Početna strana > Rubrike
Rubrike
Politički život

Glasanje za goru budućnost

Milan Purić   
subota, 01. avgust 2009.

Prisetite se bezbrojnih poziva dekama, bakama mamama i tatama da glasaju kako im deca kažu. Sve za bolju budućnost dece, jer deca bolje razumeju i shvataju vreme u kome žive i na koji način da dostignu evropski san u sopstvenoj zemlji. I poče pritisak starije i baš stare da slušaju svoju golobradu decu.

 
Politički život

Gaženje medija u Srbiji

Marijana Gorlab   
sreda, 29. jul 2009.

„Reforma medija“ koju je predsednik Boris Tadić u pobedničkoj noći otvoreno promovisao rečima da su  kampanju svi pratili fer sem onih „divnih“ štampanih medija „bliskih neonacizmu“, pokazuje onespokojavajuće rezultate. U najuticajnijim medijima sve je manje prostora za kritičku reč.

 
Politički život

Vreo kesten u letnjoj vrelini

Dragan M. Kojadinović   
sreda, 29. jul 2009.

Kada je, pre nekoliko godina, počeo rat Kurira i nekih drugih štampanih medija sa ministrom Mlađanom Dinkićem, ali i nekim drugim najvišim funkcionerima u Srbiji, sasvim je bilo jasno da će žrtava biti na sve strane. Tako smo došli do današnjeg Dana D. Od ishoda glasanja strahuju svi.

 
Politički život

Vremenska prognoza u funkciji politike

Zoran Avramović   
ponedeljak, 27. jul 2009.

Kada dođe vreme da se obaveste gledaoci RT Vojvodine o sutrašnjem vremenu, na ekranu se prikaže karta Vojvodine sa nazivima većih gradova i animiranom kišom ili suncem. Kiša pada samo do Save i Dunava a sunce sija samo iznad Fruške gore.

 
Politički život

Jug Srbije, „Preševska dolina“ ili „istočno Kosovo“ pred kraj jula 2009.

Ana Radmilović   
ponedeljak, 27. jul 2009.

Ono što se ovih dana dešava moglo bi, takođe, da se dovede i u vezu sa skretanjem pažnje sa procesa decentralizacije na Kosovu, u čemu su mnogi Srbi sa Kosova videli svoju jedinu šansu za ostanak.

 
Politički život

Revolveraško novinarstvo vs. revolveraški zakon

Darko Velimirović   
četvrtak, 23. jul 2009.

Predlog zakona o informisanju predstavlja korak više po svojim represivnim odrednicama. Šta ako se ispostavi da je poput Vučićevog zakona informisanju, za koji mnogi smatraju da je bio „zakon o Dnevnom telegrafu“, ovaj novi bude „zakon o Kuriru“?

 
Politički život

Novi konkordat globalnog „Velikog brata“

Milovan Balaban   
sreda, 22. jul 2009.

Stvar je tako postavljena da se Srbija dok „grabi“ ka EU, a pošto se zna da neće tek tako priznati novu državu, konstantno suočava sa nametnutom i „neizbežnom stvarnošću“. Svaki novi ugovor koji državu približava Evropi potpisuje se sa Srbijom bez Kosova i Metohije.

 
Politički život

Više od (kulturne) autonomije, a manje od... ili Saveti umesto Statuta

Vladimir Đurić   
utorak, 21. jul 2009.

Umesto kupovine vremena, loših kompromisa i kratkotrajnog obezbeđivanja podrške Vladi, Predlog zakona o izborima i ovlašćenjima nacionalnih saveta treba izmeniti i uskladiti sa Ustavom.

 
Politički život

Tako mladi a već konformisti

Marinko M. Vučinić   
subota, 18. jul 2009.

Aktivisti stranačkih podmladaka ne pokazuju nikakvu inicijativu, smelost ili utopističku privrženost političkim idejama, što bi moralo da bude glavno obeležje mladih ljudi. Umesto tog prometejskog pristupa politici dobili smo klonirane predstavnike stranačkih oligarha.

 
Politički život

Latinka Perović: Majka "Druge Srbije"

Slobodan Antonić   
utorak, 21. jul 2009.

Dobrica ili Latinka - to nije i ne mora biti jedini srpski izbor. Ta dilema je lažna, kao što je lažna i podela koju Druga Srbija unosi u naše društvo. Ne postoje dve Srbije. Postoji samo Druga Srbija, kao ideloški bunker iz koga se puca na sve što se napolju kreće.

 
Savremeni svet

Izdaje li Francuska svoju slobodarsku prošlost

Mila Alečković-Nikolić   
nedelja, 06. jul 2008.
Tvorevina Kapesijanskih kraljeva koji su od tri rase i više konfesija napravili čvrstu naciju, prva država-nacija, ali i sa prvim pojmom političkog (a ne etničkog) pojma nacije, prva zemlja azila, Francuska je bila carica revolucija i princeza kontrarevolucija svih vremena.
 
Savremeni svet

Šta će Rusi na Balkanu

Slavoljub Lekić   
subota, 05. jul 2008.

Na početku 21. veka okrnjeni sovjetski hartland ponovo je bio povod za raspravu, prekinutu Oktobarskom revolucijom, o budućnosti Rusije i njenog odnosa prema Evropi i Americi. Na kraju 20. veka simbolično se u Rusiju vratila emigracija koja je pružila podlogu za preporod u 21. veku.

 
Savremeni svet

Putinov novi prvi tim

Dimitri K. Sajms   
ponedeljak, 16. jun 2008.

Imenovanje ambasadora Jurija Ušakova za zamenika Putinovog šefa kabineta odgovornog za spoljnu politiku i međunarodno - ekonomska pitanja – nov položaj u kabinetu ruskog premijera – ukazuje na to da Vladimir Putin namerava da vodi značajnu spoljnopolitičku ulogu.

 
Savremeni svet

Lažna Socijalistička internacionala

Mario Kalik   
utorak, 17. jun 2008.

Istorija međunarodnog radničkog i socijalističkog pokreta od početka je prožeta sukobima i raskolima. Njihov uzrok bile su nepremostive razlike u principima i strategijama borbe protiv kapitalizma. 

 
Savremeni svet

Zabrinuti Zmaj

Ted Gejlen Karpenter   
ponedeljak, 16. jun 2008.

Kina je veliki igrač kada su u pitanju Iran i Severna Koreja, i Kinezi brinu da će novi pritisci uskoro stići iz Vašingtona u vezi sa obe stvari. Svakako su u pravu što se tiče Irana, a lako bi mogli da budu u pravu i u vezi sa Severnom Korejom.

 
Savremeni svet

Pogibija imperije koja sve vuče na dno

Izvestija   
sreda, 18. jun 2008.

Napad na Iran može samo odložiti američke probleme jer je platni deficit SAD 2007. dostigao bilion dolara i veći je od deficita svih ostalih država zajedno. Čim dolar izgubi status rezervne svetske valute, biće to kraj SAD u njihovom sadašnjem vidu.

 
Savremeni svet

Lekcije Iraku od bivše Jugoslavije

Ivan Eland   
utorak, 24. jun 2008.

Iako geografski, kulturno, etnički i verski daleko od bivše Jugoslavije, Irak je, kao i Bosna, veštačka država sa mnogo etničkih podela. Baš kao i u Bosni, politički ispravni Zapadni dobročinitelji želeli bi jaču centralnu vlast u Iraku.

 
Savremeni svet

Promena u koju možemo da poverujemo?

Nikolas K. Gvozdev   
utorak, 24. jun 2008.

Uprkos retorici koja govori o promenama, čini se da senator Obama nije ni nestrpljiv ni preterano željan da pomera pravac u kreiranju spoljne politike.

 
Savremeni svet

Zašto stari Evropljani ne vole Evropsku uniju

Vilijam Montgomeri   
subota, 28. jun 2008.

Irsko odbijanje Lisabonskog ugovora podseća na staru izreku koja kaže "to je stvarna kriza... ali nije ozbiljna!". Prema očekivanjima, mediji su u početku bili puni naslova po kojima je "EU u haosu" i s "neizvesnom budućnošću". 

 
Savremeni svet

Novi hladni rat?

Kon Halinan (Conn Hallinan)   
nedelja, 29. jun 2008.

Hladni rat je možda završen, ali se to ne bi moglo naslutiti na osnovu sastanka NATO u Bukureštu. Savez je odobrio članstvo Hrvatske i Albanije, dok je samo francusko i nemačko protivljenje sprečilo Bušovu administraciju u nameri da ovima pridoda Ukrajinu i Gruziju.

 
<< Prva < Prethodna 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 Sledeća > Poslednja >>

Strana 414 od 437

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner