уторак, 15. октобар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Игор Симић: На КиМ никад горе, Срби живе као у апартхејду
Хроника

Игор Симић: На КиМ никад горе, Срби живе као у апартхејду

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 13. септембар 2024.

Ситуација на Косову и Метохији никада није била гора и погоршава се сваки дан док Срби у покрајини живе у ситуацији сличној апартхејду, поручио је члан Председништва Српске листе Игор Симић.

"Чињеница је да ако нема безбедности за Србе, неће бити Срба на КиМ. Одлазе нам људи, одлазе они економски ситуирани, јер не знају шта их чека сутра", истакао је Симић гостујући на РТС-у.

Он је рекао да "држава мора да заузме јасан и оштар став", да је неопходно да се појача безбедност и економска и финансијска помоћ за српски народ на КиМ.

"Суочени смо са ситуацијом када нема производа из централне Србије а готово двоструко веће су цене које становништво на северу КиМ плаћа за мање квалитетне производе из региона", рекао је Симић.

Срби, оцењује он, немају никакво поверење у Еулекс јер они нису никад ништа учинили да заштите Србе.

На Косову и Метохији је "из дана у дан све горе", а то су, према његовим речима, последице системског плана привремених власти у Приштини за етничко чишћење Срба на КиМ.

"Ситуација је никад гора, рођен сам на КиМ, 12 година сам у политици и најодговорније вам тврдим да Срби живе у ситуацији сличној апартхејду", истакао је Симић.

Он је указао да се на КиМ не догађају "појединачни инциденти", већ да Приштина спроводи "системски план и институционално насиље, који за коначницу има етничко чишћење".

"Прошло је време за анемична саопштења међународне заједнице", истакао је Симић и напоменуо да Кфор у покрајини има 8.000 припадника а Еулекс неколико стотина и да постоји начин да се реагује на насиље привремених приштинских институција.

(РТ Балкан)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер