају америчкој војсци.

 База Авиано је у средушту пандемије корона вирусом у северној Италији

Кореја је посебно занимљива по том питању јер је доказано да је МЕRS проистекао од цурења у америчкој војној бази у Осану. Званична западна прича о избијању МЕRS у Јужној Кореји била је да се један корејски бизнисмен заразио на Блиском истоку, а затим се вратио кући у провинцији Гиеонги и проширио инфекцију. Али никада није постојала никаква документација или доказ који би доказао ту тврдњу, а колико знам, влада Јужне Кореје то никад није верификовала.

Важно у овој причи је да је, према подацима корејске Службе за вести Ионхап Њуз, на почетку епидемије око 100 јужнокорејских војних лица изненада стављено у карантин у ваздухопловној бази УСАФ Осан. Осан база је дом војно-биолошког програма ЈУПИТР АТД који је блиско повезан са лабораторијем у Форт Детрику и МД, обе су америчке војне лабораторијеза истраживање биолошког оружја.

У близини се налази и (под режимом високе тајности) Међународни институт за вакцину спонзорисан од СЗО, а којим управља (или је барем тако било) војно особље из сектора америчког биолошког оружја. У то време, и имајући у виду горе наведени карантин, као редослед догађаја прихваћено као највероватније да је процурио из ЈУПИТР пројекта биолошког ратовања.

Корејски пут заразе короном сличан је путу Италије

Ако погледамо мапу подручја погођених вирусом у Италији уочићемо да се на даљину од неколико стотина метара од њих налазе америчка војна база. То је, наравно, само случајна околности које изазива сумњу и никако не представља доказ.

Међутим, овде постоји тако уочљива тачка која се не може занемарити. Наиме чињеница су три истовремене ерупције новог вируса у три различите земље, а у сва три случаја нема јасне епидемиологије и нити идентификације изворног извора или „нултог пацијента“ .

 

Бројни стручњаци за биолошко оружје сагласни су да ерупција новог и необичног патогена у људској популацији на више локација истовремено, без јасне идеје о извору и са случајевима без доказаних веза, практично је prima facie доказ да је патоген намерно пуштен, с обзиром да се природни напади готово увек могу решити на једној локацији и са једним „нултим пацијантом“. Могућност намерног цурења вируса делује уверљиво у Италији и Јужној Кореји, као и у Кини, а све три нације очито деле исте сумње.

(Аутор је гостујући професор на шангајском Фудан универзитету, аутор десет књига о односу Кине и Запада)

(globalresearch.ca, - преузето са: izmedjusnaijave.rs)

 

Од истог аутора

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер