понедељак, 20. јануар 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Рубрике > Коментар дана > Невидљиве камере и "рани радови" министра Вулина
Коментар дана

Невидљиве камере и "рани радови" министра Вулина

PDF Штампа Ел. пошта
"Отаџбина"   
субота, 07. август 2021.

У последње време садашњи министар полиције Александар Вулин сасвим оправдано везује се за бројне криминално-корумпционашке афере које потресају јавност Србије. Народни покрет Срба са Косова и Метохије „Отаџбина“ подсећа грађане Србије на почетак његове мафијашко-финансијске каријере настале у времену када је био директор Канцеларије за КиМ. 

Наиме, тада је Александар Вулин за суму већу од милион евра, односно 105 милиона динара, требао да набавио камере како би биле инсталиране у северном делу Косовске Митровице ради безбедности грађана. Ова финансијска трансакција требало је да иде преко општине Звечан уз жељу господина Вулина да се цела сума авансно уплати на рачун фирме из Београда за коју, ако би се истрага споровела, јасно би се доказало да је у шеми са директором Канцеларије. Имајући у виду да се ради о тако великој суми тадашњи председник општине Звечан Драгша Миловић је одбио да новац пребаци наведеној фирми без писане наредбе директора Канцеларије. Тек када је таква наредба стигла из Београда председник општине је новац уплатио. 

Убрзо после тога директор Канцеларије за КиМ је за себе приграбио велелепни суперкомфорни стан у центру Београда наводећи да му је новац за куповину стигао од тетке из Канаде

Оно што је необично и што је чист криминал јесте да тих камера у северном делу Косовске Митровице нигде нема што значи да је та свота новца завршила у приватним џеповима. О овој необичној финанскијкој малверзацији расправљо је и скупштински одбор за Косово и Метохију али се директор Канцеларизје за КиМ Александар Вулин на тој седници није појавио него је послао свог заменика Крстимира Пантића. Нормално, по уобичајеној процедури какву већ има СНС, седница одбора за КиМ је била затворена за јавност. Крстимир Пантић је брано ову финансијку малверзацију речима да је то државна тајна и да о њој не жели да говори што је изазвало оправдано незадовољство ондашње вишестраначке скупштине. Убрзо после тога директор Канцеларије за КиМ је за себе приграбио велелепни суперкомфорни стан у центру Београда наводећи да му је новац за куповину стигао од тетке из Канаде. 

Куриозитет целог овог посла је тај да је Александар Вучић онда Цивилну заштиту препустио сепаратистичким властима у Приштини и где су са припадницима цивилене заштите у ову парадржавну творевину отишле и униформе

Нажалост, то није једина финанскијска махинација коју је директор Канцеларије за КиМ одрадио. За припаднике Цивилне заштите на северу Косова и Метохије, а њих је било више од 600, он је набавио комплетне униформе, односно обукао их је од капе до чарапе. И опет, када су му новинари постављали питања, где и када је расписан тендер за ову набавку јавност је остала ускраћена за ову информацију јер је Александар Вулин то опет правдао да је државна тајна. Куриозитет целог овог посла је тај да је Александар Вучић онда Цивилну заштиту препустио сепаратистичким властима у Приштини и где су са припадницима цивилене заштите у ову парадржавну творевину отишле и униформе.

Оно што обојица не могу да схвате јесте да новац није све. Данас, иако су одавно сишли са власти и Војислав Коштиница и Борис Тадић слободно могу да се шетају Београдом. За ову двојицу после силаска са власти нисмо сигурни да ће бити на слободи 

Зато данас када слушамо министра унутрашњих послова око афера Беливук и Јовањица како је он невин, како је спреман да иде пред тужилаштво, наравно и на чувени „Ацов полиграф“ грађанима Србије мора да буде јасно да овај министар има јако лепљиве прсте. И њему у суштини ствари ништа не треба веровати. Као и за његовог шефа Александра Вучића све се врти око пара и све што раде раде због новца. Да би себе оправдали служе се класичном заменом теза - оно што они раде приписују својим политичким противницима. Па тако, иако се не скида са малих екрана и са бројних таблоидних медија Александар Вучић каже да су Србијом зајахали Ђилас-Шолакови медији. Иако постоји оправдана сумња да су и Александар Вучић и Александар Вулин везани за афере Беливук и Јовањица они то приписију опозицији па смо чак имали прилике да видимо заједничку фотографију, нормално монтирану, Вељка Беливука и Маринике Тепић у режимиским медијима. Без обзира што су и један и други згрнули огроман новац и опљачкали грађане Србије по већ офуцаној фрази од 619 милиона оптужују Драган Ђилас, Вука Јеремића и др. Наш народ би рекао „Намиришу паре као миш земљотрес“.

 

Оно што обојица не могу да схвате јесте да новац није све. Данас, иако су одавно сишли са власти и Војислав Коштиница и Борис Тадић слободно могу да се шетају Београдом. За ову двојицу после силаска са власти нисмо сигурни да ће бити на слободи. 

Косовска Митровица

07.08.2021. године

 

Од истог аутора

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер