Početna strana > Debate
Debate
Kuda ide Srbija

Politička nesloga razara Srbiju

Miloš Knežević   
sreda, 17. septembar 2008.

Nacionalni program nije samo bukvalno parče ispsisane hatije, nego i dosegnuto društveno stanje u kome se, pored političkih nijansi i razlika, sprovodi ujednačena državna i nacionalna politika, kojom se štite svi građani jedne zemlje.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Bolni zapisi

Persa Vučić   
utorak, 23. septembar 2008.

Ubijanje nevinih ljudi u istočnoj Bosni, dakle i na području opštine Srebrenica, počelo je u julu 1992, kada su Srbi pozvali Hrvate i Bošnjake da predaju oružje i garantovali im bezbednost, a posle predaje oružja neke ubili.

 
Kosovo i Metohija

Fejtova i Tačijeva strategija za upitomljavanje severa

Ana Radmilović   
subota, 23. januar 2010.

Ove godine međunarodna zajednica i vlada iz Prištine planiraju da ulože velika sredstva u sever Kosova. Istovremeno, potrudiće se da srpske institucije predstave kao remetilački faktor, dok se od Beograda očekuje da bude što neutralniji.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Republika Srpska i optužbe za genocid

Ljubiša Ristić   
sreda, 20. avgust 2008.

Termin „genocid“ se očigledno koristi na različite načine. Jedan je način „holokaust“, a drugi „ubijanje širokih razmera koje vrši neprijatelj“. Razlika između ova dva načina je kao između novca sa zlatnom podlogom i inflatornog novca.

 
Kosovo i Metohija

Srpske svetinje pod albanskom zaštitom

Slobodan Reljić   
četvrtak, 21. januar 2010.

Predstavnici „međunarodne zajednice” nisu se dali zbuniti tim toliko puta ponavljanim činjenicama. Onda je italijanski general lepo rekao: koliko vi vojnika pošaljete u Avganistan, toliko ćemo mi vojnika rasporediti oko vaših manastira.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Nije ovo Amerika

Ljiljana Smajlović   
petak, 08. avgust 2008.

Ali ako postoje opravdane sumnje da je Haški sud nepravičan (vidi slučajeve Orić i Haradinaj), onda je valjda moralno javno sumnjati u moralnost izručivanja građana takvom sudu? Neće biti da se privrženost evropskim idejama iskazuje samo poslušnošću pred zahtevima evropskih političara.

 
Kosovo i Metohija

Kosovo i Metohija u dvehiljadedevetoj

Mario Brudar   
utorak, 12. januar 2010.

Sudbina Blace i onoga što je otkrio pokazaće da li su SAD i kosovskim Albancima naklonjene vodeće zemlje EU odlučile da Kosovo u 2010. godini krene ka tome da bude zemlja tolerancije i razumevanja, za šta ju je u 2009. godini već proglasio Hašim Tači.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Profesor i mandale

Jovan Nenadov   
petak, 08. avgust 2008.

Svojom tvrdnjom da je Nedićeva država bila jedna od “najkvislinškijih država”, prof. Stanković ide naruku onima koji nastoje da izjednače “Nedićevu Srbiju” sa Pavelićevom NDH. Ta tvrdnja nije tačna. Samo u specijalnim jedinicama Vafen-SS ratovalo oko 320.000 “kvislinških” vojnika, iz svih okupiranih zemalja izuzev Poljske i Srbije.

 
Kosovo i Metohija

Šta se hoće na srpskom severu Kosmeta ili ko će prvi

Ana Radmilović   
ponedeljak, 11. januar 2010.

Pitanje nije ko će prvi da započne javni dijalog sa Prištinom nego ko će prvi iz Beograda da reši da je dosta retorike koja nema uporište u stvarnosti i dosta paralelnih institucija u jednom paralelnom svetu kakav je već zamorio i najtvrdokornije na Kosovu.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Uloga sanskrita u svetskoj revoluciji

Milorad Stanojlović   
četvrtak, 31. jul 2008.

Esej o strasti, šefa Katedre za istoriju Jugoslavije Filozofskog fakulteta u Beogradu, profesora Đorđa Stankovića, ne bi izazvao iole značajniju pažnju javnosti da nismo istorijski i praktično sada u Okružnom sudu u Beogradu. Hoćemo li uspeti da kao i drugi narodi iz njega izađemo časno i dostojanstveno?

 
Kosovo i Metohija

NATO „toljaga“ i EU „šargarepica“

Milovan Balaban   
četvrtak, 28. januar 2010.

Koliko god srpski zvaničnici pokušavali da minimiziraju Fejtovu inicijativu, ne možemo se oteti utisku da je u pitanju sinhronizovana akcija NATO struktura koja ima za cilj da konačno reši pitanje severa Kosmeta, i uopšte srpsko pitanje na srpsku štetu.

 
Kuda ide Srbija

Rodomrsci koče nacionalnu strategiju

Zoran Avramović   
sreda, 17. septembar 2008.

Od ogromnog je značaja očuvanje države i njenog suvereniteta. Na drugom mestu je da se očuvaju nacionalne vrednosti, interesi Srba koji su van teritorije naše zemlje – kaže ugledni sociolog prof. dr Zoran Avramović.

 
Kuda ide Srbija

Šta je srpski nacionalni interes danas?

Debata   
sreda, 24. septembar 2008.

U organizaciji Srpske liberalne stranke i Udruženja Srba iz Hrvatske u prostorijama Mesne zajednice Terazije 45 u Beogradu, 19. septembra 2008. godine održana je rasprava na temu „Šta je srpski nacionalni interes danas“. 

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Vašington post o “turskoj” BiH

Nenad Kecmanović   
petak, 05. april 2013.

Sve veći uticaj Turske je uznemirio bosanske Srbe, koji imaju paralelnu vlast u Bosni unutar komplikovanog sistema koji je nametnut mirovnim ugovorima iz 1995." Kao novinar uglednog "Vašington posta", Birbaum mora da zna da se sintagmom "paralelna vlast" obično označava nelegalna vlast.

 
Kuda ide Srbija

Srbija treba da stane na noge!

Jovan Pejin   
sreda, 24. septembar 2008.

Pravo na samoopredeljenje i posle raspada Jugoslavije Srbima nije priznato. Zbog toga još uvek lutamo između brozovskog jugoslovenstva, građanske države, države Srba i svih njenih građana i spoljnopolitičkog pritiska globalista.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Republika Srpska i Federacija BiH pred izazovom EU integracija

Slobodan Durmanović   
četvrtak, 28. mart 2013.

Rezultat te cele smutne operacije danas je tragikomičan: Vlada FBiH podeljena je na dve polovine koje više i ne zasedaju zajedno, Ustavni sud FBiH uopšte ne zaseda, a OHR i američka ambasada više ne žele da arbitriraju.

 
Kuda ide Srbija

Očuvanje suvereniteta kao prioritet

Mihajlo Marković   
petak, 12. septembar 2008.

Ukoliko se u budućnosti država ozbiljno ne pozabavi demografskim porastom, moglo bi nam se desiti da za nekoliko decenija prosto nestanemo sa naših prostora.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Belgijski model i paralele sa BiH

Nenad Kecmanović   
utorak, 26. mart 2013.

Jan Peumans nije govorio o tradicionalnom bosanskom multi-kulti komšiluku, o ratnim zločinima i žrtvama, etničkim čišćenjima, o slovu i duhu Dejtonskog sporazuma, popisu stanovništva i o novom ultimativnom roku koji su nam zadale briselske evrokrate.

 
Kuda ide Srbija

Srbija nema ozbiljne političare

Miroslav Jovanović   
subota, 06. septembar 2008.

Srbija je jedno od „najstarijih” društava u Evropi, demografski posmatrano, sa prosečnom starošću od preko 40 godina. To je vrlo ozbiljan problem

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Kirbijeva analogija i "zavera protiv Republike Srpske"

Nenad Kecmanović   
sreda, 13. mart 2013.

Navikli "da nas manje vole" i da nam "ne žele biti neprijatelji", zvaničnici ne samo entiteta pod protektoratom (Srpske), nego i suverene države (Srbije) nisu povodom izjava Kenina i Kirbija ni zatražili službeno objašnjenje od ambasada SAD u Sarajevu i Beogradu.

 
<< Prva < Prethodna 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Sledeća > Poslednja >>

Strana 95 od 128

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner